Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Tomas »

Mam taką zagwostkę i może ktoś się z tym spotkał w swoim Tolciu i wie "co w trawie piszczy".
Mój Tolek II 1,9 TDI (110KM) z 2000r jak wchodzę otrzej w zakręt wydaje rytmiczne stuki (prawy przód). Dzieje się to tylko w czasie jazdy. Gdy ruszam na skręconych w lewo kołach, to nic nie stuka(więc chyba nie przegub). Za to jak w czasie jazdy szybciej pokonam zakręt (przechyli się i dociśnie prawą stronę auta), to słychać te stuki. Byłem z tym problemem u mechaniora i nie mógł zlokalizować źródła. Na szarpaku wyszło, że wszystko jest OK (łożysko, stabilizator i końcówki drążków w normie). Mechanior powiedział, że mam jeździć, aż to stukanie się nasili i wtedy może znajdzie co to. Tylko, że jak będę jeździł, to zamiast się nasilić, może coś tam poprostu strzelić mi w trasie i będzie po frytkach (tylko laweta do zamówienia).
Jeżeli wiecie coś na temat tych stuków, to proszę o sugestie :-)
Z góry dzięx :->
Ostatnio zmieniony 06 maja 2009, 11:45 przez Tomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: maniekmc »

Przegub wewnętrzny, wymień i zobaczysz że zginie, też kiedyś tak miałem, tylko w zakrecie i tylko przy szybszej jeżdzie, a nikt nie wiedział co to jest, wymieniłem go i spokój
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Tomas »

O super. Dzięki za szybką odpowiedź. Na ewentualnym spocie, wiszę Ci zgrzewkę ;-)
Pozdro :mrgreen:
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: maniekmc »

Pozdro, myślę że to to! jak by to była prawa strona to mam ten przegub, odsprzedałbym po taniości, ale nie wiem czy pasuje na lewą, wiem tylko że benzyna i diesel te same zawieszenia mają. :shock:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Tomas »

Ten mój mechanik ma coś koło 30% zniżek w Intercarsie i części przywożą mu tego samego dnia co zamówi, więc chyba załatwię to przez niego. No ale dzięki za propozycję :-) Tak więc po niedzieli będę walczył z tym przegubem. Chyba dmuchając na zimne, każę wymienić lewy i prawy wewnętrzny :-D
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: maniekmc »

i jak pomogła moja diagnoza?
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Tomas »

Jo. To było to. Wymieniłem wewnętrzne przeguby i już nie ma stuków. Jeszcze tylko muszę zawalczyć ze skrzynią biegów i autko będzie w 100% dopracowane. Coś mi ostatnio zaczęły ciężko biegi wchodzić i czasami mam problem ze wrzuceniem 3,4 i 5-tki. No ale pewnie są jakieś zestawy naprawcze skrzyni biegów, a jak nie to wymienię całość. Jeszcze pogadam o tym z mechaniorem.
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: maniekmc »

A tak na marginesie z niedziele jadłem obiad w jakiejś knajpie w Olsztynie:) szkoda że nie miałem do Ciebie numeru telefonu.... byłby szybki spocik
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Tomas »

hehe mój numer telefonu jest na forum w temacie a namiarami do konkrenych ludzi z klubu :) No ale jak bywasz w Olsztynie, to nic straconego ;) Następnym razem pewnie się zjedziemy hehe
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: maniekmc »

Za rok, jak będę jechał, bądź wracał z nad morza :lol:
[center]Obrazek[/center]
ODPOWIEDZ