Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M 1.6] Szarpanie silnika i falujące obroty...

Wszystko o silnikach benzynowych
golob9
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 13 sie 2009, 21:16

[1M 1.6] Szarpanie silnika i falujące obroty...

Post autor: golob9 »

witajcie. problem jest tak jak w tytule . wymienialem juz uszczelke pod glowica, uszczelniacze zaworowe cewke, przewody i dalej jest to samo. co to moze byc??? prosze o pomoc bo juz nie mam na niego sily.
Tomek
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 20 maja 2008, 21:37
Kontakt:

[1M 1.6] Szarpanie silnika i falujące obroty...

Post autor: Tomek »

Dymi- znaczy że ma za bogata mieszankę paliwa (może przepływomierz,albo sonda lambda, albo czujnik temperatury)
golob9
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 13 sie 2009, 21:16

[1M 1.6] Szarpanie silnika i falujące obroty...

Post autor: golob9 »

to mozliwe , ale to troche jak szukanie igly w stogu siana. podlaczylem pod vaga i pokazalo sonde lambda i przeplywomierz, ale przed wymiana uszczelki nie bylo zadnych bledow. wiec co lambda i przeplywka uszkodzily sie same jak samochod stal?? a moze komputer jest uszkodzony i wywala bzdury? aha jak odlaczylem wtryski 3i4 pracowal bez roznicy.
Bodek

[1M 1.6] Szarpanie silnika i falujące obroty...

Post autor: Bodek »

przepływka na 100 %. Mój też kopcił aż na czarno i szarpał. Załóż na próbę nową i zobacz.
Awatar użytkownika
jarek_1981
Forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 26 sie 2009, 20:08

1.6 aft szarpie, falują obroty...

Post autor: jarek_1981 »

Witam!
Od 4 miesiecy jestem "szczęśliwym" posiadaczem Toledo 1 z silnikiem 1.6 aft a od ok. trzech miesięcy mam wymieniony w temacie problem. Przy odpalaniu na zimno zdarza sie (średnio 1 na 10 przypadków) że od razu gaśnie, dopiero po drugim, trzecim razie w miarę daje sie go utrzymać na chodzie przy pomocy pedału gazu. Zdarza się również że falują obroty w zakresie 500-1000 w raczej wolnym tempie. Występuje także szarpanie silnika przy wciskaniu/puszczaniu pedału gazu, a dzieje sie przeważnie na rozgrzanym silniku aczkolwiek nie zawsze. Kilka razy też mi zgasł podczas jazdy wybiegiem. Byłem na diagnostycew dwóch serwisach, komputer nic nie pokazał, została wyczyszczona przepustnica, byla adaptacja, przepływomierz też w porządku, przejrzane wtyczki dookoła silnika, wszystkie czyste. Pompa paliwa chodzi dobrze, filtr po wymianie - bez zmian. Dużo różnych informacji znalazłem w neciku na temat tych problemów, u niektórych osób występują podobne problemy. Czy to może byc wina jakiegoś czujnika? Co do układu zapłonowego to wydaje mi się że objawy niesprawności tegoż układu byłyby troszke inne. Może ktoś z klubowiczów miał podobny problem lub spotkał sie z takim problemem? Byłbym BARDZO wdzięczny za jakakolwiek pomoc...
Ostatnio zmieniony 19 maja 2010, 09:39 przez jarek_1981, łącznie zmieniany 1 raz.
servicemen
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 25 cze 2008, 18:11

[1M 1.6] Szarpanie silnika i falujące obroty...

Post autor: servicemen »

Lewe powietrze?
Awatar użytkownika
jarek_1981
Forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 26 sie 2009, 20:08

[1M 1.6] Szarpanie silnika i falujące obroty...

Post autor: jarek_1981 »

tylko skąd, wszystko obejrzane, nie widać by była jakaś nieszczelność... jeden mechanik stiwerdzil że to jakaś usterka mechaniczna i komp tego nie pokaże... dziwne bo od czasu do czasu jest ok, przeważnie jak jest zimny... może to być np. silniczek krokowy??? dzisiaj strasznie szarpało jak sie toczył ze stałą prędkością przy lekko dosłownie musniętym gazie... cały dzień męczarni, tymbardziej że jechaliśmy w dłuuugim korku na airshow do Radomia... szkoda że pokazy sie tak szybko zakończyły ;(

[ Dodano: 2009-09-11, 12:59 ]
cd... wymienione świece, przewody, kopulka, palec... i nic... jeszcze może za sonde sie wezme, jak i to nic nie da to ja juz nie wiem o co chodzi :-(
imper
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 02 wrz 2009, 15:33
Kontakt:

[1M 1.6] Szarpanie silnika i falujące obroty...

Post autor: imper »

jesli to przeplywka to moze nawet kopcic na siwo delikatnie przy gazowaniu i nierowno sie zbierac tzn miec mula zwalszacza na poczatkowych obrotach przy dodawaniu gazu

[ Dodano: 2009-09-17, 19:22 ]
dodam ze spokojnie do tego silnika mozesz dobrac np przeplywke od skody oraz vw
nisko latam xD
Awatar użytkownika
JarusKK
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 21 sie 2009, 20:52

[1M 1.6] Szarpanie silnika i falujące obroty...

Post autor: JarusKK »

u mnie sa podobne objawy ale tylko ciepły silnik ma falujące obroty a tak raczej nic sie nie dzieje wiecej :):)
Awatar użytkownika
szparagb
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:55

[1M 1.6] Szarpanie silnika i falujące obroty...

Post autor: szparagb »

Sprawdź cewkę. Ja miałem podobne objawy i najpierw wymienili mi przewód podciśnieniowy. Pomogło na 2 dni i objawy zaczęły powracać. Teraz mi wymieni kopułkę, palec, przewody, świece ale dopiero po wymianie cewki się poprawiło więc może i tobie ona dolega.
ODPOWIEDZ