Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Przepływomierz w silniku benzynowym

Wszystko o silnikach benzynowych
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[1M] Przepływomierz w silniku benzynowym

Post autor: siwy_a1 »

Witam. Posiadam Tolka 1M 1.6 16V 77 kW z '02r. Poczytałem ostatnio trochę mądrych rzeczy na forum ;) i pomyślałem o wyczyszczeniu przepływomierza. Otwieram maskę, zdejmuję osłonę z filtrem powietrza... a tu zdziwienie - nie widzę przepływomierza :) Czy to możliwe, że go nie ma?? Czy po prostu ja jestem ślepy? Załączam zdjęcia silnika z pokrywą i bez niej. Wybaczcie niską jakość zdjęć - robiłem telefonem. Podzielcie się pomysłami :)
Załączniki
Zdjęcie012.jpg
pod pokrywą od razu przepustnica
pod pokrywą od razu przepustnica
siwy_a1
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Przepływomierz w silniku benzynowym

Post autor: kornat »

Nie wiem czy w tym silniku jest przepływomierz ale jeżeli jest to powinien być między filtrem powietrza a przepustnicą jako że w tym przypadku filtr powietrza znajduje się w osłonie silnika to trzeba go szukać w osłonie. Jak możesz zrób zdjęcie osłony od strony silnika.
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

[1M] Przepływomierz w silniku benzynowym

Post autor: maniekmc »

na zdjęciu nr 1 masz takie coś okrągłego zrobionego z aluminium, to jest przepustnica, a reszta pierdół przyczepionych do niej to przepływomierz brany jako całość. Wyczysc ją i zobacz co bedzie
[center]Obrazek[/center]
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[1M] Przepływomierz w silniku benzynowym

Post autor: siwy_a1 »

W pokrywie nie ma nic oprócz filtru powietrza. Wiem, bo z ciekawości rozkręciłem ją całą przy jakiejś okazji ;) Poza tym do pokrywy nie dochodzą żadne kable.

Z autkiem nic mi się nie dzieje, przepływkę chciałem wyczyścić profilaktycznie. Co do przepustnicy, to sama otwierająca się blaszka jest bardzo czysta. Natomiast pod nią widać już osad. Czy czyszczenie "od góry" będzie miało sens? I czy po tym zabiegu trzeba coś ustawiać (np. wolne obroty)?
Dzięki za wszelkie info :)
siwy_a1
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Przepływomierz w silniku benzynowym

Post autor: kornat »

Jest sens i powinno się czyścić co jakiś czas ponieważ jak jest brudna mogą falować obroty przy puszczaniu i dodawaniu gazu może być szarpnięcie itt. Tak po odpięciu będzie wymagana adaptacja przepustnicy.
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[1M] Przepływomierz w silniku benzynowym

Post autor: siwy_a1 »

Ok, wielkie dzięki za pomoc :) A zapytam jeszcze, czy adaptację przepustnicy można wykonać tylko vagiem? czy jest jakiś sposób?
siwy_a1
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Przepływomierz w silniku benzynowym

Post autor: kornat »

Są dwa sposoby:
1. Wyczyścić, pojeździć i powinna się sama zaadaptować po kilku km (oczywiście przy czyszczeniu nie może być kluczyk w stacyjce.
2. Zwykłym VAGiem z programem da się zaadaptować.
Podobnie się adaptuję tylko chyba inna wartość będzie wpisana
http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewto ... zepustnica
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[1M] Przepływomierz w silniku benzynowym

Post autor: siwy_a1 »

Ok, chyba zainwestuję w VAGa i dopiero wyczyszczę przepustnicę :) Bardzo dziękuję za wszelkie info. Pozdrawiam :)
siwy_a1
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

[1M] Przepływomierz w silniku benzynowym

Post autor: Lucas »

Jak poczytasz w necie jak się to robi to podjedź na spota do Warszawy i Ci udostępnimy VAG'a :D
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[1M] Przepływomierz w silniku benzynowym

Post autor: siwy_a1 »

Rewelacja :-D Z góry serdeczne dzięki :)
siwy_a1
ODPOWIEDZ