Problem z otworzeniem/zamknięciem drzwi!

Tematy ogólno-techniczne
nysiek
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 27 wrz 2009, 12:33

Zablokowane drzwi

Post autor: nysiek »

Witam Panów.mam problem z moim autkiem.mianowicie.zablokowały mi sie drzwi prawe tylne.mam centralny, elektryczny zamek.tydzien temu były u mnie dosć pokażne mrozy i gdy zamykałem auto to własnie te drzwi raz sie zamykały a raz nie.i to samo z otwieraniem.pewnego dnia sie juz nie otworzyły.myslałem ze poprostu zamarzły i postawnowiłem poczekac az zrobi sie cieplej i sie otworza, a wtedy sobie je przesmaruje i takie tam.
ale mrozy pusciły , a drzwi nadal sie nie otwieraja :-( .
jak zamykam i otwieram kluczykiem to widac jak skobelek w tych drzwiach sie rusza delikatnie, ale nie wychodzi do góry, wiec siłownik działa.próbowałem wyjac go na siłe kombinerkami, ale lipa...
jeszcze zeby było smieszniej, zablokowałem jakies pół roku temu te drzwi przy zamku, zeby sie od srodka nie otwierały, bo z tej strony mam fotelik i woze dziecko.
moze miał ktos taki problem?prosze o jakies porady....
Ostatnio zmieniony 13 lut 2011, 19:58 przez nysiek, łącznie zmieniany 2 razy.
nysiek
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7071
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Problem z otworzeniem/zamknięciem drzwi!

Post autor: Sony »

Próbowałeś ewentualnie od środka z panelu kierowcy je otworzyć ?

Kurde przyznam że załatwione są drzwi na amen :/ teraz ani odkręcić, ani nic... Na siłę pewnie też się nie otwierają ?
nysiek
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 27 wrz 2009, 12:33

Problem z otworzeniem/zamknięciem drzwi!

Post autor: nysiek »

to jest toledo 1992, nie mam panela sterujacego :-(
na siłe nie chca sie otworzyć.ani tapicerki zdjać, ani nic.
i co mam począć??
nysiek
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4499
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Problem z otworzeniem/zamknięciem drzwi!

Post autor: Roxon40 »

Spróbuj je walnąć może zaskoczą choć na chwilę i się otworzą a potem już będziesz mógł rozebrać co trzeba
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
nysiek
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 27 wrz 2009, 12:33

Problem z otworzeniem/zamknięciem drzwi!

Post autor: nysiek »

Własnie sprawdzałem.walniecie w drzwi tez nie daje efektu.wiec zaczynam od nowa.
czekam na sugestie...
nysiek
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7071
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Problem z otworzeniem/zamknięciem drzwi!

Post autor: Sony »

Mechanior ?

Może jakies pomysły będą mechanicy mieć, zapytać nie szkodzi. Mi pomysłów niestety brak, sytuacja matowa :-P
ALLka

Problem z otworzeniem/zamknięciem drzwi!

Post autor: ALLka »

Hehe mam to samo :P

Ale ja rozebrałam drzwi, udalo sie to zdejmując uszczelke szyby. Moj chłopak przyswiecil sobie latarka, zeby zobaczyc ktora czesc mechanizmu otwiera drzwi i przy pomocy dlugiego preta udalo sie otworzyc. U mnie siadl ogolnie mechanizm zamka, czesc nieodstepna na giedlach jedynie ASO ale tam cena nie przeraza bo okolo 100 zl :)

Wspolczuje bo teraz bawic sie w rozbieranie i akrobatyke z drzwiami nie jest przyjemnie.


Powodzenia :)
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

Problem z otworzeniem/zamknięciem drzwi!

Post autor: Lucas »

Ja sie też kiedyś włamywałem do swojego (przednie prawe drzwi). Zdjąłem uszczelkę, poświeciłem sobie latarkami dwiema i jakoś dałem radę. Musiałem zrobić sobie haczyk taki z drutu i złapać cięgno od zamka.
nysiek
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 27 wrz 2009, 12:33

Problem z otworzeniem/zamknięciem drzwi!

Post autor: nysiek »

Dzieki za sugestie.spróbuje jutro pokombinowac z uszczelka.

[ Dodano: 2009-12-27, 22:47 ]
oby dało efekt :-|

[ Dodano: 2009-12-28, 16:01 ]
witam Panów.
problem rozwiazany.wyciągłem dzis listwe (uszczelke) zewnetrzna, swieciłem latarka i gapiłem sie tam, prawie mi oko wpadło, ale jest :-)
okazało sie że jakas srubka M6 nie wiem skad sie tam wzieła, spadła na mechanizm zamka i "zainstalowała" sie tam akurat w takim miejscu, ze blokowała ruch ciegna i nie otwierało zamka.kawałek druta i troche kombinacji i śrubka wyleciała z hukiem i jest Git :-D
Dziekuje wszystkim za sugestie i pomoc.
Zamukam temat
pozdrawiam
nysiek
Awatar użytkownika
ds6663
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 14 paź 2009, 20:11

Problem z otworzeniem/zamknięciem drzwi!

Post autor: ds6663 »

panowie mi tez dzisiaj zatrzasnely sie drzwi od pasazera i z zadnej strony nie daly sie otworzyc ( rygiel i centralny dzialal ) wiec wzialem kleszcze i jak "Lukas" wczesniej napisal poszedlem wyjmowac klamke... wchodze do garazu a tam moj ojciec trzyma w reku dmuchawe i otwiera mi te trefne drzwi ;) wystarczylo podgrzac zamek. wiec najpierw sprobojcie najbardziej oczywistych sposobow zeby sie nie narobic i nie wpedzac w koszty... pozdro
ODPOWIEDZ