Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[ALL] Duże spalanie PB

Wszystko o silnikach zasilanych gazem
rydmar12
Forumowicz
Posty: 220
Rejestracja: 01 cze 2009, 21:23

[ALL] Duże spalanie PB

Post autor: rydmar12 »

Czy jest mozliwe ze po przełaczeniu na gaz silnik spala tez benzyne bo praktycznie potrzebuje paliwa tylko do odpalenia i przełanczam na gaz a cos dziwnie szybko ubywa mi benzynka.Dodam ze wycieków nie ma.Z góry dzieki za pomoc.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2011, 15:06 przez rydmar12, łącznie zmieniany 3 razy.
Mariusz
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

[ALL] Duże spalanie PB

Post autor: kristof »

Duze spalanie BP

może zatankuj na Orlenie?
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

[ALL] Duże spalanie PB

Post autor: Tomas »

kristof pisze:Duze spalanie BP

może zatankuj na Orlenie?


hehe :D

Rydmar może jakiś mechanizm Ci strzelił co włączając gaz, odcina benzynę.
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
ALLka

[ALL] Duże spalanie PB

Post autor: ALLka »

Jest możliwe podawanie beny po przełączaniu na LPG. Jak sprawdzić? Odłącz jeden z przewodów zaworu gazowego :) Jedynie problem pojawia się jeśli przeciek jest mały, wtedy już ciężko sprawdzić.
adamwwy

[ALL] Duże spalanie PB

Post autor: adamwwy »

Ale podczas podawania 2 paliw nawet jeśli jedno jest podawane w małej ilości, występują zaburzenia w pracy silnika, dławi się, szarpie, spadają obroty itp.
rydmar12
Forumowicz
Posty: 220
Rejestracja: 01 cze 2009, 21:23

[ALL] Duże spalanie PB

Post autor: rydmar12 »

adamwwy własnie w moim tolku takie obiawy wystepuja co jest tego przyczyna i co teraz trzeba z tym zrobic zeby było dobrze.Z gory dziekuje.
Mariusz
adamwwy

[ALL] Duże spalanie PB

Post autor: adamwwy »

Ja bym zrobił taki myk, że jak mam takie objawy to wyjąłbym przekaźnik od pompy paliwa i wtedy zobaczył czy się coś zmieni, ewentualnie zdjąłbym pokrywę wtrysku i zobaczył czy wtrysk daje paliwo. Dalsze postępowanie jest uzależnione od instalacji gazowej jaką posiadasz. Najprawdopodobniej awarii uległ przekaźnik odcinający podawanie benzyny podczas pracy na gazie. Możliwe jest też uszkodzenie centralki, ale to już temat na dłuższe przemyślenia.
rydmar12
Forumowicz
Posty: 220
Rejestracja: 01 cze 2009, 21:23

[ALL] Duże spalanie PB

Post autor: rydmar12 »

http://www.allegro.pl/item958002347_mas ... od_ss.html Co sadzicie o zamontowaniu tego wyłacznika powinien rozwiazac moj problem :?: Albo ten wyglada troche lepiej nie ma gołych przewodow i cena mniejsza. http://www.moto.allegro.pl/item96240021 ... aliwa.html
Ostatnio zmieniony 18 mar 2010, 10:42 przez rydmar12, łącznie zmieniany 3 razy.
Mariusz
beniu1

[ALL] Duże spalanie PB

Post autor: beniu1 »

moj znajomy tak ma na krotko sobie zrobił wyłącznik paliwa i jest ok miał podobny problem
adamwwy

[ALL] Duże spalanie PB

Post autor: adamwwy »

Kup sobie przekaźnik rozwierający obwód po podaniu zasilania i podłącz w obwód pompy paliwa. + prowadzisz z elektrozaworu gazowego, masę spod śruby, przecinasz kabel idący do pompy, podłączasz przekaźnik i po robocie. Ja mam tak porobione w każdym aucie :-)
ODPOWIEDZ