Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Czyszczenie ukladu wtryskowego

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
ballance

Czyszczenie ukladu wtryskowego

Post autor: ballance »

Witam,pare dni temu bylem na czyszczeniu ukladu wtryskowego za pomoca takiego urzadzenia jak JET CLEAN TRONIC.
Pare miechów temu dziewczyna zalala mi bezynki do mojego TDI i od tamtej pory silnik nie pracowal juz tak jak dawniej :evil:
Bylo płukanie baku,zmiana filtra paliwa i czeste stosowanie preparatow uszlachetniajaco-czyszczacych dodawanych z kazdym tankowaniem i nic nie pomagalo.
Po podlaczeniu Tolka pod jet clean tronic i 25min cyklu plukaniu chemia,zmiana filtra ROGAL :mrgreen: na twarzy sie pojawil:)
Przyzwyczailem sie juz do klekotu tego silnika i jego kaprysow ale z reka na sercu mowie,ze taki zabieg przynosi efekty.
Przed czyszczeniem autem od czasu do czasu zwlaszcza na zimnym silniku szarpnelo,zatrzeslo,dławił sie biedak.
Jezdze juz 3dzien po czyszczeniu i nawet na niedogrzanym motorze ciagnie powyzej 3000 mimo ze to nie zdrowe.
Wczesniej moglem o tym tylko pomarzyc :roll:
Najlepsze jest to ze znacznie spadlo saplanie (ok.0,6l) wrocila dynamika i klekot jakis milszy dla ucha sie zrobil.
Koszt czyszczenia to 180zł + filtr paliwa(110zl)
:568: http://www.liquimoly.pl/serwis/jet-clean-tronic
http://www.youtube.com/watch?v=50nLEgBK ... re=related
Polecam :564:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a4d ... d0856.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b3c ... 9aa1e.html
Ostatnio zmieniony 29 maja 2010, 23:32 przez ballance, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Czyszczenie ukladu wtryskowego

Post autor: Sony »

Jezdze juz 3dzien po czyszczeniu i nawet na niedogrzanym motorze ciagnie powyzej 3000 mimo ze to nie zdrowe.
Każdy TDI Ci pociągnie na niedogrzanym motorze, ale nikt mądry tak nie robi, chyba że ktoś się chce z turbiną pożegnać to proszę :one:

Ja również miałem się wybrać na coś takiego, ale wybrałem czyszczenie baku u znajomego mechanika. Wyczyszczone i bajka...
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Czyszczenie ukladu wtryskowego

Post autor: Kitaj »

Sprawdz czy nie wzrosło ci spalanie oleju.... Ten srodek czysci wtryski oraz srodek cylindra ze wszystkich nagarów itd... Niestety gdy silnik jest juz troche zuzyty to takie wypłukanie nagaru najczesciej powoduje jego rozszczelnienie... Nie mówie ze tak bedzie u ciebie ale lepiej sprawdz ;-)
ballance

Czyszczenie ukladu wtryskowego

Post autor: ballance »

Sony pisze:Każdy TDI Ci pociągnie na niedogrzanym motorze

Kazdy? <zygi> wsiadlbys do mojego po wczesniejszym zatankowaniu omylkowo BP i szybko zmienilbys zdanie :roll: .Mimo ze bak mialem czyszczony i zmieniony filtr paliwa to Tolek od czasu do czasu dusil sie i szarpal,najczesciej na zimnym motorze.Nie bylo mowy o przekroczeniu 2000tys obr. a to ze nie zdrowo jest krecic wiecej to chyba kazdy wie.
To jak teraz auto sie kreci to jest MOJE i nikt w to nie musi wierzyc.
Tobie Sony pomoglo czyszczenie samego baku a mi bylo malo i nie zaluje:P
pOZDRO

[ Dodano: 2010-05-30, 15:31 ]
Kitaj pisze:Sprawdz czy nie wzrosło ci spalanie oleju

Przejechalem po czyszczeniu ok300km i oprocz przyjemnosci z jazdy i milego zaskoczenia spadkiem spalania nic mnie nie zdziwilo.Moze pare zielonych mniej w kieszeni ale jak narazie twierdze ze bylo warto i ciesze sie tym kazdego razu jak zajade do celu :mrgreen:
Wzrostu poziomu oleju na dzien dzisiejszy nie widac ale bede kontrolowal.
Pozdro
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Czyszczenie ukladu wtryskowego

Post autor: Sony »

Kazdy? <zygi>
Chodziło mi to, że nie jest zdrowo na zimnym silniku dawać powyżej 3 tysięcy obrotów! :/ Mówiąc każdy miałem na myśli, że na zimnym silniku mogę Ci do odcięcia silnik ciągnąć, ale turbinę można tym załatwić, więc tak się nie robi...

Twoje auto - Twoja decyzja ;)

P.S. Nie neguję sposobu czyszczenia ani nic.

Pozdrawiam.
ballance

Czyszczenie ukladu wtryskowego

Post autor: ballance »

Sony pisze:Chodziło mi to, że nie jest zdrowo

Czy malo jasno sie wyrazilem piszac w pierwszym poscie,ze to nie zdrowo?
:arrow: "Jezdze juz 3dzien po czyszczeniu i nawet na niedogrzanym motorze ciagnie powyzej 3000 mimo ze to nie zdrowe"
Nie musisz mnie pouczac i tlumaczyc jak dziecku-Luz ;-)
Nie zastanawialem sie piszac pierwszego posta,ze az tak trudno bedzie sie domyslic ze chodzilo tu o porownanie bylego stanu jazdu auta z obecnym:shock:
Szacun
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Czyszczenie ukladu wtryskowego

Post autor: Sony »

No wybacz, ale jakoś nie zakumałem jaki był poprzedni stan rzeczy (że po benzin Ci się nie wkręcał ponad 3 tysie) :D :P

Najważniejsze, że teraz już autko zdrowe i cacy lata :)
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

Czyszczenie ukladu wtryskowego

Post autor: peter174 »

proszę o spokoj 8-)
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
Bodek

Czyszczenie ukladu wtryskowego

Post autor: Bodek »

Heh znów zgrzyty :)
ODPOWIEDZ