Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Odgłos "mielenia" podczas jazdy

Tematy ogólno-techniczne
Bartol

Odgłos "mielenia" podczas jazdy

Post autor: Bartol »

Witam.
Panowie pomóżcie bo już odchodzę od zmysłów z tym moim Tolkiem.
Żaden mechanik nie potrafi mi pomóc. Wymieniłem już wszystko co sugerowali a w dalszym ciągu słychać podczas jazdy jakby "mielenie" podobne do tego jakie wydaje zużyte łożysko. Mechanik powiedział żeby się nie przejmować, ale nie dość że to mnie ostro wkurza to jeszcze boje się, że w końcu mi się to rozpierniczy. Mam podobno lekkie luzy w maglownicy, ale czy może to mieć coś z tym wspólnego?
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Odgłos "mielenia" podczas jazdy

Post autor: Roxon40 »

Ale to mielenie skądś dochodzi potrafisz gdzieś je wysłuchać? Myślę że maglownica nie będzie miała z tym nic wspólnego bo by ci mieliła pewnie podczas skręcania.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

Odgłos "mielenia" podczas jazdy

Post autor: bartek »

na każdym biegu to słychać? przy jakich prędkościach? przyspieszanie, czy spokojna jazda?
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
Bartol

Odgłos "mielenia" podczas jazdy

Post autor: Bartol »

Mielenie słychać na każdy biegu. Intensywność zależy od prędkości z jaką jadę np. przy 40 km/h jest powolne i głośne a przy 140 km/h szybkie i prawie niesłyszalne. Napewno dochodzi gdzieś z przodu auta. Myślałem, że to łożysko ale po wymianie jest to samo. Wymieniłem też opony na nówki i nadal to samo.
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

Odgłos "mielenia" podczas jazdy

Post autor: bartek »

przegub wewnętrzny :roll: a może to skrzynia hałasuje. Dobry mechanik powinien zdiagnozować, ale trzeba posłuchać.
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
servicemen
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 25 cze 2008, 18:11

Odgłos "mielenia" podczas jazdy

Post autor: servicemen »

Zobacz ile masz oleju w skrzyni biegów.
Bartol

Odgłos "mielenia" podczas jazdy

Post autor: Bartol »

Byłem ostatnio na diagnostyce. Gość sprawdził mi wszystko co się dało. Nie ma żadnych wycieków ze skrzyni. Oleju jest tyle ile ma być. Zawieszenie też ok. On mówił, że może być to odgłos powietrza. W sumie już sam zgłupiałem, ale jak zapewniał mnie, że jest igiełka to chyba tak ma być. Dzięki wszystkim za pomoc.
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

Odgłos "mielenia" podczas jazdy

Post autor: peter174 »

masz oslone dolną silnika ?
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

Odgłos "mielenia" podczas jazdy

Post autor: Tomas »

Bartol, ja swego czasu miałem podobną sprawę. Odgłos też był podobny jakby łożysko miało jakiegoś wrzera i mieliło. Okazało się, że to przegub zewnętrzny delikatnie ocierał się o zwrotnicę i stąd był ten hałas. Sprawdź u siebie czy nie masz podobnie. Ja miałem poprostu wadliwą zwrotnicę i po wymianie problem zniknął. No ale mechanik nieźle się naszukał zanim doszedł "co jest grane", a byłem też w ASO SEAT w Olsztynie, to zdiagnozowali mi, że to skrzynia biegów do remontu :lol:
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
Bartol

Odgłos "mielenia" podczas jazdy

Post autor: Bartol »

peter174, mam osłonę, lekko uszkodzoną przez poprzedniego właściciela tzn. jest w niej dość spora dziura. Możliwe żeby osłona miała z tym coś wspólnego? Przymierzam się do jej wymiany to po zdjęciu zobaczę czy jest różnica.

Tomas, dzięki za podpowiedzi, na pewno to jeszcze sprawdzę.
ODPOWIEDZ