Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Seata
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 11 paź 2010, 11:02

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Post autor: Seata »

Witam. Mam podobny problem tylko że ja normalnie mogę silnik odpalić. Toledo 1.6 1996r. Wskazówka od temperatury w ogóle się nie podnosi, mryga czerwona lampka po przejechaniu kilku km, wentylator się załącza wszystko ok, tylko ta wskazówka. Czujnik temperatury wymieniony, dalej ten sam problem. Pozdrawiam.
Forum Kanciatych Ibizek www.021a.pl
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Post autor: szymekgd »

Seata pisze:Witam. Mam podobny problem tylko że ja normalnie mogę silnik odpalić. Toledo 1.6 1996r. Wskazówka od temperatury w ogóle się nie podnosi, mryga czerwona lampka po przejechaniu kilku km, wentylator się załącza wszystko ok, tylko ta wskazówka. Czujnik temperatury wymieniony, dalej ten sam problem. Pozdrawiam.


Kontrolka sygnalizuje niski poziom plynu chlodniczego. Skoro wskazowka sie nie podnosi to moze termostat sie nie zamyka, ale w takim wypadku raczej nie powinien zalaczac sie wentylator, moze to pompa wody padla i nie ma obiegu? Ogrzewanie jest?

[EDIT]
Doczytalem w instrukcji,ze kontrolka sygnalizuje rowniez zbyt wysoka temp. plynu chlodzacego, wiec jezeli poziom jest dobry to sprawdz czy uklad nie jest zapowietrzony i pompe wody.
Awatar użytkownika
godles_
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 27 wrz 2009, 20:13

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Post autor: godles_ »

w benzyniaku jest na końcu węża z płynem chłodzącym tuż przed blokiem silnika, czujnik z żółtą obwódką, 4pinowa wtyczka
czujnik można sprawdzić
Obrazek
Awatar użytkownika
Seata
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 11 paź 2010, 11:02

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Post autor: Seata »

szymekgd Ogrzewanie jest. Znajomy powiedział mi że może też byś gdzieś przerwany kabel od czujnika temperatury. Sprawdzę najpierw kable. Płyn mam pomiędzy min/max to raczej odpada. Jest jeszcze jakiś może drugi czujnik co warto go sprawdzić ? Pozdrawiam
Forum Kanciatych Ibizek www.021a.pl
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Post autor: szymekgd »

Seata pisze:szymekgd Ogrzewanie jest. Znajomy powiedział mi że może też byś gdzieś przerwany kabel od czujnika temperatury. Sprawdzę najpierw kable. Płyn mam pomiędzy min/max to raczej odpada. Jest jeszcze jakiś może drugi czujnik co warto go sprawdzić ? Pozdrawiam


Poczytaj: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1282695.html ;)
Awatar użytkownika
Seata
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 11 paź 2010, 11:02

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Post autor: Seata »

Dziękuje . Dzisiaj doszedłem do wszystkiego. Znajomy mi posprawdzał kable...wszystko ok. Sprawdziłem licznik i tu sie zaczeły przygody:) Wskazówka temperatury się zawiesiła i ciężko chodziła, porsuszałem ją troche i problem znikł. Temperature pokazuje normalnie ale dioda dalej mryga także stawiam na termostat. Myśle że jak go wymienie to dioda przestanie migać. Przy tej pogodzie załącza sie wiatrak i myśle że to nie normalne także stawian ma termostat. Dzieki za rady, pozdrawiam. Oczywiscie zdam relacje czy problem znikł :)
Forum Kanciatych Ibizek www.021a.pl
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Post autor: szymekgd »

Moze sie myle, ale czujnik temp. jest na duzym obiegu i termostat nie ma wplywu na przegrzewanie sie plynu, szczegolnie przy tej pogodzie.
Awatar użytkownika
Seata
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 11 paź 2010, 11:02

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Post autor: Seata »

Wszystko działa, coś z tą wskazówka nie tak było ponieważ znowu sie zawiesiła. A teraz temperature pokazuje normalnie i lampka nie mryga także z termostatem narazie sobie odpuszcze. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam :)
Forum Kanciatych Ibizek www.021a.pl
Awatar użytkownika
tomektak
Forumowicz
Posty: 221
Rejestracja: 23 mar 2010, 11:06

Lokalizacja czujnika temperatury 2.3 v5

Post autor: tomektak »

Ostatnio w moim toledo pojawił się sporadyczny błąd czujnika temperatury silnika.
Wiele nie myśląc postanowiłem go poszukać i wymienić, ale tu niespodzianka...
Czujnik przy termostacie - okazało się że jest (4 pinowy czarny) jak Bóg przykazał, tylko że nie podłączony. Nie widać żadnej wtyczki która mogłaby odczepić się od niego.
Silnik błędy czujnika łapie tylko czasem, a na VAGu wyszło że pokazuje poprawnie temperaturę (na liczniku także).
Czy ktoś wie coś w tym temacie gdzie szukać innego czujnika w tym silniku?
Ciężko jest znaleźć przy nim cokolwiek bo ciasno jak cholera wokół tego silnika a ginekologii nie studiowałem....
Tomek
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 20 maja 2008, 21:37
Kontakt:

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Post autor: Tomek »

Dziwna sprawa, bo to właśnie ten 4 pinowy daje wskazanie na zegar. Obok jego powinien być jeszcze jeden czujnik na dwa piny, tylko nie wiem od czego on jest.
ODPOWIEDZ