Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
GangstaMarc

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: GangstaMarc »

Witam...

Mam pewien problem (w moim mniemaniu).
Podczas ostatniego ochłodzenia zauważyłem, że auto trochę za wolno mi się nagrzewa (po około 10 km mam 80).
W lato prawie cały czas jeździł na 90 i to moim zdaniem jest ok.
Teraz temperatura mi się waha gdzieś tak od 75 do 85 - nie ma żadnych gwałtownych skoków czy coś w tym stylu więc myślę, że czujnik OK.
Druga sprawa to zauważyłem, że nawet jak ustawie MAX temp na climatroniku i moc nawiewu na max to z wielkim bólem samochód się nagrzewa. Nawiew niby zapierdziela ale wogóle nie daje ciepła na środkowe nawiewy, tylko troszkę na ten pod szybką i te boczne. Jak się przełączy na MIN temp to środkowym napierdziela powietrze jak szalone.

Może podpowiecie co zrobić?
Czy może to być spowodowane zaślepieniem EGR? Bo ostatnio się w to bawiłem i wydawało mi się, że to może przez to?

Pomożecie? :-)
Przemoo83
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 31 sie 2010, 20:52

Jaki czujnik temperatury do Toledo 1.9 TDI AFN

Post autor: Przemoo83 »

Witam!

Chciałem wymienić czujnik temperatury. Obecnie mam czujnik o numerze 357919501A (koloru żółtego). Podobno już ich nie ma a są stosowane zamiennie czujniki o innym numerze (koloru niebieskiego). Ponoć nie warto też kupować innych czujników jak tylko oryginalne?

Bardzo proszę o porady.

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 07 lis 2010, 20:14 przez Przemoo83, łącznie zmieniany 1 raz.
Przemoo
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: vwir »

Tak, tylko oryginal. Inne potrafia pokazywac bzdury. Kupowalem do AHF (nie wiem, czy tak samo jest w AFN) i sa 2 typy, w zaleznosci od wtyczki: kwadratowa lub pozaokraglana na rogach.
dzwonek17
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 17 maja 2009, 11:29

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: dzwonek17 »

Wbijając w temat a gdzie on się znajduje, może jakaś fotka przy okazji Dzięki

[ Dodano: 2010-10-29, 21:39 ]
Chodzi mi o czujnik temperatury zewnętrznej który podaje sygnał do kompa czy grzać świece czy nie.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2010, 23:13 przez dzwonek17, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: vwir »

Swiece grzeja na podstawie temperatury silnika, a nie temperatury zewnetrznej. Czujnik masz z tylu silnika, blizej skrzyni biegow.
dzwonek17
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 17 maja 2009, 11:29

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: dzwonek17 »

Serdecznie dziękuje za informacje .Dzięki
Szaryyy
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 26 wrz 2010, 22:44

Wskazania temperatury w kabinie

Post autor: Szaryyy »

Witam wszystkich. Odkąd mam moje Toledo męczy mnie jedna sprawa i nie wiem, czy to termostat, czujnik temperatury, czy może jeszcze coś innego?
Sprawa wygląda następująco:
Jak jadę powoli po mieście lub stoję w korku, ogólnie nie przemieszczam się szybko, to temperatura na wskaźniku w kabinie ma dobre wskazanie.. A jak jadę szybciej po trasie to wskaźnik spada na sam dół i boję się, że nie uruchamia się wtedy chłodnica, a jadąc w trasie nie mogę tego sprawdzić, bo po porostu tego nie słychać.. Przy wolnej jeździe wszystko jest okej, słyszę też, że chłodnica się włącza.. Proszę po pomoc, zanim wymienię masę niepotrzebnych rzeczy.
Moje auto to Toledo '97, 1.6, 74kw, 100 koni
Ostatnio zmieniony 07 lis 2010, 19:35 przez Szaryyy, łącznie zmieniany 1 raz.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: szymekgd »

A jak Ci sie wlacza ta chlodnica? ;)

U mnie jest wentylator i on zalacza sie dopiero gdy jest potrzeba, tj. gdy temp. plynu jest za wysoka (np. korki) lub zawsze gdy wlaczam klime.
Szaryyy
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 26 wrz 2010, 22:44

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: Szaryyy »

No normalnie się włącza, jak temperatura skoczy za wysoko.. Ale jadąc po trasie wskaźnik w ogóle nie wskazuje temperatury i baaardzo mnie to martwi.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: szymekgd »

Normalnie to nie chlodnica, a wiatrak przed nia sie zalacza ;)

Czyli podczas dluzszej jazdy wskazowka temp. nie opuszcza bialego pola? Jezeli tak to czeka Cie najprawdopodobniej wymiana termostatu ktory nie domyka sie i plyn krazy w tzw. duzym obiegu i nie dogrzewa silnika.
ODPOWIEDZ