Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Co myślicie o podgrzewaczu ?

Wszystko o silnikach zasilanych gazem
Romano
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:34

[1M] Co myślicie o podgrzewaczu ?

Post autor: Romano »

Witam
Szukałem ostatnio jakiegoś dodatkowego ogrzewania (ogrzewacz wody, parownika) do tola, żeby szybciej silnik się zagrzewał, żebym szybciej mógł na gazie jechać i znalazłem takie coś http://allegro.pl/podgrzewacz-ogrzewacz ... 84390.html co o tym sądzicie? W ogóle to czy coś to daje? :|

Myślałem o ogrzewaniu postojowym ale w warsztatach życzą sobie 4-6 tys zł, a o czymś takim jak o elemencie ze świecami do podgrzewania wody nie słyszeli i mówią że tylko i wyłącznie takie ogrzewania postojowe zasilane z auta bądź zasilane na 230v (ale nie mam możliwości żeby codziennie podłączać auto pod prąd). Tak więc czekam na wasze opinie.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2011, 14:59 przez Romano, łącznie zmieniany 1 raz.
adamwwy

[1M] Co myślicie o podgrzewaczu ?

Post autor: adamwwy »

Ale przecież to tylko benzynę podgrzewa, a nie silnik... więc chyba nie o to Ci chodzi
blazej25

[1M] Co myślicie o podgrzewaczu ?

Post autor: blazej25 »

To się montuje na listwę wtryskiwaczy gazowych, więcej o tym można poczytać na forum lpg
link
Misiek271
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 20 kwie 2010, 22:30

m

Post autor: Misiek271 »

hmm jak chcesz dodatkowe ogrzewanie to zamontuj webasto :P a jezeli wolisz opcje mniej inwazyjna to jest cos takiego jak grzałki płynu chłodniczego montujesz na dolnym wężu podpinasz do gniazdka (oczywiscie 220V) . ma swoje wady jak i zalety . no ą jeszcze opcje ze świecami żarowymi w metalowej obudowie i wedy to mocujesz do węża z tym ze trohe prądu na to idzie wiec najlepeij byłoby na włączonym silniku to załączać takie dogrzewanie silnika opcji jest wiele pytanie ile masz kasy i jak bardzo sie na tym znasz i lubisz bawic:P
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[1M] Co myślicie o podgrzewaczu ?

Post autor: dude88pl »

Ja mam zamontowany podgrzewacz wtryskiwaczy. Działa na zasadzie że grzeje wtryski do temp 60 stopni po czym samoczynnie się wyłancza - dzięki temu silnik przełącza się na gaz przy temp wtrysków 30 stopni. Przy obecnych temp jadę na gazie po przejechaniu około 700-800m :mrgreen:

Obrazek
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
rafik
Forumowicz
Posty: 299
Rejestracja: 28 lis 2010, 20:02

[1M] Co myślicie o podgrzewaczu ?

Post autor: rafik »

dude88pl, Ile kosztuje takie usprawnienie?
"Wszystka wiedza pochodzi z doświadczenia. Doświadczenie jest produktem rozumu."
Immanuel Kant ;-)
tom005
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 18 kwie 2010, 19:43

[1M] Co myślicie o podgrzewaczu ?

Post autor: tom005 »

dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[1M] Co myślicie o podgrzewaczu ?

Post autor: dude88pl »

mnie akurat nie kosztował ani grosza bo mój gazownik w razie prośby klienta zakłada to gratis :-D Skoro będziesz zakładał gaz to mów od razu gazownikowi o tym to może też ci się uda dostać to darmo!!!
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
Romano
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:34

[1M] Co myślicie o podgrzewaczu ?

Post autor: Romano »

Mi powiedział mój gazownik, że u mnie nie da się tego założyc bo mam inny typ zacisków i po prostu nic nie da się więcej zrobic, a poza tym to "panie, za chwile lato to w try miga będzie się panu gaz włączał" :P wiec troszke kapa :(
rafik
Forumowicz
Posty: 299
Rejestracja: 28 lis 2010, 20:02

[1M] Co myślicie o podgrzewaczu ?

Post autor: rafik »

Romano, ale za 7 m-c znów będzie zima! :-P
"Wszystka wiedza pochodzi z doświadczenia. Doświadczenie jest produktem rozumu."
Immanuel Kant ;-)
ODPOWIEDZ