[1M 1.8 20V] Wymiana świec

Wszystko o silnikach benzynowych
SebaR
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 16 sty 2010, 13:04
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Zielina

[1M 1.8 20V] Wymiana świec

Post autor: SebaR »

Witam. Próbuje namierzyć post ana temat wymiany świec w Tolku. Ni cholery nie mogę znaleźć. Moje pytanie. Jakie świece i kiedy wymieniać. Czy można samemu, czy lepiej fachowcowi dać.
Ostatnio zmieniony 05 cze 2010, 22:59 przez SebaR, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sroczkin
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:47

[1M 1.8 20V] Wymiana świec

Post autor: sroczkin »

ja ostatnio sam wymieniłem sobie świece mój tolek jest zagazowany i nie miałem pojęcia jakie swiece kupic wiec wykrecilem jedna spisalem z niej oznaczenia i pojechalem kupic takie same facet w sklepie powiedzial ze to swiece z gornej polki zaplacilem za nie 88 zl co do wymiany na gazie jest innaczej niz na samej benzynie ja musze tak co 15-20 tys a kable co 2 wymiane swiec wymiana jest banalnie prosta wykrecasz stara wkrecasz nowa i tak po koleji 4 razy klucz jest do swiec ten cienszy i trzeba przedłużkę po wymianie a jezdzilem na nich prawie 50 tys autko pali jak za dotknieciem magicznej rozdzki a przed wymiana musiałem troche go krecic lub aby nie krecic odpalac z noga na gazie a teraz to no no szatan
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

[1M 1.8 20V] Wymiana świec

Post autor: maniekmc »

SebaR, świece wymieniaj co 30kkm, a przewody do 60kkm, koszt świec nie duży jak na ok 2 lata jazdy, najlepiej zakładaj odpowiedniki serii- moje ostatnie świece były platynowe i tylko więcej na nich palił, nic poza tym nie wniosły.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1M 1.8 20V] Wymiana świec

Post autor: Danielek. »

Witam nadszla kolej teraz na wymiane swiec poniewaz wczoraj zalozylem instalacje lpg i auto na niskich obrotach sie ksztusi gdy zostaje wcisniety pedal w podloge tak wiec jakie swiece i przewody polecacie do silnika 1.8 20 v z lpg?
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[1M 1.8 20V] Wymiana świec

Post autor: dude88pl »

Świece napewno NGK a przewody byle będą dobrej jakości (nie ma czegoś takiego jak przewody do LPG :-P bójda producentów chcących zarobić na nas)

a co do krztuszenia to auto po montażu lpg ma wyjechać z warsztatu wyregulowane, bez żadnych falowań obrotów więc najpierw bym odwiedził ponownie gazownika w celu regulacji (ja byłem chyba ze 4 razy zanim idealnie mi wyregulował instalacje bo niestety wszystko wychodzi w czasie jazdy)
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
Awatar użytkownika
SZUBAR
Forumowicz
Posty: 272
Rejestracja: 19 gru 2009, 15:25

[1M 1.8 20V] Wymiana świec

Post autor: SZUBAR »

Danielek. pisze:jakie swiece i przewody polecacie do silnika 1.8 20 v

Świece NGK, kable też NGK lub BERU.
SZUBAR
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1M 1.8 20V] Wymiana świec

Post autor: Danielek. »

Nie ma ani swiec ani przewodow do lpg :mrgreen:
Zawsze kupowalem swiece i kwn marki NGK tak wiec chyba zostane przy tej marce bo nigdy nie bylo z nimi problemow.
Co do lpg to jesli problem nie zniknie to bedzie to dotad ustawial az auto bedzie idealnie chodzic na gazie bo wkoncu nie po to wyklada sie gruba kase na instalacje zeby ktos spartaczyl robote,tylko po to aby byc z tego zadowolonym i w pelni korzystac z niej.
Awatar użytkownika
SZUBAR
Forumowicz
Posty: 272
Rejestracja: 19 gru 2009, 15:25

[1M 1.8 20V] Wymiana świec

Post autor: SZUBAR »

Narazie kolego wymień kable i świece i zobaczysz czy problem ustąpił czy nie. Jak są marne świece i kable to silnik przy dodaniu gazu na LPG się zalewa i dławi się.
SZUBAR
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1M 1.8 20V] Wymiana świec

Post autor: Danielek. »

Tez mi sie tak wydaje ze swiece nie przepalaja paliwa ktore dostale i go dlawi zobaczymy jutro po wymianie.
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

[1M 1.8 20V] Wymiana świec

Post autor: damian1231795 »

Witam. Czy u was też jest taki długi plastik(taka przedłużka) na przewodzie WN od strony świecy? Przy wymianie kabli trzeba się wpiąć w tą przedłużkę czy kable powinny byś już kompletne?
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
ODPOWIEDZ