Toledo - pytania po zakupie

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
sumo
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 24 paź 2008, 19:14

Toledo - pytania po zakupie

Post autor: sumo »

Cześć
Kupilem Toledo TDi 110kM z 2002 roku. Samochód był sprowadzony z Niemiec wersja 1M 25 Noch Sport. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów pojawiły sie problemy. W czasie jazdy pojawił sie syganł dzwiękowy (krótkie piśniecie) nie zapaliła sie przy tym zadna kontrolka. Poźniej kilka chwil od odpalenia pojawiał sie również. Patrząc na wskaźnik paliwa wskazówka zblizyła sie do "0". Czy w tym samochodzie zapala sie jakaś kontrolka rezwerwa paliwa? Patrząc na różne dane wywnioskowałem, że komputer pokazywał odległośc jaka mozna pokonać na paliwie w baku ok 20-30km. Czy to może byc odległość do zapalenia rezerwy (wątpię) czy do wysuszenia baku (prawdopodobnie). Druga sprawa czy w samochodzie są następujące kontrolki "pokrywa bagażnika", diagnostyka, pasy bezpieczeństwa, system przeciwblokujacy (ABS). Nazwy tych kontrolek zaczerpnąłem z instrukcji do Leona. Takie kontrolki nie zapalaja sie przy przekręceniu kluczyka. A są przedstawione w instrukcji ale tam są wszystkie możliwe np. ja mam "świece żarowe" a w tym miejscu jest "EPC". Może ich nie ma albo ...... aż boje sie pomysleć.
Czy alarm w tym samochodzie ma standardowe czujniki? Podobno posiada alarm ale nie widzę czujników do niego:(
W schowku jest miejsce na zmieniarkę, czy jest tam wyprowadzenie do niej czy trzeba kupić osobno kabel łączący zmieniarke z radiomagnetofonem AURA.
Z góry dziękuje za pomoc
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 06 maja 2009, 12:52 przez sumo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Toledo - pytania po zakupie

Post autor: tony »

sumo pisze:Czy w tym samochodzie zapala sie jakaś kontrolka rezwerwa paliwa?

żebrak pali sie diodą pomarańczową - gdy pierwszy raz piknie mam koło 60-70 km jazdy na komputerze (przy czym trzeba pamiętać, ze zależy to od stylu jazdy)
sumo pisze:"pokrywa bagażnika", diagnostyka, pasy bezpieczeństwa, system przeciwblokujacy (ABS)

pokrywa jest, ABS jest, diagnostyka to chyba "service" przy liczniku km, u mnie pasów nie pokazuje.
a w tym miejscu jest "EPC" to jest kontrolka stopu i pedała hamulca
Połączenie kablowe powinno być - zmieniarkę widocznie ktoś "gwizdnął"
to tyle co wiem
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

Re: Kupiłem Tolka i .....pojawiły się wątpliwości

Post autor: koti »

Co do dźwięku to pewnie zapaliła się rezerwa (powinna zapalić się dioda na wskaźniku paliwa) i dlatego pojawiał się ten sygnał. Komputer pokazuje ile można przejechać kilometrów na pozostałym paliwie przy aktualnym średnim spalaniu.

Co do kontrolek to świecą się po przekręceniu kluczyka. Jest od bagażnika, ABS, silnik, poduszki, świece itp. ....

Co do seryjnego alarmu to czujniki są w lampkach w podsufitówce.

Co do zmieniarki to kabel do podłączenia wyprowadzony jest za schowkiem. Jak się go wymontuje to jest do niego dostęp.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

Toledo - pytania po zakupie

Post autor: Tomas »

Siemanko
A więc jest tak.
Ten pisk, to z Twojego opisu wynika, że poprostu autko sygnalizuje rezerwę w baku. Powinna się przy tym zapalić pomarańczowa diodka na wskaźniku paliwa. Dotankuj autko, to powinno zniknąć. pewnie ta dioda Ci się przepaliła, a wartość km, którą opisałeś, to szacunkowa ilość kilometrów przeliczona przez komputer po której powinno Ci się skończyć paliwo w baku. Skoro autko pika, to już jest na rezerwie (przynajmniej u mnie tak jest). U mnie tym samym sygnałem i odpowiednią kontrolką oznajmia też że np. konczy się płyn w spryskiwaczach. ABS ma swoją pomarańczową kontrolkę i ona powinna napalać się i gasnąc przy każdym włączeniu zapłonu. Tak samo świece żarowe mają swoją pomarańszową kontrolkę. Co do alarmu, to seryjnie raczej nic ciekawego tam nie było montowane. Jest tam jakieś odcięcie zapłonu (imobilizer), ale czujek ultradźwiękowych tam nie znajdziesz. najlepiej samemu zopatrzyć autko w jakiś porządny alarm. U mnie nie ma kontrolek wskazujących otwarte drzwi i klapy bagażnika. nawet niezapiętych pasów mi nie sygnalizuje. Może Ty masz podobnie. Miejsce w schowku jest na zmieniarkę CD do radia samochodowego. taka zmieniarka kosztuje koło 300zł, tak więc można ją tam schować, albo nie kupować i wywalić to ze schowka, bo kupę miejsca tam zajmuje i zaopatrzyć się w porządne radyjko mp3 z wyjściem USB, albo tak jak ja w transmiter FM :)
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

Toledo - pytania po zakupie

Post autor: maniekmc »

No więc tak: 1- piknięcie to komp powiadamia Cię o rezerwie paliwa i taka kontrolka na pomarańczowo powinna się zapalić na wskaźniku paliwa. Te 20-30km to pokazuje Ci orientacyjną odległość do pokonania jeszcze na tym paliwie. ( u mnie rezerwa się zapala jak zostało mi do przejechania 50km),kontrolka pokrywy bagażnika jest w Tolkach, ale zapala się tylko wtedy gdy jest on otwarty, przy włączonym silniku, kontrolka EPC też jest, mnie się jeszcze nigdy nie zapaliła, ABS podświetla się tylko na zapłonie, pasy bezpieczeństwa, zapala się kontrolka i mam sygnał dźwiękowy jak ich nie zapnę, a jak to zrobię wszystko cichnie i gaśnie, jeżeli chodzi o diagnostykę to u mnie się pojawiają odpowiednie napisy na małym wyświetlaczu licznika(jeżeli dobrze zrozumiałem), co do czujników, to są one gdzieś schowane, sam nie wiem gdzie, a jeżdze Tolkiem juz 8 lat :mrgreen:
A w schowku mam zaślepkę w miejscu zmieniarki, a pod zaślepką mam już wyprowadzone kable- no to tyle ode mnie- może ktoś ma inne spostrzezenia :arrow:
[center]Obrazek[/center]
sumo
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 24 paź 2008, 19:14

Toledo - pytania po zakupie

Post autor: sumo »

Wielkie dzieki. Widze, że trafiłem na porzadne forum kilka chwil i juz sa odpowiedzi:)
Co do paliwa to wszystko by sie zgadzało. Od pierwszego pikniecia do znalezienia opcji w kompie przejechałem ok 30 km a komputer pokazł ok 20-30km do przejechania. Dolałem 5 litrów paliwa i juz nie miałem tego pikania, przynajmniej nie zwróciłem na to uwagi a przejechałem ok 17km.
Niestety lampka rezerwy nie zapaliła się:( Co może byc tego powodem, czy to wina bezpiecznika, przpalonej diody czy niestety grzebania w elektryce auta. Samochód miał wystrzelona poduszke po stronie pasażera. Jak na diode to troche dziwnie 6 lat i po niej.
Czy podłącznie pod komputer pozwoli na wyłapanie tych usterek?
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

Toledo - pytania po zakupie

Post autor: kristof »

Czy podłącznie pod komputer pozwoli na wyłapanie tych usterek?


jak najbardziej ale warto wczesniej sprawdzić bezpieczniki , gdzies na forum jest schemat który za co odpowiada

pzdr
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

Toledo - pytania po zakupie

Post autor: maniekmc »

viewtopic.php?t=83 tutaj masz schemat bezpieczników i przekaźników w 1M. miłej lektury :lol:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Toledo - pytania po zakupie

Post autor: tony »

sumo pisze:Widze, że trafiłem na porzadne forum kilka chwil i juz sa odpowiedzi:)

najlepsze pod słońcem polskojęzyczne forum miłośników Seata Toledo (wsparte dobrym serwerem i technologią PHP BB by przemo)
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

Toledo - pytania po zakupie

Post autor: Tomas »

Może jak pisałeś, że poduchę pasażera wywaliło, to może po jakimś strzale coś się z elektryką porobiło. Przeważnie potem jak ktoś robi tolka na sprzedanie, to żeby wyglądał OK, a co jest w środku, to już ich nie interesuje. Ja miałem na dzień dobry po kupnie tolka walkę ze stukami w przodzie i okazało się, że miał strzała w prawy przedni błotnik. Błotnik zrobiony i pomalowany, ale krzywej zwrotnicy już im się nie chciało wymieniać ;) heh Musisz sobie go na spokojnie posprawdzać.

Ps.
Tony a co się dziwisz ;) hehe Na innych forach jest tak, że jak się pochwalisz autkiem, to jakiś szczyl z zardzewiałym gratem jeszcze Ciebie wyśmieje, a sporo postów i pytań zostaje bez odzewu :P Jak widać poczta pantoflowa działa i ludziom podoba się charakter i klimat naszego forum :)

Aha jeszcze jedno. Przed chwilą sprawdzałem u siebie w tolku. Niby też mam oryginalny alarm, ale jak otworzyłem szybę, zamknąłem autko i zacząłem w środku grzebac ręką, to ani jedna czujka ultadźwiękowa mnie nie wychwyciła. Cisza, autko nawet się nie odezwało, więc uważam, że takowych czujek poprostu nie mam i jedyna rada, to kupić sobie alarm z prawdziwego zdarzenia i zamontować :)
Ostatnio zmieniony 05 lis 2008, 11:02 przez Tomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
ODPOWIEDZ