Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: DzieX »

Felga 15cali wejdzie na bank bo sam na takich jeżdżę w zimie.
Awatar użytkownika
mlody158
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 22 lis 2008, 17:59

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: mlody158 »

Danielek. pisze:Przymierzam sie do zakupu zimowek jako ze budzet skromny postanowilem kupic 2 szt teraz i 2 przed zima,przymierzam sie do zakupu Debicy Frigo 2 czy ktos z forumowiczow uzywa takowej lub mozecie polecic jakies nie drogie i dobre zimowki??


Ja polecam niedrogie opony w tej samej cenie co Dębica nieraz i tańsze Kleber Krisalp HP 2 jeżdżę już 3 sezon na nich jakieś 3 miesiące temu kupowałem nowe znajomemu 195/65/15 z 2011 roku za 200 zł za sztukę. Lepiej zimówki już kupować koło września są tańsze. Dobrze się mi na nich jeździ na śniegu są ok, na suchym mokrym asfalcie też są dobre. Jedyne co to widać że mają słabe niewzmacniane boki opony, trzeba uważać na krawężnikach itp. Dębica Frigo zarówno directional jak i frigo 1 frigo 2 to dobre budżetowe opony szczególnie na zaśnieżone drogi gorzej już na mokrym asfalcie itp. Polecam też Matadora, jak również dobre opony bieżnikowane Targum z mielca i firmy Profil szczególnie te są jakościowo dobre, osobiście aktualnie w Seacie nie używam nalewek ale we wcześniejszych tak z mielca i były spoko i cena też przystępna. Profil robi jeszcze lepsze brat ma w mesiu CLK 4 sezon i są miękkie jak nówki w ogóle nie widać że nalewki tylko po napisie. Długo by pisać to tyle inne szczególnie tanie bieżnikowane i inne ogumienie odradzam bo naprawdę nie warto, nieraz wystarczy dołożyć kilka złotych i kupić dobre opony, czasem kilak złotych i kupić dobre nowe od bieżnikowanych. Dawniej bieżnikowane były połowę lub więcej tańsze od nowych dzisiaj różnie z tym bywa dlatego warto znać ceny i nie dać się nabijać w butelkę szczególnie u wulkanizatorów w sezonie. Kończę przykładem który zapamiętałem 3 lata temu jak kupowałem opony do Tolka którego zakupiłem. Nowe opony bez "znajomości" zakupiłem po 173 zł za sztukę, u popularnego wulkanizatora w mojej okolicy co ma ceny w miarę spoko takie same opony plus montaż niby gratis po zakupie u niego 293 zł za sztukę. Ja płaciłem za założenie i wyważenie chyba wtedy 8zł za sztukę, a mowa właśnie o Kleberkach rozmiar 195/65/15. Mam trochę pojęcie o oponach bo członek mojej rodziny był kierownikiem w fabryce opon w Dębicy i czasem mnie tam zabierał i widziałem co nieco, a technologia produkcji jest praktycznie wszędzie ta sama lub podobna i każda sztuka jest robiona "ręcznie" na automatach dlatego każda opona nie jest identyczna jak poprzednia itp ale muszą się mieścić w tolerancji, dlatego potem jedna ma większe bicie inna potrzebuję mniejszego ciężarka itp. Nie ważne czy dębica czy fulda czy michelin czy inna każda jest robiona tak samo z niewielkimi różnicami o których długo by pisać no i nie tutaj.
bartek Garwolin

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: bartek Garwolin »

A ja w poprzednim miałem FULDA, z tym że 13c,lecz dokupię sobie felgi i oponki zostawię,są bardzo dobre,kolega ma takie same w pegueot 407 i jest bardzo zadowolony,dodam tyle że zamawiałem u znajomego używki,po 70zł szt,oponki są jak nowe,jeszcze "cycuszki" na nich są .
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: migacz1981 »

mlody158 pisze:Ja polecam niedrogie opony w tej samej cenie co Dębica nieraz i tańsze Kleber Krisalp HP 2
I takie właśnie zamierzam założyć z nieboszczyka kangoo
Przemooo26
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 27 cze 2011, 23:55

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: Przemooo26 »

ja osobiscie używam tylko Kleber DYNAXER HP3 kupione teraz po jednym sezonie a w czesniej miałem Kleber HYDRAXER po prostu gienialna opona na mokro i sucho jedyna wadach tych modeli to głośność
Awatar użytkownika
voyager2550
Forumowicz
Posty: 241
Rejestracja: 06 kwie 2010, 15:19

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: voyager2550 »

Ja używam obecnie Kleber Hydraxer 225/45/17 i na hałas nie narzekam. Przy większych prędkościach robi się głośniej, ale tak musi być ;)
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: dude88pl »

A ja wam powiem że rewelacyjne to są PIRELLI P7 fakt że może są trochę głośne ale rewelacyjnie się trzymają drogi i na mokrym i na suchym asfalcie
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: Danielek. »

Jakis czas temu pytalem jakich opon zimowych uzywacie w swoich tolkach,znalazlem dzis dobra oferte (tak mysle) i kupilem Dunlop sp winter sport m3 205/60R15 4szt Nowe za 500zl opony sa z 22tyg 06roku wygladaja tak http://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop- ... 0-r15-91-h .
Co powiedzie o takim biznesie??
Gdyby ktos chcial to facet ma jeszcze jeden komplet moge dac namiary.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: Sony »

Danielek., dla mnie za stara opona to raz, a dwa, że profil dziwny choć wiem, że różnica delikatna.
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: Danielek. »

Sony pisze:Danielek., dla mnie za stara opona to raz, a dwa, że profil dziwny choć wiem, że różnica delikatna.


Profil mam taki tez na letnich oponach,z drugiej str wolalem kupic takie Dunlopy za 500 niz nowe Debice za ok 700zl.
ODPOWIEDZ