Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Przegub

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
ADIWWL

[1M] Przegub

Post autor: ADIWWL »

Problemów z tolkiem cd.
Musze wymienić przegub prawy tak stwierdził mechanik, bo cos mi bije przy przyspieszaniu z prawej strony i nie SA to opony chyba ze to jest przegub wewnętrzny, ale bije przy kole nie przy skrzyni
Mechanik stwierdził ze sam przegub kosztuje 300zł +robota, ale na allegro najdroższy przegub kosztuje 100zł
druga rzecz za wymianę tulei wachacza chce 300zł ze zbierznościa
naprawiał to ktoś może orientujecie sie jaka powinna być cena wymiany i części ?
Ostatnio zmieniony 23 sie 2015, 20:14 przez Roxon40, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Dodano prefiks
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

[1M] Przegub

Post autor: Tomas »

Ten mechanik chce Ciebie skroić. Za 300PLN to można sobie kompletną półoś z przegubami kupić (oczywiście używaną z gwarancją rozruchową). Ja w tym roku wymieniałem przeguby wewnętrzne (firmy SPIDAN) i mechanik kupił je ze swoim 30% rabatem za 160zł/szt, bez rabatu kosztuje max 180-200zł (zewnętrzne kosztują podobnie). Czyli chyba mechanik robi Ciebie w trąbę. Ja za wymianę 2 przegubów + robicizna zapłaciłem 420zł (2x160 + 2x50)
Co do tulei wahacza, to też masakra. U mnie kosztuje robocizna w granicach 50zł + 50zł zbieżność. No ale może w Mazowieckim mechanicy inaczej się cenią, ale części w Wawce powinny być tańsze niż u mnie, bo właśnie z Wa-wy są do nas ściągane.

Ps. Właśnie sprawdziłem w Inercarsie. Przegub Spidan wew 180zł, zew 199. Co do tulei whacza, to sprawdziłem, że kompletny wahacz można kupić za 150PLN, same tuleje 20-30zł ;) To jest normalny sklep z częściami w Olsztynie i wcale nie najtańszy. Kupuję tam, bo tylko tam mój mechanik ma na różne części nawet do 30% zniżek na kartę stałego klienta.
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

[1M] Przegub

Post autor: CYRULIK »

dokładnie ceny ja w serwisie Ci wywalił
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

[1M] Przegub

Post autor: maniekmc »

W tamtym roku kupiłem oryginalną półoś z 2 przegubami za 270zł, mnie mechanik za zamontowanie całego nowego zawieszenia+ ustawienie zbieżności krzyknął 600zł, to ten Twój robi Cię w Ciula-olej dziada :idea:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[1M] Przegub

Post autor: tony »

Adi jak bedziesz w wwy to daj znać - podjedziemy do mojego zaufanego mechaniora
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
ADIWWL

[1M] Przegub

Post autor: ADIWWL »

No tak to jest mechanik który mi naprawiał powazniejsze zeczy a sie znał super i ceny miał ok juz niechce naprawiac

Tony jak bede w wwy to dam znac .
carol
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 06 cze 2008, 20:40

[1M] Przegub

Post autor: carol »

siemka, powiedz co rozumiesz pod pojęciem "bije"? w sensie że stuka?
ja miałem problem ze stukaniem w prawym kole przy przyspieszaniu i skręcaniu, też wszyscy uważali ze to przeguby a okazało się ze to głupie gumy stabilizatora drązka, za które zapłaciłem 20zł i flaszke za robote u zaprzyjaźnionego mechanika
pozdrawiam
ADIWWL

[1M] Przegub

Post autor: ADIWWL »

bije w sensie bardziej buja trzęsie autem łacznik stabilizatora juz wymieniałem
mechanik stwierdził ze przegub na 80% ale da sie to zobaczyc po rozebraniu czy napewno
piotr
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 26 paź 2008, 15:51
Kontakt:

[1M] Przegub

Post autor: piotr »

za wmianę przegubu napędowego wewn.średnio bierze się 150 zł
za wymianę tulejek wach.jedna strona 80 zł
geometria zawieszenia kompletna(zbierzność.konty kół) 80
Awatar użytkownika
ojdan
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 03 lip 2008, 18:41

[1M] Przegub

Post autor: ojdan »

Podjedz do zielonki (przy trasie do wawy) tam masz najwiekszych kozakow na okolice.

Tylko ze kolejke juz zajmuja przed 5 rano :-)
ODPOWIEDZ