Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Wspomaganie kierownicy

Tematy ogólno-techniczne
krzysiek2201-k1
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 09 lis 2008, 19:43
Kontakt:

Wspomaganie kierownicy

Post autor: krzysiek2201-k1 »

Witam. Mam problem,zmieniałem w swoim tolku pompę wspomagania(bo w starej strasznie wyło łożysko) zalałem układ płynem i pojawił sie problem. Mianowicie na początku wspomagania wogóle nie było,po paru minutach pracy silnika i krecenia kierownicą wspomaganie było ok. Na drugi dzien wsiadam wieczorem do samochodu chcac jechac do pracy a tam... wspomagania brak. Kierownica chodzi ciezko jak cholera. Po 12 godz znowu wsiadam w bryke wspomaganie jest,ale przy maksymalnym skręcie kól słychać straszny zgrzyt i silnik zaczyna tracic obroty i szarpac. Co moze byc tego przyczyna? Czy odpowietrzenie całego układu pomoże? Gdzie wogóle odpowietrza sie układ wspomagania w toledo 1.8i z 1992 r?
Ostatnio zmieniony 07 mar 2011, 12:50 przez krzysiek2201-k1, łącznie zmieniany 1 raz.
kris
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

Wspomaganie kierownicy

Post autor: CYRULIK »

chyba to wina zapowietrzenia, albo zły płyn
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
rafal0203
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2009, 13:34

Wspomaganie kierownicy

Post autor: rafal0203 »

skrecisz w lewo do oporu a potem w prawo do oporu i uklad jest odpowietrzony
lipton1977
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 26 maja 2010, 09:40
Auto: Octavia
Model: 1.4 Tsi
Skąd?: piaseczno

Wspomaganie kierownicy

Post autor: lipton1977 »

Potwierdzam to co pisze rafał0203.tak zrobisz i powinno być git.
lipton1977
Gadom67
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 08 paź 2009, 15:28

Wspomaganie kierownicy

Post autor: Gadom67 »

popieram ze przyczyna moze byc zapowietrzony uklad,zły płyn albo słabo naciagniety pasek
nygus25
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 19 paź 2010, 16:16

Wspomaganie kierownicy

Post autor: nygus25 »

Ucieka mi plyn wspomagania problemem jest to ze on ucieka przez peknieta gume zaznaczana na dolaczonym zdjeciu.Musze ja wymienic i chce sie poradzic jak to zrobic najskuteczniej,czy musze cala maglownice wyjac,czy drazki kierownicze?gume znalazlem (http://allegro.pl/odboje-oslony-amortyz ... 62782.html) ale moze macie jakies lepsze opcje?
Załączniki
seat.png
Awatar użytkownika
tomektak
Forumowicz
Posty: 221
Rejestracja: 23 mar 2010, 11:06

Wspomaganie kierownicy

Post autor: tomektak »

..niestety chyba jest wybita maglownica i już ma przecieki - obawiam się że skończy się na regeneracji lub wymianie na nową...
nygus25
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 19 paź 2010, 16:16

Wspomaganie kierownicy

Post autor: nygus25 »

jest przeciek z peknietej gumy bo patrzylem pod spodem,jak wywnioskowac wybita maglownice?czyzby ona przeciela,zniszczyla gume?
Awatar użytkownika
sroczkin
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:47

Wspomaganie kierownicy

Post autor: sroczkin »

potwierdzam opinietomektak, przerabiałem to w swoim toleslawie w te wakacje jesli pojawia sie płyn w tej gumie znaczy sie ze szlak trafił maglownice tak bylo u mnie uciekal mi plyn przez ta gume podjechałem do mechanika i diagnoza walnieta maglownica nowa od 1400 w zwyz zależnie od firmy oryginalna cena tragedia regeneracja od 400 d0 800 zależny od stopnia uszkodzenia moja byla kaput zaplacilem 800 zl plus koszt wymiany i nowy drążek razem 1240 zl oj bolalo bo to bylo po urlopie człowiek wycyckany zupełnie z kasy mozesz dolewac plynu ale dlugo tak nie pociagniesz moze masz male przecieki kup plyn z uszczelniaczem ja probowalem ale u mnie to nie popmoglo uciekal mi zbiorniczek plynu przez noc
ODPOWIEDZ