[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
rafik
Forumowicz
Posty: 299
Rejestracja: 28 lis 2010, 20:02

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: rafik »

Pilot HELLA 433MHZ 5FA 007 680..
1. Raz świeci a raz nie, kupiłem 3 nowe baterie (różnych producentów) bez zmian.
2. Dzisiaj, przy aucie świeciła się dioda cud :-) ale nie otwierał pilot :-/ - czyli zgubił kod?

Czy ktoś kupił jakiś zamiennik i czy udało się go zaprogramować?
Będę wdzięczny za dokładny namiar na pilota - zamiennik (allegro lub inne miejsce zakupu).
"Wszystka wiedza pochodzi z doświadczenia. Doświadczenie jest produktem rozumu."
Immanuel Kant ;-)
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: OMEGA »

rafik pisze:Pilot HELLA 433MHZ 5FA 007 680..
1. Raz świeci a raz nie, kupiłem 3 nowe baterie (różnych producentów) bez zmian.
2. Dzisiaj, przy aucie świeciła się dioda cud :-) ale nie otwierał pilot :-/ - czyli zgubił kod?

Czy ktoś kupił jakiś zamiennik i czy udało się go zaprogramować?
Będę wdzięczny za dokładny namiar na pilota - zamiennik (allegro lub inne miejsce zakupu).

Może coś w pilocie nie styka/zimne luty choć jeżeli przy aucie dioda miga i nie otwiera go to raczej padł...
Ja kupiłem hmm raczej zamiennik bez grota za 80zł działa spoko (3 przyciski), żeby dobrać pilot do twojego auta, trzeba by znać nr. modułu komfortu.
Black gold
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: szymekgd »

Sprawdz luty, jak nie pomoze to kup i wymien kwarc w pilocie, koszt niewielki, a szanse na naprawe b.duze.
qwerty67
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19
Auto: -
Model: -
Skąd?: Słubice

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: qwerty67 »

Witam, mam też problem z centralnym ale w 1L. Mianowicie pilot ori ma słaby zasięg bo jest na podczerwień i tylko mi zamyka, kupiłem sobie więc 2 piloty z centralką rodiowo, ale nie wiem gdzie jest w 1L centralka od CZ żeby się pod nią podłączyć. Można prosić o wskazówkę, gdzie szukać?
W żyłach benzyna w głowie olej w garażu Toledo
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: OMEGA »

qwerty67 pisze:Witam, mam też problem z centralnym ale w 1L. Mianowicie pilot ori ma słaby zasięg bo jest na podczerwień i tylko mi zamyka, kupiłem sobie więc 2 piloty z centralką rodiowo, ale nie wiem gdzie jest w 1L centralka od CZ żeby się pod nią podłączyć. Można prosić o wskazówkę, gdzie szukać?

Najprawdopodobniej na wysokości schowka pasażer po prawej i chyba przez owy schowek trzeba się dostać tam.W etce niema zbyt dużo info.
Black gold
qwerty67
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19
Auto: -
Model: -
Skąd?: Słubice

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: qwerty67 »

A jakieś 100% info? ktoś to przerabiał, bądź wymieniał centralkę od cz?
W żyłach benzyna w głowie olej w garażu Toledo
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: szymekgd »

Ja bym szukal w ok.skrzynki z bezpiecznikami ;)
qwerty67
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19
Auto: -
Model: -
Skąd?: Słubice

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: qwerty67 »

No a to już druga strona samochodu :P i tak będę po kolei całe wnętrze wykręcał, żeby znaleźć :P
W żyłach benzyna w głowie olej w garażu Toledo
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: szymekgd »

qwerty67, skoro masz domykanie to kabelek musi isc tez z drzwi, kabelek od czujki podczerwieni z lusterka zewn. kierowcy, logiczne, ze centralka powinna byc w ok. bezpiecznikow, tym bardziej, ze dalej wiazka wedruje przy lewym progu do modulu komfortu pod tylnym siedzeniem za kierowca, ale to moje przemyslenia ;)
qwerty67
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19
Auto: -
Model: -
Skąd?: Słubice

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: qwerty67 »

szymekgd, dzięki wielkie, w końcu jakieś pewne info :) nie wiedziałem nawet gdzie szukać czujnika od IR. Jak tylko przyślą mi nową centralkę, to biorę się do roboty.
W żyłach benzyna w głowie olej w garażu Toledo
ODPOWIEDZ