[ALL] Oleje i filtry

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: OMEGA »

witek112 pisze:wielkie dzięki ,mam jeszcze pytanie ,przeczytałem kilka postów odnosnie zmiany oleju z pół syntetyka na ful syntetyk niektórzy piszą że nie wolno zmieniac w ten sposób ale żaden nie przedstawił jaks dowódów tylko same sugestie ,czy ktos z was miał jakis przypadek że cos niedobrego robiło się z silnikiem przy wymianie z pół syntetyka na syntetyk?

Pieprzenie grunt żeby olej spełniał normę producenta, jak jest nieszczelność to prędzej czy później i tak zacznie cieknąć olej.
Nic złego nie mogło się stać, tylko silnik "wyczyściło" z syfu który tam zalegał a powinien być zatrzymany przez filtr.
Black gold
witek112
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 19 lut 2012, 14:26

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: witek112 »

a jaki idzie olej do skrzyni biegów jak szalec to do końca przy okazji w tej hurtowni zamówie całosc
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7071
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Sony »

witek112, zadzwoń do chłopaków z hurtowni i powiedz, że chcesz olej do skrzyni biegów. Podasz dane, o które Cię poproszą i będziesz miał dobrany odpowiedni. Akurat Marcin i reszta bandy się tam specjalizują głównie w grupie VAG, więc wiedzą co i jak ;)
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: koti »

witek112 pisze:a jaki idzie olej do skrzyni biegów


Ja kupowałem oryginalny w ASO Seata, cena bardzo przystępna była.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
maciekbed25
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:29

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: maciekbed25 »

Witam ponownie już wymieniłem olej na motula i przejechałem ok 600 km. Wrażenia całkowicie pozytywne silnik się zdecydowanie ożywił lepiej odpala równo pracuje płynniej jakby delikatniej co zauważyła nawet żona :-D bo pytała mnie czy zatankowałem jakiś supra gaz czy coś podobnego :-D odczucia 100% pozytyw i zresztą nie tylko moje bo moje mogą być subiektywne. Niestety na razie nie powiem czy wzrosła konsumpcja bo za mało km przejechane ale jestem dobrej myśli. Pierwsze pozytywne efekty pojawiły się po przejechaniu ok 100-150 km (nie tankowałem wtedy), i od tamtej się utrzymują także u mnie wygląda na to że taki zabieg pomógł. Także wielkie podziękowania dla kolegi Sony,
A teraz czas na następne pytanie :-) nie jestem pewien czy to w ogóle odpowiedni temat ale szukajka po wpisaniu dodatki do olejów lub ceramizer niczego nie znalazła więc chyba nie ma takiego tematu na forum. Zastanawiam się nad zastosowaniem jednego z tych wynalazków, oczekuję efektu mniejszego (wolniejszego) zużycia silnika i ewentualnie jeśli okaże się że silnik zużywa dużo oleju to ograniczenia jego konsumpcji. Nie oczekuję wzrostu osiągów czy tym podobnych efektów. Interesowałem się szczególnie produktami firmy panther. Interesuje mnie czy warto zainwestowac w te produkty jeśli ktoś stosował proszę o opinię. Pozdrawiam
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: szymekgd »

Nie, olej ma w sobie skladniki czyszczace i smarujace.
GangstaMarc

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: GangstaMarc »

maciekbed25,
szymekgd pisze:Nie, olej...

...te śmieszne dodatki :) W najlepszych wypadku nie zaszkodzą, ale też nie pomogą. W czym problem? Silnik Ci się za szybko zużywa? :582:
maciekbed25
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:29

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: maciekbed25 »

Nie w tym rzecz że szybko się zużywa tylko widzę coraz więcej pozytywnych opinii osób które to testowały, a poza tym pytałem osoby które osobiście takich dodatków używały chciałbym się dowiedzieć czy faktycznie coś w sobie mają takie dodatki i ewentualnie na co pomagają. A czy osobiście zastosuję zobaczymy. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: marek_igor »

maciekbed25, zastosowałem to 2 razy, bardziej z ciekawości, do 2 różnych silników
Dobre 6 lat temu do Golfa 3 1.4 z podltelnkiem elpidżi, pomogło tyle, że przestał łykać olej
był to jakiś ceramizer z allegro za ok 60-70zł

Drugi raz, był to modyfikator plus za 99zł, do VW 1.9 TDI 90KM - nie zauważyłem ani plusów ani minusów ;) pozdrawiam
borras
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 01 mar 2012, 14:24

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: borras »

Lał ktoś coś z Liqui Moly? Trafiła mi się okazja kupna po dobrej cenie tylko nie wiem, czy warto
ODPOWIEDZ