Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Brak ogrzewania

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Tomek
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 20 maja 2008, 21:37
Kontakt:

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: Tomek »

Witam. W moim Toledo przestało dmuchać ciepłym powietrzem gdy silnik pracuje na wolnych obrotach. Dmuchać ciepłem zaczyna powyżej 1000 obrotów. O co tu biega?? :?: wie ktoś?
SAGAL

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: SAGAL »

zobacz czy masz płyn do chłodnicy albo ostatecznie moze ci sie zaczyna psuc termostat
Tomek
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 20 maja 2008, 21:37
Kontakt:

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: Tomek »

To chyba nie termostat, bo wskazówka od temperatury szybko idzie na 90*C i tam już zostaje, a co do płynu to kontrolka mi nie mruga, ale poziom płynu trzeba sprawdzić bo nie zaglądałem.
pingpong
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 12 sie 2008, 13:49
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Konin

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: pingpong »

Byc może spadła wydajność pompy cieczy chłodzącej.
pingpong
DENEBO
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:56
Kontakt:

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: DENEBO »

A słyszeliście Panowie o takim czymś jak korozja nagrzewnicy !!! :mrgreen:
( nie mylić z rdzą, bo to jest coś innego)

Zamula nagrzewnicę i drastycznie spada wydajność grzewcza układu, dopiero jak wzrasta ciśnienie cieczy podczas wyższej prędkości pompy płynu chłodzącego, na siłę przedostaje cię ciecz przez kanaliki tzw rurki w wymienniku ciepła czyli nie mniej ni więcej grzejniku!!! 8-)

Zalecenia - prawdopodobnie bez wymiany się nie obędzie jeśli diagnoza jest trafna...
Można spróbować przeczyścić ale to mało skuteczne...

Skąd o tym wiem : Hmmm Od kilku lat pracuję w Firmie DELPHI THERMAL SYSTEM zajmującą się produkcją między innymi w/w grzejników także chłodnic, parowników do klimatyzacji oraz kompletnych modułów grzewczych do samochodów takich jak VW, Opel, Renault itp.
Także nasze systemy grzewcze są montowane w samochodzie roku czyli Opel INSIGNIA ...


Obrazek

Ładna bryka tak w nawiasie, ale poza zasięgiem :570:
Pozdrowionka
Ostatnio zmieniony 03 sty 2009, 15:13 przez Sensis [Crawler], łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: bartek »

pingpong pisze:Byc może spadła wydajność pompy cieczy chłodzącej.

Może być ,że to pompa wody na niskich obrotach nie daje rady, a była wymieniana :566:
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
DENEBO
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:56
Kontakt:

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: DENEBO »

bartek_wm pisze:
pingpong pisze:Byc może spadła wydajność pompy cieczy chłodzącej.

Może być ,że to pompa wody na niskich obrotach nie daje rady, a była wymieniana :566:


Pompa albo pompuje albo nie !!! Na pewno po jakimś czasie użytkowania spada wydajność pompy, ale przyczyną niedomagań systemu grzewczego może być zanieczyszczenie układu grzewczego lub zapowietrzenie, co też się zdarza ...

Tak miałem w starym tolku - po wymianie płynu chłodzącego było wszystko ok ( tak mi się wydawało) . Tak myślałem do pierwszych zimnych dni jak włączyłem ogrzewanie - a tu niespodzianka... Zimne powietrze !!! Pojechałem do kuzola mechanika ( mała niespodzianka ) płynu było mało w układzie, chciał bym podkreślić że w zbiorniku wyrównawczym był poziom między min a max !? :-|
A w nagrzewnicy susza :roll: Coś pokombinował pod deską, dolałem 1L G12 8-) I nagrzewnica grzała... :-D

Czasami zdarzają się dziwactwa hihihihih :wpale: :wpale: :wpale: :wpale: :wpale:
Juras
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 04 sty 2010, 22:52

Problem z ogrzewaniem

Post autor: Juras »

Masakra!!! Jest zimno a ja w moim Toledo II nie mam ogrzewania. Wymieniłem nagrzewnicę i pompę wodną która (co ciekawe) była w rozsypce i niestety w dalszym ciągy mam "chuchanie" zamiast ogrzewania. Trochę lepiej grzeje na obrotach powyżej 4000, na postoju ok. 1000, wieje chłodem. Może ktoś ma pomysł, albo (czego nikomu nie życzę) miał ten sam problem......czekam na info :568: Juras
Awatar użytkownika
slabski
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 14 paź 2009, 20:55

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: slabski »

Ja bym sprawdził termostat. Jaka jest temperatura silnika?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
WOLF69
Forumowicz
Posty: 367
Rejestracja: 23 maja 2009, 09:55

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: WOLF69 »

slabski pisze:Ja bym sprawdził termostat. Jaka jest temperatura silnika?
Pozdrawiam


U mnie temperatura silnika nie ma nic wspólnego z ogrzewaniem, ponieważ kiedy włączam ogrzewanie (powiedzmy 25 stopni) na totalnie zimnym silniku, ide odskrobać samochód co zajmuje mi ok 3 min już leci gorące powietrze a wskazówka temperatury silnika jeszcze nie dyga, czyli nie ma nawet 60 stopni.
http://www.5fantastic.pl/mojepliki Dokumenty-Motoryzacja

Moj Tolek http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1289

OSTATNI TEST SZYBKOSCI (20/07/12) NA TRASIE - 210 KM/H
ODPOWIEDZ