[1M] Regulacja świateł

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
ODPOWIEDZ
KamilStach
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 24 sie 2011, 11:58

[1M] Regulacja świateł

Post autor: KamilStach »

Witam. :) Pytanie do wszystkich którzy się znają. Otóż mam taki problem że w moim tolku 1M światła mijania świeca strasznie blisko i to nie oświetla dostatecznie drogi. oczywiście w nocy :). pokrętło te po lewej stronie kierownicy jest ustawione najdalej jak sie da.. probowałem każdego ustawienie. ale to i tak świeci blisko :/. i Pytanie jest takie czy można ustawić same klosze lamp czy żarowki w sposób manualny. czyli jakoś ręcznie żeby te światła świeciły wyżej i dalej. ?

jeśli temat był to sorki.. ale zalatany jestem nawet czasu nie mam poszukać czy pokombinować.. proszę o pomoc bo już za kilka dni prawko a od dziewczyny wraca się zazwyczaj w nocy.. ;] więc nie chce odrazu wpadki żeby czegoś nie zauważyć dość szybko i spóźnic sie z reakcja.. to tak bardziej dla bezpieczeństwa ale i komfortu.. chyba że każdy tak ma że mijania swieca nisko i blisko.. moze mi sie tak wydaje.. ale oswietlenie naprawde jest niedostateczne.. :(
barosz

Regulowanie świateł

Post autor: barosz »

Witam. Zmieniałem żarówki z przodu i zauważyłem że lewa lampa mi się nie chce ustawiać tym przełącznikiem co można podnieść i obniżyć i teraz musze ręcznie kręcić, jak to naprawić ?
kamko
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 24 lut 2011, 14:06

[1M] Regulacja świateł

Post autor: kamko »

Jakie auto?
barosz

[1M] Regulacja świateł

Post autor: barosz »

Seat Toledo II
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[1M] Regulacja świateł

Post autor: marek_igor »

Może lampa jest nieorginalna i nie ma silniczka, bo ktoś nie przełożył, albo kupił najtańszą bez możliwości zamontowania silniczka do regulacji wysokości.
Jeśli natomiast silniczek jest zamontowany, to musisz sprawdzić czy działa. Niech ktoś Ci rusza tym pokrętłem w aucie, a Ty przy podniesionej masce, słuchaj od tyłu lampy czy słychać działanie silniczka. Jeśli działa to albo albo jest urwane mocowanie jakieś silniczek-lampa, albo to cięgno plastikowe białe, które reguluje wysokość. Może też poprostu jest źle założony. A jeśli nie działa wogóle no to kwestia elektryki, czy dochodzi wogóle prąd do niego, może jakiś kabel urwany, albo się spalił.
Awatar użytkownika
Koszi
Forumowicz
Posty: 540
Rejestracja: 25 sie 2012, 21:30

[1M] Regulacja świateł

Post autor: Koszi »

Koledzy mam pytanie odnośnie silniczków regulacji wysokości świateł.
Jakoś nie używam tego ale dzisiaj tak z ciekawości spróbowałem ustawić wysokość i niestety ale nie działa.
Otworzyłem lampy od strony komory silnika i silniczki są dobrze osadzone, siedzą sztywno.
Wymontowałem je i zamontowałem ponownie więc tutaj problemu nie ma.
Próbowałem regulować wysokość przy podniesionej masce i w ogóle ich nie słychać tak jakby do nich prąd nie dochodził.
Sprawdziłem wtyczki na silniczkach są ok, kable nie pourywane, siedzą sztywno.
Tego czy prąd do nich dochodzi to w pojedynkę niestety ale nie uda mi się sprawdzić.
Mam więc pytanie. Jest jakiś bezpiecznik który odpowiada za te silniczki regulacji świateł?
Nie chcę mi się wierzyć że padły obydwa naraz.
Dodam iż zaraz po zakupie auta sprawdzałem elektryczne ustawianie wysokości świateł i wsio działało ok.
Wszelkie sugestie z waszej strony mile widziane.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Regulacja świateł

Post autor: vwir »

Wyciąg wyłącznik świateł (łatwo wychodzi) i zobacz, czy nie obluzowały się wtyczki przy regulacji świateł.
Generalnie światła to bezpieczniki od 18 do 23, ale nie wiem, czy te silniczki też idą z tych samych bezpieczników.
Awatar użytkownika
Koszi
Forumowicz
Posty: 540
Rejestracja: 25 sie 2012, 21:30

[1M] Regulacja świateł

Post autor: Koszi »

vwir, sprawdzę tą wtyczkę może rzczeywiście coś tam wypadło.
Znalazłem też coś takiego na forum Leona:
http://galeria.leonclub.pl/forum/viewto ... =42&t=2585
Muszę popsrawdzać piny w kostakch w moich reflektorach.
ODPOWIEDZ