[1M] Mrugające podświetlenie zegarów

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
mariuszk83
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 04 mar 2010, 21:07
Auto: -
Model: -
Skąd?: okolice Warszawy

[1M] Mrugające podświetlenie zegarów

Post autor: mariuszk83 »

U mnie nic nie pomogło zepsuły sie zegary(padł w nich jakis procesor)musiałem wymienic na nowe i jest teraz oki!!!pozdrawiam

[ Dodano: 2010-05-24, 15:04 ]
tom-elektro pisze:
Andrew pisze:Co do tych zegarow to zauwazylem ze pulsowanie podswietlania pojawia sie dopiero po przekreceniu kluczyka. Jak kluczyka nie ma w stacyjce i wlacze podswietlanie jest ok. Po przekreceniu kluczyka zaczyna pulsowac.


mam ten sam problem z pulsowaniem podświetlenia zegarów co Ty, po wyjęciu kluczyka po 2-3 sec zaczynają żarzyć się zegary. W tej chwili mam wyjęty bezpiecznik nr. 11 (5A) żeby nie rozładował mi się akumulator przy dłuższym postoju, podświetlenie nie pulsuje ale kasuje mi się zegarek i licznik kilometrów. U mnie napewno nie jest to potencjometr od przyciemniania ani wyłącznik świateł. Zabieram się niedługo do rozebrania całego kokpitu pod kierownica tam gdzie idą kable od bezpieczników do zegarów, dam znać jak zlokalizuje źródło zwarcia...



u mnie pomogła tylko wymiana zegarów(padł w nich jakis procesor i wszystko kasował dlatego migały), wymieniłem zegary i jes ok
Janek
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 19 sty 2011, 08:51

[1M] Mrugające podświetlenie zegarów

Post autor: Janek »

Witam serdecznie.
Mam podobny problem. Posiadam Toledo II benzynka 1.4 16V z 2001 roku z podstawowym komputerem. Pewnego dnia opadały mi liczniki i gasło podświetlenie deski, ale po chwili wracało do normy. Od kilku dni liczniki (prędkość, obroty, temp. oleju, ilość paliwa, temperatura na zewnątrz) nic nie wskazują, brak jest podświetlania zegarów, nie świeci się także kontrolka od ręcznego. Jedyne co działa to kontrolka od świateł i kierunkowskazów. Czy ktoś wie w czym może tkwić problem?
Za pomoc z góry dziękuję.
Janek ze Szczecina
ODPOWIEDZ