Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: szymekgd »

Domelek pisze:To jest ten przewód co powraca nim płyn do zbiorniczka??? Jeśli tak to płyn nim leci.


Czyli jest ok, szukajcie nieszczelnosci w ukladzie, ew. kaluze wody pod autem, mokre weze, mokra podloga od strony kierowcy itp., kumplowi w pasku uklad rozszczelnil sie przy chlodnicy tak sprytnie, ze nie bylo zadnego sladu bo plyn od razu parowal, dopiero poruszanie zlaczkami ujawnilo pekniecie.
Domelek
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 26 lis 2010, 17:30

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Domelek »

A ktoś powiedział koledze,że to może być uszczelka pod głowicą. Tylko,że nie ma innych objawów,że to uszczelka.I dziwne jest to,że przy mniejszych prędkościach nie ubywało płynu.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: szymekgd »

Domelek pisze:A ktoś powiedział koledze,że to może być uszczelka pod głowicą. Tylko,że nie ma innych objawów,że to uszczelka.I dziwne jest to,że przy mniejszych prędkościach nie ubywało płynu.


Moze to byc uszczelka, ale jak objawy nie potwierdza tego to stawiam na nieszczelnosc.
Tak sobie jeszcze przypomnialem, sprawdzcie czy pompa wody nie puszcza.
Domelek
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 26 lis 2010, 17:30

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Domelek »

A jak by puszczała pompa,to w jaki sposób może to być widać???
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: szymekgd »

Domelek pisze:A jak by puszczała pompa,to w jaki sposób może to być widać???


Jest tak skonstruowana, ze powinna puscic na uszczelniaczach walka i tam pojawia sie woda.
Domelek
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 26 lis 2010, 17:30

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Domelek »

Dzięki za wszystko,jak nie dojdziemy co z nim jest nie tak to się odezwę,Jeszcze raz dziękuję.

Jak na razie nie znaleźliśmy jakiejś nieszczelności,być może nie możemy jej zlokalizować,a kolega niedługo ma wymieniać rozrząd to będzie wiadomo co z tą pompą.
Wydaje nam się,że to raczej nie może być uszczelka pod głowicą,ponieważ nie ma takich objawów,nalotu na korku nie ma,przewody są miękkie,ciepłe powietrze leci na postoju,dymi normalnie.



[ Dodano: 2011-05-23, 22:04 ]
Mam taki problem,a mianowicie jak dzisiaj wyjechałem z garażu Tolkiem zauważyłem plamę na betonie,przyjrzałem się i stwierdziłem że to jest płyn. I o to moje pytanie do was którędy może cieknąć jak plama była przy lewym kole,pod nogami pasażera?
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: vwir »

przy lewym kole,pod nogami pasażera

?! Masz anglika, czy jak ;)
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: koti »

Domelek pisze:którędy może cieknąć jak plama była przy lewym kole,pod nogami pasażera

Chyba chodziło o prawą stronę. To że nie masz typowych objawów uszczelki pod głowicą nie oznacza że to nie uszczelka. Czy po ostrym butowaniu wywala płyn ze zbiorniczka? Może zbiera się gdzieś w komorze silnika i po jakimś czasie dopiero wypływa na zewnątrz.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: szymekgd »

Obejrzyj weze wchodzace do nagrzewnicy, moze to ona ma nieszczelnosc?
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: vwir »

A nie jeździłeś dzień wcześniej z włączoną klimą? Dokładnie w okolicach ściany grodziowej od strony pasażera masz odpływ skroplin z parownika.
ODPOWIEDZ