Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

Trzeszczenie wewnątrz auta...

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

Trzeszczenie wewnątrz auta...

Post autor: peter174 »

trzeszczy bo to wynika z własciwisci fizycznych materiału - tworzywa .. w niskich temperaturach materiały sie kurczą natomiast w wysokich rozszerzają sie ... zmniejsza sie tolerancja szczelin i wówczas czesciej materiał ociera jeden o drugi ... ot i cała filozofia ;-)
Daro_70
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 13 sty 2009, 13:03
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 16V AUS
Skąd?: Słupsk

Trzeszczenie wewnątrz auta...

Post autor: Daro_70 »

Nie jestes Sony sam, i ja mam od jakiś dwóch tygodni podobny problem. Niby to w drzwiach albo w bagażniku nie mogę tego zlokalizowac. Ale na szczęście robi się ciepełko i będzie można z tym powalczyć, bo nosi mnie jak słysze to trzeszczenie.
Bodek

Trzeszczenie wewnątrz auta...

Post autor: Bodek »

żeby tylko to mnie nie spotkało :-?
mlody
Forumowicz
Posty: 376
Rejestracja: 01 kwie 2009, 10:15

Trzeszczenie wewnątrz auta...

Post autor: mlody »

mi nic nie trzeszczy. problem ten ma moj brat w wento a to dlatego bo lubialem jezdzic z dziewczyną na łono natury i zazwyczaj konczylo sie w samochodzie. wg mnie problem ten powstaje w skutek mocno docisnietego plastiku po czym pojawia sie luz na lączeniach co daje efekt "skrzypienia" rada naprawy - zlokalizuj mniej wiecej gdzie to i podluz cos w miejsca lączenia i ewentualnie w mniejsca montarzowe. ps oczywiscie moge sie mylic ale u mnie to napewno byla ta przyczyna. pozdr
Był: Seat Toledo 1M 1,9 Tdi AGR
Jest: Opel Astra H 1,9 CDTI Z19DTH
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Trzeszczenie wewnątrz auta...

Post autor: Sony »

Miałem małą przejażdżkę i o dziwo się uspokoiło :shock:
Ciekawe na jak długo :roll:
Bodek

Trzeszczenie wewnątrz auta...

Post autor: Bodek »

czary mary abra kadabra :D :D :D
Awatar użytkownika
marcinjanowski
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 30 gru 2008, 19:29
Kontakt:

Trzeszczenie wewnątrz auta...

Post autor: marcinjanowski »

ja miałem takie coś w drzwiach :) pomogło co .. wymiana tych "zatrzasków" co spinają boczki z drzwiami... miałem kilka połamanych a kilka juz takich "biednych" wymiana jeden sztuki to koszt rzędu 2.5 - 3 zł - ale i tak ciężko to dostać .. no ale po wymianie mam spokój :) głównie trzeszczały u mnie boczki razem z deską rozdzielczą .. w sumie dziś zaczęło drażnić coś nowego ;) narazie zlokalizowałem to ... jest to tylnia półka :) trze sobie o szybę ... jutro powalcze z tym coś ;) teraz poszukam jak się to demontuje ;)
barf
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:23

Skrzypienie tapicerki

Post autor: barf »

Witam mam Toledo z 2003r i tak ostatnio nie daje mi spokoju trzeszczenie tapicerki drzwi przednich i tylnych i tak się zastanawiam jak to jest czy to normalne na nierównościach dla tego modelu i czy zima tez ma na to wpływ, może ktoś wie jak temu zaradzić bo dość mnie to skrzypienie drażni, pytam dla porównania.
Ostatnio zmieniony 07 lut 2010, 06:55 przez barf, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
SZUBAR
Forumowicz
Posty: 272
Rejestracja: 19 gru 2009, 15:25

Trzeszczenie wewnątrz auta...

Post autor: SZUBAR »

barf pisze: trzeszczenie tapicerki drzwi przednich

Prawdopodobnie trzeszczą ci uchwyty do zamykania drzwi, aby temu zaradzić trzeba je ściągnąć i nasmarować powierzchnie styku jednej połowy uchwytu z drugą połową, najlepiej wazeliną techniczną i problem zniknie.
Ostatnio zmieniony 06 lut 2010, 13:36 przez SZUBAR, łącznie zmieniany 1 raz.
SZUBAR
Awatar użytkownika
grzesiek998
Forumowicz
Posty: 324
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:17

Trzeszczenie wewnątrz auta...

Post autor: grzesiek998 »

hymmm ja tez mam 2003r i mi nic nie skrzypi chyba ze czasami jak jestem w lesie to fotel trzeszczy <zygi>
MR Motors - 140KM 313Nm
Obrazek
ODPOWIEDZ