[1M] Oświetlenie panelu sterowania szyb/lusterek

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sajrus
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 31 maja 2009, 14:54
Kontakt:

[1M] Oświetlenie panelu sterowania szyb/lusterek

Post autor: Sajrus »

Cześć. Mam taki problem dziś jak jechałem w nocy z początku wszystko było OK następnie miałem postój półgodzinny. Po tym postoju załączam silnik itp już mam zamiar odjeżdżać a tu nagle patrze i przyciski od szyb elektrycznych pokrętła od klimy nawiewu nie maja oświetlenia nawet ta regulacja z boku też nie :( W czym może tkwić problem? może to jakiś bezpiecznik siadł a może coś innego? Jakieś propozycje ?:) zaznaczam ze radio zegary świecą :)
Ostatnio zmieniony 02 lis 2011, 21:26 przez Sajrus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

[1M] Oświetlenie panelu sterowania szyb/lusterek

Post autor: peter174 »

zacznij od sprawdzenia bezpieczników 8-)
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[1M] Oświetlenie panelu sterowania szyb/lusterek

Post autor: tony »

i styków na kostkach :?: :?: :?:
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Awatar użytkownika
lucassiuss
Forumowicz
Posty: 475
Rejestracja: 12 cze 2011, 13:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Smardzewice

Oświetlenie panela Sterowania szyb - problem

Post autor: lucassiuss »

Siema próbowałem znaleźć podobny temat z moim problemem ale nie znalazłem chyba że jakiś modzik będzie miał to niech podpowie.

Soniak znasz ten problem ale może inni tutaj mi coś podpowiedzą jak to naprawić gdzie grzebać.

Otóż problem jest w tym że nie ma oświetlenia Panela sterowania od strony kierowcy czyli tych przycisków
Obrazek
a w innych drzwiach jest normalnie. ostatnio gdy montowałem diody w klamki sprawdziłem czy w ogóle jak podłącze się w kostkę to dioda zaświeci [nie świeci] problem jest z brązowym przewodem bo nie ma w nim prądu. Czy macie jakieś pomysły gdzie zajrzeć?? co zrobić?? gdzie szukać?? żeby to cholerstwo wkońcu zaświeciło może są tu jacyś spece w tej dziedzinie. A dodam też że od lusterek też światełko na tym panelu nie działa ;/ a jest inne podłączenie znaczy się druga kostka ;/

Pozdro

//Sony

Scalone ;)
Ostatnio zmieniony 02 lis 2011, 21:27 przez lucassiuss, łącznie zmieniany 1 raz.
tonio99
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 05 gru 2010, 08:40

[1M] Oświetlenie panelu sterowania szyb/lusterek

Post autor: tonio99 »

nie jestem specem, ale zerknij też w te kabelki które wychodzą z karoserji i idą w osłonie do drzwi, ja miałem taki problem z działeniem centralnego że się przetarl kabel w tej oslonce. bezpieczniki były ok, reszta drzwi też a tylko te od kierowcy nie miały plusa. zaizolowałem i wszystko działało.
Awatar użytkownika
lucassiuss
Forumowicz
Posty: 475
Rejestracja: 12 cze 2011, 13:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Smardzewice

[1M] Oświetlenie panelu sterowania szyb/lusterek

Post autor: lucassiuss »

kable wygladaja na cale w tej oslonce
tonio99
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 05 gru 2010, 08:40

[1M] Oświetlenie panelu sterowania szyb/lusterek

Post autor: tonio99 »

to może spróbuj podłączyć zewnętrzne żródło zasilania bezpośrednio pod ten panel i zobacz czy świeci, bo jeżeli dobrze cię rozumiem to wszystko działa tylko nie masz podświetlenia. to ci powinno wyjaśnić czy problem jest w panelu czy szukamy w instalacji. ja przerw (załamań) w przewodach szukam bardzo chamsko, ale prosto. wkłuwam się próbówką w dany kabel wykluczając w ten sposób kolejne metry przewodów lub ukrytych i nie widocznych zsuwek. w ten sposób dojedziesz niemal do bezpieczników. sprawdz też czy to na pewno ten kabel, może jest jeszcze jeden który się zsunął a ten jest tzw wolny.

[ Dodano: 2011-11-03, 18:31 ]
jeżeli wczesniej działało a teraz nie to przypomnij sobie co takiego robiłeś co mogo mieć wpływ na to. stuknięcie w diodę, poluzowanie styków przy kostce i te cholerne bezpieczniki, może jest rozbicie na poszczególne drzwi a nie ogólnie na podswietlenie wszystkich. sprawdz dokładnie jeszcze raz.

[ Dodano: 2011-11-03, 18:40 ]
wklejam z trochę innego forum , ale może ci się przydać (taki bliźniak)
Witam

Pomogę bo akurat wiem w czym sęk

Brak podswietlenia sterowania szyb we wszystkich drzwiach jak i oświetlenia górnego samochodu zazwyczaj spowodowany jest (90% Przypadkow) przez zasniedziale i rozerwane polaczenie kabli jakieś 15-20 cm od Komfortu

Łączy się tam jak dobrze pamiętam 7 przewodów czerwono-czarnych odpowiadają za oświetlenie wnętrza
I patrząc po schematach od oświetlenia 5 od przycisków szyb:
http://img717.imageshack.us/img717/440/ ... ieszyb.jpg (http://img717.imageshack.us/i/sterowanieszyb.jpg/)

Żeby się już nikt nie pytał a co a jak a gdzie :)

1. Komfort (Comfort system central control module under driver seat)

jak sama nazwa wskazuje centralny moduł sterujący pod nogami kierowcy czytać pod wykładziną
Żeby się do niego dostać (3 min roboty)
-zdjąć zaślepkę i odkręcić osłonę słupka
-odkręcić plastikowy podnóżek
-chwycić za listwę na progu energicznie szarpnąć do góry
-wsadzić łapki jak ginekolog pod wykładzinę
-namacać skrzynkę i wyciągnąć

2. Usterka znajduje się zazwyczaj w miejscu gdzie kable od komfortu rozchodzą się na przód i tył auta około 15-20 cm od puszki

-rozciąć taśmę trzymające przewody w wiązce
-poszukać luźnych przewodów (w razie w polutować na nowo)
-poszukać zaizolowanych połączeń i lekko pociągnąć za każdy przewód który stamtąd wychodzi
(bo po co zaglądać tam za chwile jak można przewidzieć awarie do przodu)
Awatar użytkownika
lucassiuss
Forumowicz
Posty: 475
Rejestracja: 12 cze 2011, 13:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Smardzewice

[1M] Oświetlenie panelu sterowania szyb/lusterek

Post autor: lucassiuss »

jeżeli wczesniej działało a teraz nie to przypomnij sobie co takiego robiłeś co mogo mieć wpływ na to. stuknięcie w diodę, poluzowanie styków przy kostce i te cholerne bezpieczniki, może jest rozbicie na poszczególne drzwi a nie ogólnie na podswietlenie wszystkich. sprawdz dokładnie jeszcze raz.


nie działało wogole i włśnie mnie to zastanawia i chce uruchomić jutro popatrze na to co dodales poszukam tego konfortu

Panel działa ponieważ bylem z tym u goscia co tv naprawia i sprawdzal plytke podal napiecie i swieci

w pewnym pkt bylo naisane ze dostanie sie do tego 3 minuty i mnie podkusilo by isc zobaczyc dostalem sie pod wykladzine i znalazlem tylko takie cos.

Obrazek

wychodza z tego dwa przewody zołty i brązowy nie zauwazylem na nich zadej oznaki pekniecia .

znalazlem w necie to raczej nie to bo cos to jest do air bag wiec napewno nie to

a nic innego tam nie ma procz smrodu i wody chyba na wiosne bedzie trzeba rozebrac i wyjac wykładzine
Awatar użytkownika
Maestro_86
Forumowicz
Posty: 574
Rejestracja: 16 mar 2011, 18:40
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Kielce

[1M] Oświetlenie panelu sterowania szyb/lusterek

Post autor: Maestro_86 »

tonio99 pisze:1. Komfort (Comfort system central control module under driver seat)


Czy tu nie chodzi o moduł komfortu?? Jeśli tak to napewno nie pod dywanem tylko pod kierownicą w 1M.
luccassiuss
Piszesz ze w brązowym kablu nie ma prądu. A w brązowym to nie powinien być (-) nie wiem ale kolorystycznie to chyba nie spotkałem się zeby w brązowym przewodzie był (+) :P[/b]
Fuck false, true love, and enjoy life ! ;
Moja Seacina :) http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=4758
I Audiczka... http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=7432
Awatar użytkownika
lucassiuss
Forumowicz
Posty: 475
Rejestracja: 12 cze 2011, 13:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Smardzewice

[1M] Oświetlenie panelu sterowania szyb/lusterek

Post autor: lucassiuss »

z poradnika o podświetlaniu klamek

Kolory przewodów, do których należy się podłączyć:
- tylne drzwi (w lewych jest tak samo jak w prawych): + czerwony, - szaro-niebieski;
- drzwi kierowcy: + brązowo-niebieski, - szaro-niebieski;
- przednie drzwi pasażera: + żółto-czerwony, - szaro-niebieski.


+ brązowo-niebieski, w tym nie ma prądu
ODPOWIEDZ