Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

Dwumas - jak jeździć, objawy niedomagania itp.

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Elk_16
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 09 maja 2010, 19:11

Dwumas - jak jeździć, objawy niedomagania itp.

Post autor: Elk_16 »

mlody158 pisze:mi piszczy czasami jak zredukuje na niższy bieg i szybko puszcze sprzegło przy wyzszych obrotach zanim sie wyrównaja prędlości), więc tak nierobie i jest jak narazie ok innych niepokojących objawów narazie brak. Narazie sie nie przejum tylko jeżdzij.

Witam
Jestem posiadaczem Toledo od roku i też ostatnio zauwazylem, że jak zredukuję na nizszy biegi i puszzce szybko sprzegło to wydobywa się dziwny dźwięk (taki metaliczny). Trochę mnie to niepokoi i nie wiem czy to dwumasówka siada i jak długo mogę tak jeżdzić??
Bodek

Dwumas - jak jeździć, objawy niedomagania itp.

Post autor: Bodek »

Poczytaj forum o objawach dwumasu i będziesz mógł to sprawdzić domowymi sposobami.
Joe*Quarry
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: 12 lis 2009, 22:53

Dwumas - jak jeździć, objawy niedomagania itp.

Post autor: Joe*Quarry »

tak samo jak u kolegi zmieniam z wyższego na niższy bieg i czasami słychać jakieś piszczenie ale tylko przez ułamek chwilki
Awatar użytkownika
Myrcek
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 17 lis 2010, 12:52

Dwumas - jak jeździć, objawy niedomagania itp.

Post autor: Myrcek »

Witam wszystkich! Przy jakim przebiegu wymienialiście dwumas lub ile jest wstanie przejechać tolek na jednym dwumasie? Tak samo do jakiego przebiegu wytrzymuje turbina bez regeneracji? Z góry dzięki za info!
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

Dwumas - jak jeździć, objawy niedomagania itp.

Post autor: peter174 »

IMO nie ma na to reguły ... wszystko zalezy od stylu jazdy ...
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Dwumas - jak jeździć, objawy niedomagania itp.

Post autor: szymekgd »

Duzo zalezy od kierowcy, jak dbasz to dwumasa dlugo pozyje, nie sadze, zeby niemcy wymieniali kola (za drogo), a sprowadzane auta maja przebiegi ponad 200kkm.
Warto tez zauwazyc, ze zywotnosc dwumasy skraca zwiekszanie mocy auta, po prostu skrzynia 5o biegowa jest za slaba...
szklasz
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 28 kwie 2010, 19:33

Dwumas - jak jeździć, objawy niedomagania itp.

Post autor: szklasz »

:569:
Ostatnio zmieniony 12 lis 2012, 21:31 przez szklasz, łącznie zmieniany 1 raz.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Dwumas - jak jeździć, objawy niedomagania itp.

Post autor: szymekgd »

Z tym "pulsujacym pedalem sprzegla" to nie do konca jest pewne, ze to siada dwumasa, czytalem, ze jest tak tez w nowych autach (20-30kkm) i serwis twierdzi, ze "tak ma byc".

Podejrzewam, na podst. budowy i dzialania DM, ze to po prostu sprezyny tlumiace maja ciut wiekszy luz (skurczyly sie, smarowanie slabe??) i to ich ruch prawdopodobnie czuc na sprzegle, tutaj: http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=3235 jest troche o DM.
Awatar użytkownika
rysiekkk1
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 09 paź 2010, 01:29

Dwumas - jak jeździć, objawy niedomagania itp.

Post autor: rysiekkk1 »

Ja mam nadzieję, że szymekgd ma rację bo w moim tolku odkąd go kupiłem lekko pulsuje pedał sprzęgła gdy go dotknę i mam nadzieję, że nie jest to objaw zużycia dwumasa bo żadnych innych niepokojących objawów nie ma.
dziubek6
Forumowicz
Posty: 259
Rejestracja: 18 lip 2010, 23:10
Auto: Toledo
Model: 1.9
Skąd?: Warszawa

Dwumas - jak jeździć, objawy niedomagania itp.

Post autor: dziubek6 »

Kumpel był serwisantem w Seacie i też mi mówił że ten typ tak ma, także chyba nie ma się czym przejmować
1.9 AHF
ODPOWIEDZ