Migotanie kontrolki swiec żarowych w dieslu

Wszystko o silnikach wysokoprężnych

Moderatorzy: Sony, CYRULIK, remiq, koti

Migotanie kontrolki swiec żarowych w dieslu

Postprzez merwin86 » 13 września 2009, o 23:03

Po 20 s od przekrecenia stacyjki zaczyna migac kontrolka swiec żarowych czytałem na forach ze jest to albo bład do wykasowania poprzez zrobienie diagnostyki komputerowej lub czujnik temp i czujnik wody w filtrze paliwa lub brak światła "stop(STYCZNIK HAMULCA).
Prosze o pomoc
Ostatnio edytowano 22 stycznia 2011, o 21:44 przez merwin86, łącznie edytowano 2 razy
merwin86
Forumowicz

Car:
Engine:

Postprzez Bodek » 13 września 2009, o 23:05

czujnik temp ja bym stawiał na to u mnie zapaliła się ta kontrolka gdy miałem zepsuty czujnik temperatury ten znajdujący się na bloku
Bodek

Postprzez valdeeTDI » 14 września 2009, o 08:19

merwin86 napisał(a):jest to albo bład do wykasowania poprzez zrobienie diagnostyki komputerowej

skasowanie błędu nie oznacza naprawy auta dla ścisłości
podłącz vag'a i będziesz wiedział o co kaman, co wymienić lub naprawić :lol:
Powered by MR-MOTORS
120,4KM@258,5Nm -> 140,4KM@307,8Nm -> ?
valdeeTDI
Forumowicz

Car:
Engine:

Postprzez Tomas » 14 września 2009, o 09:57

kolego, mi tez kiedys tak samo migała kontrolka świec żarowych i okazało się, że to tylko głupia żarówka w świetle stop się przepaliła i tak to sygnalizowało autko. Po wymianie wszystko wróciło do normy (nic nie trzeba było kasować)
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
Tomas
Sponsor

Car:
Engine:

Postprzez CYRULIK » 15 września 2009, o 21:18

podjedz na kompa w 1L kontrolka z byle powodu sie nie zapala, komp nie jest tam taki wyrafinowany jak w 1M
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
CYRULIK
Junior Admin

Car: Leon Zonki ;)
Engine: Moje S 2,5

Postprzez hacu » 31 grudnia 2009, o 19:20

witam. podepne sie pod temat.zaczela mi mrygac kontrolka od swiec zarowych tylko ze oprocz tego samochod nie wkrecal sie na obroty,niezaleznie od tego jak wcisniety pedal przyspieszenia to obroty mialy ok 1200 a predkosc max to 10 km/h.co to moze byc? dodam ze tydz temu wimieniany byl czujnik temperatury. pzdr
hacu
Forumowicz

Car:
Engine:

Postprzez koti » 31 grudnia 2009, o 19:24

hacu napisał(a):mrygac kontrolka od swiec zarowych

A masz światła STOP??
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
koti
Moderator

Car: Seat Toledo 1M
Engine: 1.9 TDI

Postprzez hacu » 31 grudnia 2009, o 19:33

wydaje sie ze sam stop jest tylko ze kolega jadacy za mna powiedzial ze razem z kierunkowskazem mrygalo swiatlo stop:/
hacu
Forumowicz

Car:
Engine:

Postprzez Power » 13 stycznia 2010, o 13:34

Jeżeli kontrolka od świec żarowych Ci miga, a światła masz wszystkie sprawne, to najczęściej jest to czujnik położenia pedału hamulca znajdujący się pod pedałem. Tak się dzieje często jak Ci wsiądzie jakiś obcy kierowca i wciśnie pedał tak że pedał prostuje, to go wtedy zgniecie takim wciśnięciem i wężowniczka od świec żarowych miga :-)
*Power* Toledo II 1,9 TDI 110 KM AHF
Power
Sponsor

Car:
Engine:

Postprzez Tomas » 13 stycznia 2010, o 13:52

hacu napisał(a):wydaje sie ze sam stop jest tylko ze kolega jadacy za mna powiedzial ze razem z kierunkowskazem mrygalo swiatlo stop:/

To sprawdź kostkę z przewodami w tylnych światłach, możliwe że gdzieś tam masy nie masz i "choinka" Ci się robi. Może spróbuj podociskać te przewody w kostce. Może to też załatwi sprawę tej migającej kontrolki świec żarowych
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
Tomas
Sponsor

Car:
Engine:

Następna strona

Powrót do Diesel