Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Post autor: damian1231795 »

To raczej czujnik. Spróbuj przeczyścić styki może pomoże a jak nie to czeka cię wymiana.
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
Awatar użytkownika
pampuch1
Forumowicz
Posty: 62
Rejestracja: 28 sie 2010, 12:27

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Post autor: pampuch1 »

A moge tak z tym jezdzic?? nic sie nie stanie?? Bo obecnie jestem we franci i tak szybko nie mam mozliwosci tego na szybko zrobic
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Post autor: damian1231795 »

Nie wiem czy można jeździć. Jak czujnik będzie źle podawał dane do kompa to dawka paliwa będzie zła. A jak odpalasz rano na zimnym i ci pokazuje 90st to ssanie chodzi czy nie bo jak chodzi to pewnie do kompa jest inny czujnik?
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
Awatar użytkownika
pampuch1
Forumowicz
Posty: 62
Rejestracja: 28 sie 2010, 12:27

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Post autor: pampuch1 »

Koledzy dzisiaj juz wszystko jest raczej ok. jak sie nagrzał to bylo 90 stopni i tak trzyma. NIe wiem co to moglo byc. Ale na wszelki wypadek wymienie ten czujnik. Tylko pierw go musze poszukac bo dzisiaj znow patrzylem i nie znalazlem go.
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Post autor: jonson22 »

Witam,
Może ktoś mi podpowie co jeszcze sprawdzić a mianowicie wskazówka od temperatury płynu chłodzącego sobie wariuje. Początkowo jak puściłem ogrzewanie to opadała na dół jak stałem w korku to wstawała do 90 stopni i jak ruszałem to znów spadała na dół więc wymieniłem czujnik temperatury płynu ale niestety obiaw nie ustał więc padło na to że termostat się zacioł w pozycji otwartej więc kupiłem nowy i wymieniłem po wymianie trochę się poprawiło bo w czasie jazdy wskazówka pokazuje 70 stopni a jak stane to wskakuje na 90 ( tak jak powinno być ) ale potem jak ruszę to znów opada do 70 stopni. po podpięciu VAGA program pokazuje ze silnik ma 93 stopnie a wskazówka na liczniku że jest 70. Gdzie szukać dalej?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7071
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Post autor: Sony »

jonson22, oryginalny czujnik i termostat wpadł ?
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Post autor: jonson22 »

Sony czujnik oryginał a termostat to vernet bo w aso nie mieli od reki wiec intercarsem sie ratowalem
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7071
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Post autor: Sony »

Hmmm... Raczej mi to wygląda na czujnik, bo miałem podobnie, ale jak na oryginał wymieniłeś to rozejrzałbym się za ORYGINALNYM termostatem.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Post autor: szymekgd »

jonson22 pisze:po podpięciu VAGA program pokazuje ze silnik ma 93 stopnie a wskazówka na liczniku że jest 70. Gdzie szukać dalej?


W grupie 003 instrumenty czy 007 silnik?
Michal
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

Czujnik temperatury i termostat - gdzie się znajdują

Post autor: cash »

Witam, a ja dziś odebrałem auto po wymianie uszczelki pod głowicą i nie nagrzewa się do 90st. jechałem teraz trasa ok. 15 km i miałem najwięcej około 80st. po czym spadło i trzymało się na 75st., gdy zwolniłem spadło o kolejną kreskę, ale ogrzewanie w aucie po wymianie uszczelki, super, wreszcie upał :mrgreen: Padł termostat? Lub Możliwe, że coś źle podłączyli czy coś? Czy sprawdzać vagiem czujnik G62 i termostat?

[ Dodano: 2013-10-18, 20:56 ]
Sprawdziłem vagiem:

Obrazek


i mam jeszcze 2 błędy:

00562 - Sensor for Oil Level/Temperature (G266)
30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent

18062 - Please check DTC Memory of Instrument Cluster
P1654 - 35-10 - - - Intermittent

Czyli coś nie tak z czujnikiem temp., co mogę sprawdzić? Lub gdzie może być coś niedopięte?
ODPOWIEDZ