Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Brak ogrzewania

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: Lucas »

Generalnie, to ja się staram włączać ogrzewanie dopiero po jakimś czasie, a na pewno nie włączam grzania na maksa od razu po odpaleniu silnika :D
Parę razy mi się zdarzyło włączyć mocno dmuchanie z grzaniem na maksa, z tym że silnik był nagrzany już długo i może dlatego nie spadało.
Nic tylko się cieszyć i jeździć. Problemy się znajdzie gdzie indziej :P
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: tony »

dziś przejechałem jakieś 50 km przy czym ustawiłem temp na climatronicu na 22 st i siłę nawiewu 3 kreski - wskazówka przez całe 50 km była pionowo - 90 st (temp. zewn -12)
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Tomek
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 20 maja 2008, 21:37
Kontakt:

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: Tomek »

Ja dzisiaj wymieniłem termostat i 90*C łapie po paru minutach. Jazda nic zmienia, wskazówka stoi na 90( przed wymiana spadała na 60)
pym79

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: pym79 »

Witam.
Ja w swoim Toledo II mam taki problem - wskaźnik temp. cieczy nie chce nawet drgnąć po przejechaniu 50km. Wymieniłem w/w czujnik i dalej nic. Stan płynu jest ok. Czy jest to może wina termostatu ???
Awatar użytkownika
SZUBAR
Forumowicz
Posty: 272
Rejestracja: 19 gru 2009, 15:25

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: SZUBAR »

pym79 pisze:Czy jest to może wina termostatu

Dokładnie, termostat się nie zamyka i dlatego samochód nie może się zagrzać. Do wymiany niestety.
SZUBAR
Awatar użytkownika
Maly23
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 05 cze 2008, 06:32
Kontakt:

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: Maly23 »

pym79 pisze:Witam.
Ja w swoim Toledo II mam taki problem - wskaźnik temp. cieczy nie chce nawet drgnąć po przejechaniu 50km. Wymieniłem w/w czujnik i dalej nic. Stan płynu jest ok. Czy jest to może wina termostatu ???



No właśnie...mam od dwóch dni tak samo obstawiałem ze to czujnik no ale skoro wymieniłeś i nic się nie zmieniło to coś tu nie gra...gdzie kupiłeś czujnik? może jakiś trefny?
zwłaszcza że w miejsce czujnika gdy zagrzeje się silnik jest gorącao :-?
Awatar użytkownika
SZUBAR
Forumowicz
Posty: 272
Rejestracja: 19 gru 2009, 15:25

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: SZUBAR »

Musisz przejechać kawałek i dotknąć węży lub chłodnicy, jak wszystko będzie zimne to termostat a jak węże lub chłodnica będzie ciepła to masz do wymiany czujnik.
SZUBAR
Awatar użytkownika
Maly23
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 05 cze 2008, 06:32
Kontakt:

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: Maly23 »

no muszę zobaczyć ale z tego co się orientuje to przed wczoraj sprawdzałem to rury były ciepłe...już za mojej kadencji był zmieniany termostat i czujnik ale wtedy to było wiadome bo w czasie jazdy temp w dół a w korku lub na postoju na 90 ,teraz jest zupełnie inaczej więc mnie to ciekawi a niechce kupić czegoś co będzie mi zbędne.
spajker

Toledo 2 słabo się nagrzewa

Post autor: spajker »

Witam wszystkich. Mam problem z moim toledem silnik 1.9 150 km, słabo się nagrzewa. Mam do pracy 13 km więc jadę rano temperatura na zewnątrz jest 2+ po przejechaniu 10 km temperatura na wskaźniku pokazuje 60 czasem 70 stopni powietrze wlatujące do środka mam takie letnie, dopiero jak dojeżdżam do pracy jest 90 st. i wtedy leci cieple do środka. Wymieniłem termostat na Wahlera i poprawy nie widać boje się, że jak będzie -20 to zamarznę :-( Co to może być za przyczyna czy wszystkie tolki tak maja? Bardzo proszę o szybka odpowiedź.
Dziękuje i pozdrawiam Sławek
Ostatnio zmieniony 16 paź 2010, 09:07 przez spajker, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Brak ogrzewania

Post autor: Sony »

czujnik temperatury :idea:

Więcej tutaj -> viewtopic.php?t=998
ODPOWIEDZ