Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Klapka wlewu paliwa - problem z otwieraniem/zamykaniem

Tematy ogólno-techniczne
robsonw1
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 04 lip 2009, 13:16

Klapka wlewu paliwa - problem z otwieraniem/zamykaniem

Post autor: robsonw1 »

Witam Was,

Mam tego typu problem. Wczoraj otworzylem przyciskiem klapke wlewu paliwa, zatankowalem i juz nie moge jej zamknąć. Nic jej nie blokuje, poprostu dociskam ją do konca i jak by nie załapuje blokator, ktory po wcisnięciu przycisku zwalnia klapke? Wiecie może czy da się w prosty sposob to naprawic? a moze to wina mrozów i wystarczy w odpowiednie miejsce psiknąć np WD40?
Zanim cokolwiek jednak zrobie, poczekam, bo moze ktos mial taki przypadek.

Z góry dziękuje za pomoc.
Ostatnio zmieniony 09 sty 2011, 19:56 przez robsonw1, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

Klapka wlewu paliwa - problem z otwieraniem/zamykaniem

Post autor: kornat »

Jeżeli masz na myśli model 1M to jak otworzysz klapkę to powinieneś po lewej stronie widzieć czarny kwadratowy bolec a za nim srebrną blaszkę. Jeżeli tego bolca nie widzisz popsikaj jakimś odmrażaczem i powciskaj tego bolca.
robsonw1
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 04 lip 2009, 13:16

Klapka wlewu paliwa - problem z otwieraniem/zamykaniem

Post autor: robsonw1 »

dokladnie 1m. Bolec nie wystaje, jest wcisniety, wciskalem go lekko kluczykiem ale nie wyskakiwal do konca tylko jest schowany. Dzięki za podpowiedz, jutro na pewno to zrobie, mam nadzieje ze postkutkuje
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

Klapka wlewu paliwa - problem z otwieraniem/zamykaniem

Post autor: kornat »

To jak wciśnięty to tak samo miałem. Jak masz jakiś smar w sprayu to możesz później psiknąć. Ja sobie pędzelkiem z benzyną malowałem w okolicy tego bolca poruszałem nim aż puścił i psiknąłem lekko smarem i już od świąt mam spokój.
P.S. Dodaj do nazwy tematu [1M] aby na przyszłości innym się lepiej szukało.
ap05

Klapka wlewu paliwa - problem z otwieraniem/zamykaniem

Post autor: ap05 »

już o tym pisaliśmy. Jeżeli nie pomogą podane rady najlepiej wyciągnąc mechanizm otwierający klapkę, na jego końcu jest opisywany tzw. "bolec" Żeby tego dokonac należy w bagażniku, od strony wlewu, odchylic tapicerkę, odkręcic 2 lub 3 wkręty (dokładnie nie pamiętam) i odłączyc przewód z wtyczki. Jak masz wszystko na ręku to wtedy możesz się pobawic aż się odblokuje. Składac całośc tak samo tylko w odwrotnej kolejności
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

Klapka wlewu paliwa - problem z otwieraniem/zamykaniem

Post autor: spec »

Hmm może kostka stacyjki coś siada i auto "myśli" ze kluczyk jest cały czas w stacyjce przekręcony i nie chce otworzyć klapki od wlewu?
asz

Klapka wlewu paliwa - problem z otwieraniem/zamykaniem

Post autor: asz »

Mam pytanie na temat innego sposobu otwarcia klapki. Czy jest możliwość otwarcia klapki wlewu inaczej niż przyciskiem wewnątrz auta. W aucie jest zamontowana jakaś dźwignia w bagażniku lub coś podobnego?
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

Klapka wlewu paliwa - problem z otwieraniem/zamykaniem

Post autor: peter174 »

pod wykładziną bagaznika masz silownik ktory steruje otwarciem klapki i moesz tam sprobowac awaryjnie otworzyc ;-)
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
asz

Klapka wlewu paliwa - problem z otwieraniem/zamykaniem

Post autor: asz »

peter174 pisze:pod wykładziną bagaznika masz silownik ktory steruje otwarciem klapki i moesz tam sprobowac awaryjnie otworzyc ;-)


Sprawdzę, dzięki za opowiedź
Awatar użytkownika
piotr_192
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 13 lis 2010, 21:30

Zepsuty zamek od klapy otwierania wlewu paliwa

Post autor: piotr_192 »

Witam dzis tankując paliwo do mojego seacika przycisnołem przycisk do otwarcia klapy wlewu i sie elegancko otworzyło, zatankowałem zamykam a tu nic nie chce sie klapka zamknąć :/ naciskam przyciskam przycisk i nic nie chce się zatrzasnąć. Czy miał ktoś podobny problem ???? Jak to naprawić.
ODPOWIEDZ