Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

Jaki silnik najlepszy do benzynki i diesla?

Toledo II generacji
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Jaki silnik najlepszy do benzynki i diesla?

Post autor: vwir »

Seaty są dość biednie wyposażone i te wnętrze trochę plastikowe ( nie to co w np audi)


Przeciez wnętrze w tolku jest identyczne jak w audi A3 z tych samych roczników...
danieldeni20
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 06 maja 2012, 21:41

Jaki silnik najlepszy do benzynki i diesla?

Post autor: danieldeni20 »

suhhar pisze:sa 4 poduszki 2 z przodu i 2 w siedzeniach po bokach. Ja pamietam jak szukalem swojej polówki to 6 miechow mi zajelo ale kupilem co chcialem i jezdze do tej pory. Nie ma co sie napalac i macie racje ze za dobre auto trzeba zaplacic wiecej.


To coś koleś ściemnia bo napisał w ogłoszeniu które podałem,że Tolek ma 6 :D Mojego wujka znajomy gania z autami ściąga i sprzedaje i tak w kółko .. Wujo Kupuje pastucha B6 (jedyny jaki mi się podoba i CC )a ja Tolka przez niego będę ściągał ;] Dla swoich ma rękę ;] Najważniejsze żeby bity nie był ;/

[ Dodano: 2012-10-10, 15:57 ]
vwir pisze:
Seaty są dość biednie wyposażone i te wnętrze trochę plastikowe ( nie to co w np audi)


Przeciez wnętrze w tolku jest identyczne jak w audi A3 z tych samych roczników...


A 3 to inna klasa klasa czyli u seata ibizy gdzie już totalnie śmieszne jest wnętrze ;P porównaj do A4 ;]

[ Dodano: 2012-10-10, 16:03 ]
Audi A4elegancja :
Obrazek

1M ale słabo to widać zwykły plastik :




Obrazek

Ale to tylko o tak porównanie ;P
eko_zgonuś
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:01

Jaki silnik najlepszy do benzynki i diesla?

Post autor: eko_zgonuś »

a ja Ci radze jeszcze przemyśleć. Zależy oczywiście od tras jakie będziesz pokonywał. ja swoim 1.8 125 dojeżdżam codziennie do pracy w korkach i spalanie z kompa poniżej 13 mi nie schodzi, a często jest i ok 19 zwłaszcza w piątki :) Jak jadę w trasę to komp pokazuje 8 - 9 jak się nie pilnuję. Dziadkowo raz pokazał mi 6.2 ale to był wyczyn. Mam LPg więc to spalanie będzie wyższe średnio o 1-2 l. Jak patrze na statystyki spalania 1,6 kolegów pokazane w podpisach to stwierdzam, że 1.6 jest przyjemniejszy dla portfela.
Jeśli nie jeździsz w korkach to 1,8 jak najbardziej polecam, zresztą polecałem w odpowiedzi na Twojego pierwszego posta. LPG to nie zło wręcz przeciwnie :) tylko jak masz dobry zakład, bo jak promocja z allegro to lepiej jeździć na Pb.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Jaki silnik najlepszy do benzynki i diesla?

Post autor: vwir »

A 3 to inna klasa klasa czyli u seata ibizy gdzie już totalnie śmieszne jest wnętrze ;P porównaj do A4 ;]


Kolego, doczytaj najpierw, co kupujesz ;) Toledo to odpowiednik A3, klasa kompaktowa. Tyle tylko, że wersja sedan, wiec bardziej jak bora. Leon to odpowiednik A3/Golfa. Dokładnie to samo zawieszenie, to samo wnętrze, taki sam rozstaw kół, osi, itp.

Dopiero exeo to odpowiednik A4.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2012, 16:43 przez vwir, łącznie zmieniany 1 raz.
danieldeni20
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 06 maja 2012, 21:41

Jaki silnik najlepszy do benzynki i diesla?

Post autor: danieldeni20 »

eko_zgonuś pisze:a ja Ci radze jeszcze przemyśleć. Zależy oczywiście od tras jakie będziesz pokonywał. ja swoim 1.8 125 dojeżdżam codziennie do pracy w korkach i spalanie z kompa poniżej 13 mi nie schodzi, a często jest i ok 19 zwłaszcza w piątki :) Jak jadę w trasę to komp pokazuje 8 - 9 jak się nie pilnuję. Dziadkowo raz pokazał mi 6.2 ale to był wyczyn. Mam LPg więc to spalanie będzie wyższe średnio o 1-2 l. Jak patrze na statystyki spalania 1,6 kolegów pokazane w podpisach to stwierdzam, że 1.6 jest przyjemniejszy dla portfela.
Jeśli nie jeździsz w korkach to 1,8 jak najbardziej polecam, zresztą polecałem w odpowiedzi na Twojego pierwszego posta. LPG to nie zło wręcz przeciwnie :) tylko jak masz dobry zakład, bo jak promocja z allegro to lepiej jeździć na Pb.


Do duużego miasta gdzie miałbym stać dłużej jak 1min w korku mam ~70 KM i jadę tam raz na pół roku :P a tak to wolne traski tylko śmigać nie wspomnę o nowym asfalcie :>

[ Dodano: 2012-10-10, 16:46 ]
vwir pisze:
A 3 to inna klasa klasa czyli u seata ibizy gdzie już totalnie śmieszne jest wnętrze ;P porównaj do A4 ;]


Kolego, doczytaj najpierw, co kupujesz ;) Toledo to odpowiednik A3, klasa kompaktowa. Tyle tylko, że wersja sedan, wiec bardziej jak bora. Leon to odpowiednik A3/Golfa. Dokładnie to samo zawieszenie, to samo wnętrze, taki sam rozstaw kół, osi, itp.

Dopiero exeo to odpowiednik A4.


Gubię się troszkę bo porównałem wielkosciowo i na oko w sedanie A4 nawet jakby mniejsze ;P
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Jaki silnik najlepszy do benzynki i diesla?

Post autor: Kitaj »

danieldeni20, jak już chcesz się pochwalić wiedzą to ci powiem że toledo to nie jest ten sam segment... Toledo to to samo co Leon a Leon to A3 przecież a sam napisałeś że A3 to całkiem inna klasa :-P

tak czytam czytam te twoje posty i nasuwa mi się jedna odpowiedź kup mniejszy silnik będzie cię stać na części, tym bardziej że jeździłeś polonezem a seata za 100zł nie naprawisz :-P
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
danieldeni20
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 06 maja 2012, 21:41

Jaki silnik najlepszy do benzynki i diesla?

Post autor: danieldeni20 »

Kitaj pisze:danieldeni20, jak już chcesz się pochwalić wiedzą to ci powiem że toledo to nie jest ten sam segment... Toledo to to samo co Leon a Leon to A3 przecież a sam napisałeś że A3 to całkiem inna klasa :-P

tak czytam czytam te twoje posty i nasuwa mi się jedna odpowiedź kup mniejszy silnik będzie cię stać na części, tym bardziej że jeździłeś polonezem a seata za 100zł nie naprawisz :-P


Polonez był pierwszym własnym autem ale sam założyłem instalacje gazową i trochę w niego doinwestowałem jak np alu za 1400zł ;P Że jeżdżę polonezem nie znaczy, że jestem biedny bo Toledo kupuję za odłożone przez rok fundusze bo pierd***e odsetki banków ;]

po zakupie toledo planuję jakieś alu szukać do 2 koła i sportowy wydech ala mugen by fajno to wyglądało jak i brzmiało ;)

Kitaj nie cwaniakuj bo ty pewnie wszystko wiesz ;] Jakby postawić 1M obok B5 to kuźwa jakby te same bryły tylko gęby i tyłki inne ;] Stąd zdziwko, że porównujecie Toledo do A3 oO" Nie lubię krótkich aut typu golf,A3 a konkretniej musi być sedan .. :)
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Jaki silnik najlepszy do benzynki i diesla?

Post autor: Kitaj »

Nie cwaniakuje ani tym bardziej nie uważam cię za biednego bo jeździsz polonezem tylko chodzi mi o to żeby nie wystraszyły cię koszty użytkowania i wcale nie mowie tu o kosztach paliwa bo nie sztuka zbierać 3 lata i przesiąść się na jaguara a później żeby wymienić wahacz trzeba będzie wziąć kredyt ;-)
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Jaki silnik najlepszy do benzynki i diesla?

Post autor: vwir »

Czy jakiś mod mógłby posprzątać temat? Z góry dziękuję.
danieldeni20
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 06 maja 2012, 21:41

Jaki silnik najlepszy do benzynki i diesla?

Post autor: danieldeni20 »

Coś możecie powiedzieć/ widzicie jakiś mankament/wałek ?
http://otomoto.pl/seat-toledo-125-ps-im ... 78704.html
ODPOWIEDZ