Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Sonda lambda

Wszystko o silnikach benzynowych
ODPOWIEDZ
sundayen

Sonda lambda

Post autor: sundayen »

Witam wszystkich właścicieli Tolków :)
Jestem nowym użytkownikiem tego forum i bardzo proszę o pomoc.
Od nie dawna posiadam Toledo II 1.8 20V silnik AGN z instalacją LPG (99rok).
Jakiś czas temu zauważyłem że silnik zaczął nie równo pracować i więcej spalał wydalając z rury czarne kopty przy jeździe na benzynie.
Przy jeździe na LPG koptów nie było ale też na wolnych obrotach nie równo pracował.
Dziś byłem u znajomego mechanika podpięliśmy komputer i zapadł wyrok uszkodzona sonda Lambda.

I teraz moje pytanie jaką sondę kupić - w serwisie koleś zaśpiewał 700zł
Może ktoś z was poleci jakiś dobry zamiennik w przystępnej cenie?
Czy w ogóle lepiej kupić droższą oryginalną sondę czy zaoszczędzić i kupić tańszy zamiennik?
Czy ma to jakieś znaczenie przy późniejszym spalaniu?
I przede wszystkim gdzie zlokalizować sondę (regulacyjną przed katalizatorem) bo chciałbym wcześniej sprawdzić czy nie ma przerwy na kablu.
Czy wymiana jest bardzo trudna?
Czy po wymianie trzeba zresetować komputer?
I ostatnie czy na 100% sonda do tego modelu jest 4-ro żyłowa?
Z góry dzięki za odpowiedzi
Ostatnio zmieniony 24 maja 2010, 20:44 przez sundayen, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gurszczak
Zasłużony
Posty: 644
Rejestracja: 20 maja 2008, 06:05
Auto: Hyundai
Model: ix35
Skąd?: Grudusk

[1M] Sonda lambda

Post autor: gurszczak »

sundayen, na poczatek proponuje przeczytać regulamin zanim napiszesz pierwszy post potem zapoznać się z postem jak należy poprawnie założyć temat - czas na poprawę do jutra rana inaczej post wyląduje w koszu
Pozdrawiam Gurszczak

Obrazek

Gurszczak i jego Hultaj
sundayen

Po wymianie sondy - błędy VAG

Post autor: sundayen »

Dziś wymieniłem sondę na nową Bosch nr 0 258 005 081 silnik chodzi jak ta lala z tym że na kompie pojawiają się nadal dwa błędy
1. Adaptacja wysokości sygnał poza wartościami granicznymi
2. Regulacja wolnych obrotów - górna wartość graniczna
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

Jeżeli ktoś potrafi powiedzieć co może być ich przyczyną i jak je usunąć to będę bardzo wdzięczny
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[1M] Sonda lambda

Post autor: jonson22 »

jaki koszt sondy bo mamy ten sam silnik i mi tez na biegu jalowym troszke nie równo pracuje?
sundayen

[1M] Sonda lambda

Post autor: sundayen »

jonson22 pisze:jaki koszt sondy bo mamy ten sam silnik i mi tez na biegu jalowym troszke nie równo pracuje?


Z tego co się orientowałem to dokładnie ten model kosztuje od 300 do 400zł. Mnie akurat udało się kupić na allegro za 150zł sprowadzoną z Niemiec.
Ale jak tylko trochę Ci nie równo pracuje to proponuje podpiąć się pod komputer i sprawdzić pracę sondy, bo może jest inna przyczyna. U mnie przez sondę silnik ledwo "zipiał" i kopcił jak diesel. Pozdr
Gadom67
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 08 paź 2009, 15:28

[1M] Sonda lambda

Post autor: Gadom67 »

w tym silniku montowane sa dwie sondy jedna przed druga z katem.Ta przed jest 5 czy tam 6cio pinowa i jej koszt jest wiekszy.Ojciec taka kupował i zaplacił ok 500zł Boschowska,i osobiscie nie wstawialbym zamiennika.Zamiennik mozna wstawic zamiast tej za katem.pzdr
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[1M] Sonda lambda

Post autor: jonson22 »

ja mam tylko jedna nie mam zadnej za katem
sundayen

[1M] Sonda lambda

Post autor: sundayen »

Gadom67 pisze:w tym silniku montowane sa dwie sondy jedna przed druga z katem.Ta przed jest 5 czy tam 6cio pinowa i jej koszt jest wiekszy.Ojciec taka kupował i zaplacił ok 500zł Boschowska,i osobiscie nie wstawialbym zamiennika.Zamiennik mozna wstawic zamiast tej za katem.pzdr


W każdym sklepie i każdy mechanik mówi inaczej. Jak nie 5-cio to 6-cio przewodowa i inne bajki a prawda jest taka że w silniku 1,8 20V jest jedna sonda przed katalizatorem 4-ro przewodowa i oryginał wygląda dokładnie jak ta z boscha o numerze jak podałem wcześniej. W intercarsie na stronie jej koszt to 380zł. No chyba że miałeś na myśli silnik 1,8 20 VT.
Pozdr
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[1M] Sonda lambda

Post autor: jonson22 »

jesli dobrze pamietam jak patrzyłem to moja jest 5 pinowa:) no i jedna mam na mysli silnik 1.8 20V
blazej25

[1M] Sonda lambda

Post autor: blazej25 »

Witam, dołączę się do tematu. Mam silnik AGZ 2.3v5 i padniętą sondę lambda zamierzam zakupić nową i zastanawiam się nad:
NGK OZA447-E32
i
BOSCH 0 258 005 081
Jak się dobrze poszuka to cenowo wychodzą podobnie ale która lepsza miał ktoś z tym styczność?
ODPOWIEDZ