Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

Zderzak przedni / zderzak tylni

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4498
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Zderzak przedni / zderzak tylni

Post autor: Roxon40 »

....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
fecko
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 03 maja 2010, 19:37
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Zderzak przedni / zderzak tylni

Post autor: fecko »

Macie rację. Wydaje mi się nawet, że nie ma podziału na zderzak od TDi i benzyny, ponieważ w moim oryginalnym zderzaku otwór też został wycięty (no chyba że nie jest oryginalny :D ). Po dokładnym przyjrzeniu się zderzakowi z benzyny zauważyłem, że w miejscu gdzie w TDI jest otwór, narysowana jest linia jak ciąć. Kupiłem więc zderzak od benzyny i elegancko wyciąłem. Został mi tylko do kupienia wlot/kierownica powietrza do IC, kratka pod zderzakiem, lakierowanko i tolek wraca na drogę. Dzięki wszystkim za pomoc!
M_azu_R
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 16 cze 2012, 08:06

Zderzak/Maska

Post autor: M_azu_R »

Witam serdecznie,ostatnio miałem niefortunną stłuczkę swoim toledo i poszukuję maski oraz zderzaka do swojej wersji "SIGNO". Doszły do mnie słuchy od mechanika, u którego zostawiłem pojazd do naprawy, że nie są pewni co do maski i zderzaka bo podobno do tej wersji w/w części mogą być inne niż do innych... czy jest to prawda? Wiem oczywiście, że zderzak muszę mieć z wejściami na spryskiwacze reflektorów, ale żeby maska była jakaś inna?

Pojawia się również kwestia kolorów, gdyż posiadany przeze mnie pojazd jest srebrny i jak wiadomo ze względów finansowych najlepiej byłoby dostać części w kolorze, ale w ostateczności będę musiał malować... teraz pytanie do znawców tematu, czy toledo 2 ('99r)był produkowany w wielu wersjach koloru srebrnego? bo przyznam się szczerze, że nie widziałem żadnego innego odcienia, a tu ponownie mechanik oświadczył, że odcieni jest milion...

Proszę o pomoc osób mających wiedzę w temacie, z góry dziękuję, pozdrawiam :)
exodus
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 25 lis 2011, 20:31
Auto: 1M
Model: 1,9 TDI ASV
Skąd?: Iwonicz

Zderzak przedni / zderzak tylni

Post autor: exodus »

Tutaj masz kolego temat z kolorami nadwozia

viewtopic.php?t=203

Zobacz czy ten "szary" masz na naklejce.
M_azu_R
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 16 cze 2012, 08:06

Zderzak przedni / zderzak tylni

Post autor: M_azu_R »

Dzięki za odpowiedź. Przesłany przez Ciebie temat już jest mi znany, gdyż zanim napisałem przeszukałem forum.
Jeżeli jedynie takie kolory były stosowane w Toledo 2, to nie jak mówił mój mechanik jest ich milion, a jedynie jeden jedyny kolor "szary". Jednak to nie ja jestem znawcą tematu stąd moje pytanie.
Czyli na podstawie powyższego mam sądzić, że jeżeli znajdę część koloru szarego (srebrnego) to będzie pasowała do mojego pojazdu barwą? Uwzględniając płowienie koloru itp
No i dalsza kwestia czy są różne rodzaje masek lub zderzaków do tego modelu? Pozdrawiam i czekam nadal :)
exodus
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 25 lis 2011, 20:31
Auto: 1M
Model: 1,9 TDI ASV
Skąd?: Iwonicz

Zderzak przedni / zderzak tylni

Post autor: exodus »

Jeśli trafisz na maskę z oryginalnym lakierem powinno być ok. Gorzej jak kupisz malowaną i będzie widać różnicę z resztą nadwozia.
suhhar

Zderzak przedni / zderzak tylni

Post autor: suhhar »

nie kapuje po co chcesz maske malowac jak masz czarną w stanie idealnym to zakładaj i jezdzij, u mnie w miescie koles jezdzi tolkiem co ma czarna maske przednia i tylna klape blotniki w kolorach niebieskich a auto srebrne i zle to nie wyglada a jak bedziesz mial kase to se pomalujesz.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Zderzak przedni / zderzak tylni

Post autor: vwir »

Nie musis mieć zderzaka z dziurami na wtryski. Możesz śmiało wyciąć dziury w zwykłym. Nawet jest w zderzaku zaznaczone, gdzie należy ciąć.
M_azu_R
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 16 cze 2012, 08:06

Zderzak przedni / zderzak tylni

Post autor: M_azu_R »

Nie wiedziałem, że mogę wyciąć dziury :) dobrze wiedzieć, to zderzaki znajdę w oryginalnym kolorze bez dziur :) maska? hmm, wole aby samochód jeździł w oryginale :) W najgorszym przypadku będę malował... dzięki za pomoc :)
Awatar użytkownika
ziiksd
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 19 sie 2012, 10:03
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 AKL
Skąd?: Ostrołęka

Proszę o radę związana z naprawą przedniego zrerzaka

Post autor: ziiksd »

Wczoraj wyprzedzałem samochód po lewej stronie ,kiedy się zrównaliśmy wybiegł pies na drogę kolesiowi uciekł ale mi nie, uderzył w zderzak .

Mam małe uszkodzenia na zdjęciu z netu opiszę jak to wygląda. Wstępnie mam już poradnik jak zdemontować przedni zderzak teraz jak to wszystko złożyć (klej wkręty sam nie wiem ) może już to ktoś naprawiał prosił bym o rady :D

Obrazek

Pod nr 1 listwa urwała się w miejscu zaznaczonym

Pod nr 2 znajduje się atrapa i mniej więcej jak ta otoczka została wyrwana wraz z większością zaczepów od zderzaka .

Rr 3 zaślepka także odpadła nie chce się trzymać jak ja wciskam ale na to już mam pomysł.

Dzięki za każde propozycje , szerokości :)
ODPOWIEDZ