Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

Źle pali poniżej 10 stopni

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

Źle pali poniżej 10 stopni

Post autor: dominik »

kened88, mi to wygląda na aku. podobnie miałem. przy załapaniu autem szarpneło niekiedy nawet dość mocno i później drgawki przez jakieś 5 sek
Awatar użytkownika
kalafik
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 21 sty 2010, 14:06

Źle pali poniżej 10 stopni

Post autor: kalafik »

Witam co do mojego tolka to jak na razie filtry wymienione 2 miesiące temu świece tydzień temu, świece mogę podgrzewać nawet i 5 razy i pali zawsze tak samo. Wczoraj podłączyłem pod kompa oczywiście żadnych błędów ale mechanik sprawdził i akumulator i jak twierdzi ma już pół mocy sprawdzę dziś jego teorie i podłącze od kumpla i się okaże czy to czy dalej trzeba szukać gdzie tkwi problem w paleniu
kalafik
ww200
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 25 paź 2008, 23:00

Źle pali poniżej 10 stopni

Post autor: ww200 »

Sprawdź miernikiem akumulator rano przed odpaleniem i w czasie odpalania,zaoszczędzisz sobie roboty z przekładaniem akumulatora.Jeśli będzie miał przed odpaleniem poniżej 12,5V to nastał już jego koniec.
Awatar użytkownika
kalafik
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 21 sty 2010, 14:06

Źle pali poniżej 10 stopni

Post autor: kalafik »

Przed odpalaniem nie sprawdzałem ale po przejechaniu 15 km do mechanika on mi przy okazji sprawdził i pokazało około 300 a na baterii pisze około 570 i pisało mu że bateria do wymiany i nie wiem co robić jak zainwestuje w baterie a się okaże dalej ze mam problem z odpaleniem
kalafik
ww200
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 25 paź 2008, 23:00

Źle pali poniżej 10 stopni

Post autor: ww200 »

Te 300 to zapewne prąd rozruchowy i dobrze mu pisało że do wymiany,benzyniaka pewnie byś odpalił z takim prądem ale diesel będzie miał problemy.
Awatar użytkownika
kalafik
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 21 sty 2010, 14:06

Źle pali poniżej 10 stopni

Post autor: kalafik »

to czyli na zimnym silniku pewnie był by jeszcze mniej wiec wygląda ze lipa z ta bateria
kalafik
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Źle pali poniżej 10 stopni

Post autor: szymekgd »

Wszystkie cele w akku sa sprawne, napiecie bez obciazenia jest poprawne? Podladuj przez noc akumulator i zobacz czy nie bedzie poprawy, z nie doladowanego akumulatora nie wyciagniesz nominalnego pradu rozruchowego.
Awatar użytkownika
kalafik
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 21 sty 2010, 14:06

Źle pali poniżej 10 stopni

Post autor: kalafik »

Nie wiem czy jest sens coś takiego słabego ładować 360 prąd rozruchu pojemność 70 ah więc tak jak pisałem wyżej zaczynam od tego co mówił mechanik dziś podłączyłem od kumpla Centra Futura 77ah 760 rozruch i po całym dniu stania pod wieczór zapalił od strzału. Autko zostawiłem na noc i zapowiadali w pogodzie minus jak odpali od razu to sprawa wyjaśniona bateria dam znać jutro wieczorem

[ Dodano: 2010-11-01, 15:41 ]
Witam po nocy autko odpaliło od strzału więc pozytyw bateria jednak więc udałem się do sklepu [o nowy zamontowałem i jedno palenie ok 2 jakoś dziwnie troszkę opóźnione dziś po 2 dniach stania w garażu odpaliło spoko sam już tego nie kumam
kalafik
Awatar użytkownika
rednight20
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 20 lip 2010, 22:24

Źle pali poniżej 10 stopni

Post autor: rednight20 »

WitamQ mam wielka prosbe: mogłby ktos mi zalaczyc fotke gdzie jest ten czujnik temperatury, bo chcialbym go odlaczyc i sprawdzic czy odpali normalnie a nie wiem ktory to-dzieki pozdrawiam
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

Źle pali poniżej 10 stopni

Post autor: kornat »

Zaznaczony czerwona strzałką
Obrazek
ODPOWIEDZ