Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[ALL] Wycieraczki

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Wycieraczki

Post autor: Sony »

cyment, bez zmiany ramion pomarzyć możesz o doleganiu końcówki prawej wycieraczki :P Chyba, że kupisz pióro na stelażu normalnym ;)
Awatar użytkownika
Bajan
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 03 wrz 2013, 20:37
Auto: Leon 1M
Model: 1.6 16V BCB
Skąd?: Rzepiennik

Szalejące wycieraczki

Post autor: Bajan »

Witam :) Na wstępie powiem ze mam Toledo 1M Sport z 2002 roku i mam w nim wymieniana przednia szybe z 2000 roku i posiadam w nim czujnik deszczu. Mam problem z wycieraczkami a mianowicie gdy kropi sobie deszcz włączam sobie czasowy tryb i po jakis 4-6 machnieciach wycieraczek zaczynaja one pracować juz z wieksza szybkoscia, tak jak by nastepny szybszy tryb. Na zewnatrz ledwo co pada, spada na szybe pare kropel a one zapierdzielaja jak by była ulewa, szyba sucha a one dalej pracuja. Kiedyś w Tarnowie jak byłem na miescie to byłem chyba jedynym autem z pracujacymi wycieraczkami podczas gdy wgl nie padał deszcz. Wyłaczyły sie dopiero po 20 minutach pracy na całkowicie suchej szybie. Zadne przełączenie dzwigni od wycieraczek nie pomaga ani na reczny tryb ani na automatyczne czy to szybki czy najszybszy, popsrostu te wycieraczki sobie chodza jak chca. Czasami jest tak ze jak przełacze dzwignie na doł na pojedyńcze uruchomienie to one sie wylacza po 1-3 machnieciach, ale to sporadycznie. Niemam pojecia co moze być przyczyą takiej pracy, czyżby żel na ktorym przypiete jest lusterko zurzył sie? Czy wycieraczki robiły by smugi i dlatego czujnik cały czas wykrywa mokra szybe? Prosze o pomoc bo zbliża sie zima i naprawde jest to uciazliwe bo ani niemozna ich zgasic jak zaczna chodzic ciagle. Pozatym jak jest sycha szyba to rysuja ja gdy tak ciagle machaja. PRosze o pomoc i z góry dzieki wielkie :)
Bartosz_n
Forumowicz
Posty: 728
Rejestracja: 13 wrz 2011, 16:32
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9.TDI
Skąd?: Warszawa

[ALL] Wycieraczki

Post autor: Bartosz_n »

Bajan, a wycieraczki nie pozostawiają smug ?
bo jeśli czujnik wykryje załamanie światła to automarycznie uruchamia wycieraczki .
Awatar użytkownika
Bajan
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 03 wrz 2013, 20:37
Auto: Leon 1M
Model: 1.6 16V BCB
Skąd?: Rzepiennik

[ALL] Wycieraczki

Post autor: Bajan »

Wczoraj wycieraczki chodziły mi cały czas i tak zgasiłem auto. Dzisiaj rano jak odpalilem to była totalnie sucha szyba (trzymam auto w garazu) a one nadal mrugały przez ok 15 min jazdy i dopiero potem sie wyłaczyły. Pika mi pod kierownica ten przekaźnik od wycieraczek i czytalem na innym forum ze jesli on jest przepalony to wtedy moga świrować te wycieraczki.
Bartosz_n
Forumowicz
Posty: 728
Rejestracja: 13 wrz 2011, 16:32
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9.TDI
Skąd?: Warszawa

[ALL] Wycieraczki

Post autor: Bartosz_n »

jeżeli przekaźnik pyka to nie znaczy , że jest on uszkodzony ...
dobrze by było gdybys mógł od kogoś pożyczyć ,, sprawny '' przekaźnik , wtedy miałbyś pewność , że to jego wina.
Awatar użytkownika
Bajan
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 03 wrz 2013, 20:37
Auto: Leon 1M
Model: 1.6 16V BCB
Skąd?: Rzepiennik

[ALL] Wycieraczki

Post autor: Bajan »

jutro mam podjechać do serwisu seata to zobacze co mi tam powiedza na ten problem.

[ Dodano: 2013-11-15, 21:35 ]
Wycieraczki naprawione :) Byłem u mechanika, wsadził mi przekaźnik (sterownik) od zwykłej wersji bez czujnika deszczu bo tak chciałem :D Teraz mam spokoj z czujnikami i recznie ustawiam sobie wycieraczki jak chce :)
adamjas
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 05 sty 2015, 20:13

[ALL] Wycieraczki

Post autor: adamjas »

Witam Wszystkich.

Mam do Was naprawdę gorącą prośbę, czy może mi ktoś podpowiedzieć, czy do Toledo 3 jest jakiś pasujący zamiennik mechanizmu wycieraczek?
Czy przykładowo z Altea, Alhambra będą pasowały?

Mam Toledo z 2008 rocznika (1.9 tdi, ten jak to niektórzy mówią do przewozu trumien :) )

Sprawa BARDZO PILNA - z góry WIELKIE DZIĘKI.

PS: czy ktoś wie ile w ASO może kosztować taki mechanizm?
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Wycieraczki

Post autor: vwir »

Z etki wynika, że pasuje z altei. Z leona II już nie (inne numery). Z alhambry też nie.
adamjas
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 05 sty 2015, 20:13

[ALL] Wycieraczki

Post autor: adamjas »

vwir pisze:Z etki wynika, że pasuje z altei. Z leona II już nie (inne numery). Z alhambry też nie.


A czy jesteś w stanie podać mi numer z etykiety? O ile to nie kłopot ;)
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Wycieraczki

Post autor: vwir »

Nie widzę jednego numeru dla całego mechanizmu. Osobny jest numer dla silnika, osobny dla poszczególnych elementów mechanizmu. Wejdź sobie na etka online: http://ifinterface.com/page/page3.php i klikasz CarProg2. Może nie musisz kupować całego mechanizmu, tylko to, co potrzebujesz.
Generalnie we wszelkich volkswagenowatych lubią się zacierać w miejscu, gdzie się obraca trzpień, do którego się mocuje ramię wycieraczek. Na forum znajdziesz poradę, jak to naprawić. Może tylko tyle musisz zrobić.
ODPOWIEDZ