Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[ALL] ABS

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
flow

[ALL] ABS

Post autor: flow »

a wiesz, że nie wiem :roll: mogę to jakąś sprawdzić? To słychać tak jak pompę ABS-u takie zgrzytanie.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] ABS

Post autor: szymekgd »

flow pisze: To słychać tak jak pompę ABS-u takie zgrzytanie.


Ja nie mam tego systemu, ale podobno wlasnie tak on dziala ;)
flow

[ALL] ABS

Post autor: flow »

No ale dlaczego zaświeca się kontrolka ABS-u? Może to nie idzie w parze z tym, bo nie zawsze się zaświeca, może to coś z czujnikami?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] ABS

Post autor: szymekgd »

flow pisze:No ale dlaczego zaświeca się kontrolka ABS-u? Może to nie idzie w parze z tym, bo nie zawsze się zaświeca, może to coś z czujnikami?


U brata, w vw bora, jest dedykowana kontrolka do ASR'u ktora sie swieci jak system zadziala. Czytalem, ze jak masz rozne kola na osiach to system sie gubi.
scyzoro
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 02 paź 2010, 15:55

[ALL] ABS

Post autor: scyzoro »

mam tak samo, to ESP mozna to wyłączyć naciskajac guziczek pod ręcznym, obok guziczka do wlewu paliwa, z tego co pamietam przy poślizgu zapala sie pomarańczowa kontrolka trójkąt plus półokragła strzałka i slychać zgrzyt.
Awatar użytkownika
Exotic
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 17 maja 2010, 15:44

[ALL] ABS

Post autor: Exotic »

Śnieg dostaje się między czujnik. Problem często spotykany w czasie takiej pogody. Jak świeci ABS to któryś czujnik szwankuje. Lampka abs'u jest od sygnalizowania błędów a nie od poprawnego działania systemu. Najlepiej podpiąć pod kompa zobaczyć który czujnik. Chociaż kontrolka zgaśnie, błąd w systemie zostaje.

Od TCS jest inna kontrolka. Tak jak pisze kolega wyżej.
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
flow

[ALL] ABS

Post autor: flow »

tyle że ja nie mam ESP i nie mam tego guziczka pod ręcznym. Może to być coś takiego jak EDL? Albo czy możliwe jest, żeby ten system był i nie można było go wyłączyć, takim np. "guziczkiem"?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] ABS

Post autor: szymekgd »

Exotic pisze:Śnieg dostaje się między czujnik. Problem często spotykany w czasie takiej pogody. Jak świeci ABS to któryś czujnik szwankuje. Lampka abs'u jest od sygnalizowania błędów a nie od poprawnego działania systemu. Najlepiej podpiąć pod kompa zobaczyć który czujnik. Chociaż kontrolka zgaśnie, błąd w systemie zostaje.

Od TCS jest inna kontrolka. Tak jak pisze kolega wyżej.


OK, nie mam EDS'a', wiec zalozylem, ze skoro wg. instrukcji jest jedna kontrolka ABS/EDS to ona sygnalizuje jego dzialanie...

Powyzsze swiecenie sie kontrolki ABS'u moze byc rowniez spowodowane utrata przyczepnosci przez kolo/a i "gubieniem" sie systemu ABS.
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

[ALL] ABS

Post autor: bartek »

RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
flow

[ALL] ABS

Post autor: flow »

noo tak to jest jak człowiek zielony w tym wszystkim...Sorki, ale dopiero to wszystko ogarniam. Dzięki za odp, już myślałem, że coś się z moim Tolkiem dzieje :) jeszcze raz dzięki
ODPOWIEDZ