Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[ALL] ABS

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
piotr33bydg
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 27 paź 2008, 20:10

Problem z ABS w Toledo 1.9TD 1L

Post autor: piotr33bydg »

Witajcie koledzy proszę Was o poradę jakiś czas temu miałem problem z hamulcem,łapał na dwa razy i paliła mi się kontrolka ABS.Myślałem że układ się zapowietrzył i odpowietrzyłem,niestety nic nie pomogło.Mechanik stwierdził że to sterownik pompy ABS,kupiłem na allegro sprawny wstawiłem a tu hamulce są ale ABS nie działa kontrolka ABS dalej się pali.Na WAGU pokazało że jest walnięty lewy przedni czujnik chyba obrotów koła-wymieniłem.Mechanik mówił że dlatego ABS nie działa bo kupiłem sterownik o innych nr niż seryjne i dlatego hamulce są a ABS nie,bo komputer odczytuje to jako bład.Myślałem żeby kupić drugi sterownik ale nie wiem jaki powinien być orginalny nr fabryczny i z kąd to można zciagnąć?Chyba że macie inne pomysły co mam zrobić żeby działał ABS jak powinien.Z góry dziękuje za poświecenie uwagi mojemu problemowi. :-?
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2010, 22:14 przez piotr33bydg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sebastian1987
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 02 lis 2009, 21:16

Dziwna sprawa z ABS w Toledo 1L

Post autor: Sebastian1987 »

Problem wygląda tak. Zapalił się i nie chce zgasnąć. Czasem zapalał się i gasł.Teraz się zapalił i nie gaśnie. Gdy odpalę auto zgaśnie do momentu gdy kola się nie obrócą, Nie mam możliwości podłączenia auta pod komputer bo nie mam wejść diagnostycznych :( MOŻE KTOŚ COŚ DORADZI? I wie może jak dopiąć się do komputera vagiem.
airvolf

[ALL] ABS

Post autor: airvolf »

Pewnie jakis czujnik szwankuje jedz na diagnostyke VAG diagnosta powie ci ktory czujnik do wymiany a czujnik sam sobie wymienisz
Awatar użytkownika
Sebastian1987
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 02 lis 2009, 21:16

[ALL] ABS

Post autor: Sebastian1987 »

A ciekaw jestem jak go podłączą pod vaga :D Jak u mnie wyjść nie ma :D

ze złości kurna mać rozebrałem pół deski i nic nie znalazłem co może przypominać złącze diagnostyczne wygrzebałem jedynie czerwoną kostkę przypominającą kostkę iso do radia z tym że jest troszkę większa i ma tylko 3 przewody

Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 sty 2010, 17:41 przez Sebastian1987, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

[ALL] ABS

Post autor: CYRULIK »

wejście jest koło przełacznika od świateł takie małe dwie kostki, pod zaślepką
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

[ALL] ABS

Post autor: Lucas »

Niektóre wersje z początku produkcji w ogóle nie miały, inne miały tam gdzie pisze Cyrulik, a jeszcze inne miały koło mieszka zmiany biegów.
Lysy999
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 15 paź 2009, 18:46

[ALL] ABS

Post autor: Lysy999 »

Witam "Sebastian 1987" :-) . Miałem wcześniej toledziaka 1L, i w tym egzemplarzu wyjście do vaga było przy drążku zmiany biegów. (oczywiście pod obudową) ;-)
Awatar użytkownika
Sebastian1987
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 02 lis 2009, 21:16

[ALL] ABS

Post autor: Sebastian1987 »

Zdemontowałem całą obudowę z popielniczką i K.... nie ma :/ Może ma ktoś schemat pinów wyjściowych z komputera?
SebaR
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 16 sty 2010, 13:04
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Zielina

mignięcie kontrolki ABS

Post autor: SebaR »

Pytanie do doświadczonych użytkowników Tolka II.

Czy jest to normalne jak podczas rozruchu (w chwili gdy przekręcam zapłon) po tym ja wszystkie regulaminowe lampki zgasną, odpalam silnik i mignie mi kontrolka ABS ? Podczas jazdy się nie świeci. Przed opaleniem po diagnostyce gaśnie, ale zapala się tylko w chwili rozruchu na ułamek sekundy. Proszę o jakąś informacje, bo nie wiem czy się mam martwić.
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] ABS

Post autor: kornat »

SebaR, słaby akumulator masz i dlatego tak się dzieje.
ODPOWIEDZ