Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[ALL] ABS

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Myrcek
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 17 lis 2010, 12:52

[ALL] ABS

Post autor: Myrcek »

Ok, dzieki za info pozdrawiam
"I wtedy Bóg stworzył Toledo i uznał że było piękne"
ziaja72
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2011, 16:03

[ALL] ABS

Post autor: ziaja72 »

Toledo 2 1,9 110 rok 2000 świeci kontrolka ABS i od ręcznego mruga na kompie wyszło "Napięcie akumulatora zacisk nr 30 i sygnał poza zakresem".

Gdzie tego szukać, za pomoc z góry dziękuję







Edit Tomas: Następnym razem za pisanie z wciśniętym CapsLockiem poleci ostrzeżenie
Ostatnio zmieniony 21 sty 2011, 07:19 przez ziaja72, łącznie zmieniany 1 raz.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] ABS

Post autor: szymekgd »

ziaja72 pisze:Toledo 2 1,9 110 rok 2000 świeci kontrolka ABS i od ręcznego mruga na kompie wyszło "Napięcie akumulatora zacisk nr 30 i sygnał poza zakresem".

Gdzie tego szukać, za pomoc z góry dziękuję


Moze wystarczy blad skasowac?
Ostatnio zmieniony 21 sty 2011, 08:46 przez szymekgd, łącznie zmieniany 1 raz.
ziaja72
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2011, 16:03

[ALL] ABS

Post autor: ziaja72 »

na kompie nie dało się skasowac
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] ABS

Post autor: szymekgd »

ziaja72 pisze:na kompie nie dało się skasowac


To powiem tak: sprawdz wtyczki i przeczysc czujniki przy kolach, nastepnie przeczysc bezpieczniki i wszystkie wtyczki instalacji ABSu, na koniec sterownik i pompa do sprawdzenia. Tu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1880977.html opisany jest taki sam problem, niestety nie rozwiazany.
ziaja72
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2011, 16:03

[ALL] ABS

Post autor: ziaja72 »

ale czy ktoś wie gdzie jest zacisk nr 30 albo schemat toledo2 elektryczny prosze o pomoc
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] ABS

Post autor: szymekgd »

ziaja72 pisze:ale czy ktoś wie gdzie jest zacisk nr 30 albo schemat toledo2 elektryczny prosze o pomoc



Chodzi o zacisk 30 w ecu, w 1L komp jest w podszybiu...
Blad mowi, ze na tym zacisku jest zle napiecie, czyli rozwiazania powinienes szukac w instalacji od akumulatora do tego zacisku, moze styki wtyczki lub bezpiecznikow zasniedzialy i obnizyly napiecie?
Rogal
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 17 cze 2010, 09:07

[ALL] ABS

Post autor: Rogal »

kamilwsp pisze:masz wyjeta zarówke w zestawie wskaznikow od abs-u i ot cala sprawa.


no nie wiem...ja walczylem z ABSem dosc dlugi czas juz bylem nawet skłonny uwierzyć, że go nie mam ale zastanawiały mnie przewody i czujniki...więc rozprułem od czujnika do kompa i znalazłem rozszarpany przewód, lutowanko, koszulka termokurczliwa i taśma izolacyjna i dalej nic...więc wymieniłem czujnik na który wskazał vag ( dodam przy tym ze ani razu mi sie kontrolka od ABSu przy włączaniu zapłonu nie zaświeciła )po wymianie dalej nic, zamówiłem z allegro za 30zł/szt. CZUJNIKI SIEMENSA i bach! działa! choć kontrolka się dalej nie świeci, dioda w liczniku jest okej i jej biegunowść też okej bo sprawdziłem to jak wymieniałem podświetlenie.Dlaczego dioda nie świeci nie wiem dalej...
Obrazek
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] ABS

Post autor: vwir »

W 1M jest przy akumulatorze, od strony filtra powietrza.
Misiek271
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 20 kwie 2010, 22:30

j

Post autor: Misiek271 »

a miałes jakies błedy z vag bo mi wyrzuca zawory wlotowe i wylotowe lewy i prawy przód
ODPOWIEDZ