[ALL] Akumulator

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
lipenss
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:20

[ALL] Akumulator

Post autor: lipenss »

No wlasnie tak samo pomyslalem i zamowilem juz centre futere 72Ah 720A :) takze mam nadzieje ze bedzie juz ladnie krecil, bo niestety ten co mialem od nowości skończyl sie ostatecznie :)
difa
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 26 sty 2010, 11:59

akumulator toledo 1.9 tdi 1997

Post autor: difa »

czesc przeczytalam wszystkie posty i nadal jestem zielona. jedyne co mam zrozumiałe to to ze jesli chce sama wymienic akumulator to musze miec na uwadze alarm ktory posiadam w aucie? czy varta sie nada? i jakie parametry bo podajecie bardzo rozne informacje, zalezy mi na dobrym akumulatorze, ten co mam obecnie to nie wiem jak dlugo jest bo kupilam sprowadzone auto z holandii w 2006 i już był. co radzicie? aha napisze jaki mam problem a akumulatorem:
ostatnio moje auto odmawia mi posluszenstwa, i to w dziwnych okolicznosciach, bo nie wtedy gdy stoi noc na mrozie tylko w warunkach 'garazowanych', wiec mniemam ze jednak akumulator powoli siada, czy nie? moze lepiej przeczekac mrowy i zobaczyc jak bedzie pozniej? czy zawitac u elektryka? kazda rada sie przyda, thx
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

[ALL] Akumulator

Post autor: Lucas »

Polecam Centrę Futurę, Ja kupiłem 77Ah, ale spokojnie możesz kupić 72Ah do swojego silnika. Do tego będziesz mieć 3 lata gwarancji, czyli spokoju :)
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[ALL] Akumulator

Post autor: tony »

difa pisze:aha napisze jaki mam problem a akumulatorem:
ostatnio moje auto odmawia mi posluszenstwa, i to w dziwnych okolicznosciach, bo nie wtedy gdy stoi noc na mrozie tylko w warunkach 'garazowanych', wiec mniemam ze jednak akumulator powoli siada, czy nie? moze lepiej przeczekac mrowy i zobaczyc jak bedzie pozniej? czy zawitac u elektryka? kazda rada sie przyda, thx
a w jaki sposób odmawia posłuszeństwa??
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
difa
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 26 sty 2010, 11:59

[ALL] Akumulator

Post autor: difa »

tak jak pisalam, auto nie startuje i to w warunkach gdz jest garażowane, ostatnio odpalone bez przeszkód po nocy na mrozie, w te zime kilka razy juz odmówiło mi posłuszeństwa. wczesniej może dwa lata temu miałam ten problem, choć wtedy elektryk postawil na cos innego, co jak sie okazalo nie dało efektow, auto samo 'wyzdrowialo' jakm ozna tak napisac, jakies sugestie?
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

[ALL] Akumulator

Post autor: Tomas »

sugestia - wyprawa do sklepu i zakup akumulatora Centra Futura 72 lub 74Ah ;)
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
difa
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 26 sty 2010, 11:59

[ALL] Akumulator

Post autor: difa »

no tak, chyba jestem na to skazana :lol:

[ Dodano: 2010-01-26, 16:34 ]
no i coz? łądowałam cały dzien akumulator, a on kreci troche kreci, ale nic, kablami tez nic nie daje, moze to problem czegos innego? moze paliwo zamarzlo? choć zdziwiona byłabym bo nie raz odpalał w takich zimnych temperaturach ale z drugiej strony mrozy kilka dni juz takie same, co myslicie?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7071
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Akumulator

Post autor: Sony »

Difa przede wszystkim odpowiedz mi na kilka pytań :)

1) W jakim stanie są świece żarowe ?

2) Czy dolewasz uszlachetniacza do ropy po tankowaniu ?

3) ile masz lat bo wieku nie podałas (a my tu taką zasadę mamy, że wiek obowiązkowo się podaje) hie hie :D :D :D

Co do akumulatorka to ja planuję również kupować, ale chyba na kolejną zimę, bo teraz po podładowaniu jeszcze kręci.

Ja nastawiam się na -> Varta Silver Dynamic 77Ah 780A CENA

Myślę, że z takiego zakupu byłabyś zadowolona. A jak nie Varta to właśnie Centra ;)
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

[ALL] Akumulator

Post autor: Lucas »

Ja kupiłem 77Ah za 345 :D
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7071
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Akumulator

Post autor: Sony »

Ja kupiłem 77Ah za 345 :D
Wystarczy poszukać, tutaj przykładowa aukcja jest tylko i to z prawym plusem, a u Nas o ile się nie mylę plus jest po lewej ;)
ODPOWIEDZ