Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

Toledo I z silnikiem 1.9 TD(I)

Toledo I generacji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karollq
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 25 cze 2011, 12:52

Toledo I z silnikiem 1.9 TD(I)

Post autor: Karollq »

No i kupiłem wczoraj tego Tolka. Ogólnie auto naprawdę w porządku, tylko jest kilka mankamentów które trzeba zrobić.
Auto prowadzi się przyjemnie, tylko przy skręcie delikatnym kierownica w prawo coś tam szaruje. - Sprzedawca powiedział, że to SIMERBLOCK w prawym przednim kole do wymiany.
Przy odpalaniu jak by łożysko na alternatorze, albo rozruszniku, delikatnie zarzęzi.
Przy przyśpieszaniu delikatny świst, gwizd, coś w tym stylu.
Na wolnych obrotach i przy wolnej jezdzi samochód się trzęsie.
Tyle mechaniki, teraz przejde dalej.
Nie otwiera się szyba przednia pasażera, słychać silniczek ale nie opuszcza. Pozostałe są ok.
Nie zamykaja się drzwi lewe tylne.
Do wymiany opony, bo kompletnie łyse.
Zbity prawy reflektor zamocowany w zderzaku - nie wiem czy to przeciwmgielny, czy jaki.
Nie działa immobilaizer i centranly.

Blacharka wygląda tak samo jak na fotkach, czyli super.

Ale ogolnie mysle, że za 3,5 tys warto było go wziąć. Teraz włoże z 1 tys i powinno być wszysko ok.

Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

Toledo I z silnikiem 1.9 TD(I)

Post autor: migacz1981 »

Karollq pisze:Auto prowadzi się przyjemnie, tylko przy skręcie delikatnym kierownica w prawo coś tam szaruje. - Sprzedawca powiedział, że to SIMERBLOCK w prawym przednim kole do wymiany.
Nie wiem co to a co do pozostałych rzeczy:
Karollq pisze:Przy przyśpieszaniu delikatny świst, gwizd, coś w tym stylu.
Któryś z węży na dolocie jest pęknięty ceny nie znam,
Karollq pisze:Na wolnych obrotach i przy wolnej jezdzi samochód się trzęsie.
Poduszka pod skrzynią od strony kierowcy do wymiany (ona jest olejowa i nie widać zużycia trza wymienić i już)mam ten sam problem i lenia żeby go rozwiązać a koszt poduszki ok. 40zł FEBI-BILSTEIN,
Karollq pisze:Nie otwiera się szyba przednia pasażera, słychać silniczek ale nie opuszcza.
Mechanizm i tak do wymiany,bo linka się zerwała,
Karollq pisze:Nie działa immobilaizer i centranly.
W bagażniku po lewej stronie masz pod plastikiem od osłony lampy masz pompkę.Zobacz czy jest podłączony,jeżeli nie to zobacz w drzwiach od pasażera jest siłownik sterujący podłącz centralke i poruszaj ryglem jak nie będzie sie pompka chciała wyłączyć to znakiem tego gdzieś masz układ nieszczelny ja stawiam że nie masz w ogóle siłownika w prawych dzrwiach bo coś tam bylo robione.
Karollq pisze:Teraz włoże z 1 tys i powinno być wszysko ok.
To TOLEDO części nie są drogie ja bym się zamknął w 400zł tylko nie wiem co to ten
Karollq pisze:SIMERBLOCK
,ale to chyba bedzie jakiś grat w stylu bulgotnicy lub wyrypatora tylnej osi ;-)
ceba1991
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 19 mar 2012, 17:19

Toledo I z silnikiem 1.9 TD(I)

Post autor: ceba1991 »

przy kupnie toledo 1 szczególną uwagę trzeba zwrócić na kielichy amortyzatorów i mocowania tylnej osi-uwielbiają gnić
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

Toledo I z silnikiem 1.9 TD(I)

Post autor: migacz1981 »

Zastanawiam się nad tym autem.Dziękuje Sony za wskazanie jedynie słusznego wątku :-P.Nie wiem jak mogłem go przegapićten link działa
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2012, 19:33 przez migacz1981, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Awatar użytkownika
rafrut6
Forumowicz
Posty: 1401
Rejestracja: 23 lut 2010, 21:30
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 2.3 V5
Skąd?: Olsztyn-LW

Toledo I z silnikiem 1.9 TD(I)

Post autor: rafrut6 »

http://otomoto.pl/seat-toledo-tdi-klima ... escription
Chyba to ten link tamten nie działa ;)
Wyglada ok i najlepszy kolor :D
http://www.rbauto.eu
POLECAM
:)
Było Toledo ALH 165/350NM
Było S1 -180/400 NM
Jest Toledo 2.3 AGZ 150
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

Toledo I z silnikiem 1.9 TD(I)

Post autor: migacz1981 »

Dziś go oglądałem stan blachy BDB silnik skrzynia też do zawieszenia nie można się przyczepić,ale idealnie nie jest płat dachu ma pełno wgniotów jak po gradobiciu tyle,że jajami gęsimi facet tłumaczy się że przed blokiem dopadli go chuligani ale mi to wygląda na bicie pięścią po dachu przez pasażerów tego auta,następnie brak jest tylnej półki przez to,że miała zainstalowane głośniki i poprzedni właściciel ją zabrał,bo i tak była dorabiana i tylni tłumik wytrzyma góra 2 miechy.Handlarz nie jest skory do upustów spóścił tylko 50 (słownie PIĘĆDZIESIĄT :shock: )złoty ale obiecał że zatankuje auto.Do Seata można dokupić Felgi takie jak tehttp://moto.allegro.pl/ale-felgi-15-cali-195-50-15-poznan-vw-seat-4x100-i2239259013.html za 500 zł ma się rozumioeć z oponami stan bieżnika 60%.I w sumie to nie wiem brać czy nie ten dach mi nie leży a reszta jest w moim dziadku poza tym dawno nie widziałem tak zdrowego 1L

[ Dodano: 2012-04-10, 19:32 ]
Zapomniałem napisać że auto było z Mikołowa może ktoś go kojarzy
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
zizzfizzix
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 24 kwie 2012, 13:50

Toledo I z silnikiem 1.9 TD(I)

Post autor: zizzfizzix »

Szukam dla siebie pierwszego samochodu, który musi spełniać kilka wymagań i najlepsze co udało mi się znaleźć to Toledo 1L, chciałbym żeby miał dobry silnik (jednocześnie ekonomiczny) stąd wybór padł na TDi 90 lub 110KM.
Poczytałem już sporo, zaopatrzyłem się w różnego rodzaju publikacje i książki w formie cyfrowej no i mam pierwszego kandydata: http://otomoto.pl/seat-toledo-1-9tdi-kl ... 80290.html
Byłoby super gdybyście wyrazili swoją opinię o nim (opis myślę że jest trochę niekompletny, ale za to zdjęć jest sporo), myślałem o tym żeby umówić się na oglądanie na weekend bo akurat będę niedaleko.

Przeczytałem cały wątek i poprzednie podpowiedzi i staram się je sobie wziąć do serca.

Z mojego laickiego punktu widzenia:
- przebieg jest cholernie niski jak na 15-latka (ale silnik nie ma pokrywy plastikowej jaką widziałem na innych zdjęciach - może był wymieniony?)
- blacharka wygląda na dobrą, elementy są chyba dobrze spasowane (oczywiście trzeba sprawdzić wszystkie zakamarki w poszukiwaniu rdzy)
- tapicerka i elementy wyposażenia wydają się być w dobrym stanie, co daje więcej wiarygodności dla takiego przebiegu
- wersja jest dosyć bogato wyposażona i podobno wszystko działa - sporo do sprawdzenia przy oględzinach
- samochód chyba jest nowo sprowadzony z Niemiec, bo przegląd do marca przyszłego roku, a o ubezpieczeniu ani słowa

Wszelkie uwagi mile widziane (zwłaszcza te do weekendu ;-) )
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Toledo I z silnikiem 1.9 TD(I)

Post autor: szymekgd »

zizzfizzix,

1. Ano przebieg niski, mala szansa, ze realny, brak popkrywy mowi tyle co nic, ja mam swoja w piwnicy.
2. Rdza pewnie bedzie, szukaj na zgrzewach drzwi, przy wlewie paliwa, progach.
3. Moje wygladaja tak samo, a auto ma 280tys. km, jak je wypiore to beda wygladac jak z fabryki ;)
4. Nie przesadzajmy, nie ma np. klamek w kolorze nadwozia, na wypasie byly magnusy, a to nie ten rocznik, ale poniewaz to blizniak mojego to powiem Ci, ze kolor auta i tapicerki jest chyba najladniejszy w tych rocznikach, z wyposazenia do sprawdzenia sa szyby, powinna byc opcja domykania, i klima, podobno ma podgrzewane fotele, ale jakos nie widze na konsoli wlacznikow.
5. Jezeli sprowadzony, to patrzac na cene, ma na bank skrecony przebieg i to grubo...

Ogolnie auto warte obejrzenia ze wzgledu na ladny kolor nadwozia i tapicerki, oraz silnik, z tego co widze to ma chyba 90KM,nie jest to 110KM AFN, czyli jest z turbina bez zmiennej geometrii, co czynni go tanszym w eksploatacji i podatnym na tunning, jednak na podane w ogloszeniu spalanie za bardzo nie licz. Swoja opinie o mocy silnika opieram na porownaniu ze swoim, jezeli jednak ma 110KM to pewnie z oznaczeniem 1Z, ale troche dziwne, ze siedzi w tym roczniku...

Zdjecie komory jest kiepskie, ale mam wrazenie, ze poziom plynu wspomagania jest niski, jezeli to potwierdzisz o obejrzyj pompe i sprawdz magiel.
Michal
zizzfizzix
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 24 kwie 2012, 13:50

Toledo I z silnikiem 1.9 TD(I)

Post autor: zizzfizzix »

szymekgd pisze:podobno ma podgrzewane fotele, ale jakos nie widze na konsoli wlacznikow.

Jak powinny one wyglądać? W instrukcji jest to dosyć niejasno pokazane (i piszą że modele z poduszką mają gdzieś indziej).

5. Jezeli sprowadzony, to patrzac na cene, ma na bank skrecony przebieg i to grubo...

Jest sprowadzony, bo zaznaczone że z Niemiec. Ile byś za takiego dał (opierając się na dostępnych informacjach, jutro przedzwonię się umówić na obejrzenie to i wypytam trochę) z uwzględnieniem realnego przebiegu na poziomie pewnie min. 250 tys.?

Ogolnie auto warte obejrzenia ze wzgledu na ladny kolor nadwozia i tapicerki, oraz silnik, z tego co widze to ma chyba 90KM,nie jest to 110KM AFN, czyli jest z turbina bez zmiennej geometrii, co czynni go tanszym w eksploatacji i podatnym na tunning, jednak na podane w ogloszeniu spalanie za bardzo nie licz. Swoja opinie o mocy silnika opieram na porownaniu ze swoim, jezeli jednak ma 110KM to pewnie z oznaczeniem 1Z, ale troche dziwne, ze siedzi w tym roczniku...

Po czym to poznajesz? Jak wspomniałem wyżej wypytam właściciela to będzie wiadomość pewna.

Zdjecie komory jest kiepskie, ale mam wrazenie, ze poziom plynu wspomagania jest niski, jezeli to potwierdzisz o obejrzyj pompe i sprawdz magiel.

Gdzie jest jakiś zbiornik od tego? Bo w instrukcji niby pokazane na dole po środku (prawie), ale na tym zdjęciu nic nie widzę co by miało zawierać jakiś płyn tam.

PS dzięki za opinię
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Toledo I z silnikiem 1.9 TD(I)

Post autor: szymekgd »

Jak powinny one wyglądać? W instrukcji jest to dosyć niejasno pokazane (i piszą że modele z poduszką mają gdzieś indziej).


Przelacznik, wg. instrukcji, znajduje sie po prawej stronie zegarow pod przelacznikiem ogrzewania tylnej szyby, u mnie w tym miejscu jest kontrolka poduszek.

Jest sprowadzony, bo zaznaczone że z Niemiec. Ile byś za takiego dał (opierając się na dostępnych informacjach, jutro przedzwonię się umówić na obejrzenie to i wypytam trochę) z uwzględnieniem realnego przebiegu na poziomie pewnie min. 250 tys.?


Zerknij na mobile.de i porownaj ceny z rocznikami, a okaze sie pewnie, ze skoro u nas kosztuje 5,7k zl to zeby go sprzedac i cos na tym zarobic handlarz musial go kupic z przebiegiem grubo powyzej 300tys...

Po czym to poznajesz? Jak wspomniałem wyżej wypytam właściciela to będzie wiadomość pewna.


Mam AFNa z 97r. i silnik wyglada inaczej, skoro AFN zastapil 1Z i rownolegle wsadzali, z diesli, 90KM to zakladam,ze on tam siedzi, lub moze byc jakas machloja, poczekaj chwile to spece od 1L sie wypowiedza.

Gdzie jest jakiś zbiornik od tego? Bo w instrukcji niby pokazane na dole po środku (prawie), ale na tym zdjęciu nic nie widzę co by miało zawierać jakiś płyn tam.


Zbiornik wspomagania (plyn zielony) jest, patrzac od przodu auta, przed zb.spryskiwacza.
Michal
ODPOWIEDZ