Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Spryskiwacze

Tematy ogólno-techniczne
jabaraks
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 14 sie 2011, 10:58

[1M] Spryskiwacze

Post autor: jabaraks »

Otóż stoję sobie dzisiaj na światłach i z nudów chciałem sobie spryskać szybę. Naciskam wajchę i... nic. Wycieraczki się włączają, jednak pracy silniczka nie słychać. Jeszcze tydzień temu działał. Nie chce jechać do mechanika z taką pierdołą. Podpowiecie co to może być ew. jak zlokalizować silniczek (może jakaś wtyczka się wypięła)?

P.S. Jest na forum temat o wycieraczkach, ale o spryskiwaczach nie ma, dlatego pozwoliłem sobie utworzyć.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Spryskiwacze

Post autor: vwir »

Tam gdzie zbiornik spryskiwacza tam też jest silniczek. Sprawdź, czy sie wtyczka nie wypięła. Poza tym sprawdź bezpieczniki.
jabaraks
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 14 sie 2011, 10:58

[1M] Spryskiwacze

Post autor: jabaraks »

Sprawdziłem bezpiecznik - wszystko ok. Z 10 min mocowałem się z wtyczką od pompki, ale nie chciała zejść. jutro wyciągnę po prostu całość tylko muszę wypompować najpierw resztkę płynu. :roll:
lukogi
Forumowicz
Posty: 217
Rejestracja: 26 paź 2011, 19:55

[1M] Spryskiwacze

Post autor: lukogi »

jabaraks pisze:Sprawdziłem bezpiecznik - wszystko ok. Z 10 min mocowałem się z wtyczką od pompki, ale nie chciała zejść. jutro wyciągnę po prostu całość tylko muszę wypompować najpierw resztkę płynu. :roll:


dzis tez zobaczylem ze jeden spryskiwacz mi nie chodzi. Chcialem sie do niego dostac ale nie jest to takie chop siup. Wiec wzialem igle krawiecka sprobowalem go przepchac i co sie okazalo strzał w 10. wiecej dyski spryskiwacza mozna sobie dowolnie kierowac tak zeby np. moj jeden nie psiukal na szybe tylko za samochod. teraz wszystko ok 8-)
exodus
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 25 lis 2011, 20:31
Auto: 1M
Model: 1,9 TDI ASV
Skąd?: Iwonicz

[1M] Spryskiwacze

Post autor: exodus »

Ja mam nieco inny problem. Prawy spryskiwacz mi działa w miarę, lewy ledwo ledwo a między nimi na podszybiu chyba jest dziura w wężyku, bo coś tam pryska a płyn ucieka odpływem na podłoże. Ktoś wie jak się dostać do tego wężyka? Czy trzeba rozbierać całe podszybie, wykręcać wycieraczki itd?
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[1M] Spryskiwacze

Post autor: OMEGA »

exodus pisze:Ja mam nieco inny problem. Prawy spryskiwacz mi działa w miarę, lewy ledwo ledwo a między nimi na podszybiu chyba jest dziura w wężyku, bo coś tam pryska a płyn ucieka odpływem na podłoże. Ktoś wie jak się dostać do tego wężyka? Czy trzeba rozbierać całe podszybie, wykręcać wycieraczki itd?

Tak, trzeba ściągnąć wycieraczki, później ściągnąć podszybie.
Chyba że dostaniesz przez filtr przeciwpyłkowy.
Black gold
jabaraks
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 14 sie 2011, 10:58

[1M] Spryskiwacze

Post autor: jabaraks »

U mnie w sumie okazało się, że silniczek padł. Kupiłem zamiennik za 30 zł. UWAGA! Przy montażu trzeba sprawdzić uszczelkę przy wejściu silniczka do zbiorniczka i wpięcie rurki, która odprowadza płyn do spryskiwaczy, bo jak się niedokładnie to zamontuje to płyn powoli wycieka.
kuba88w
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 10 sty 2011, 16:40
Auto: Lexus IS 200
Model: 2.0 R6
Skąd?: Ustrzyki Dln.

[1M] Spryskiwacze

Post autor: kuba88w »

exodus, spróbuj wyjąć filtr przeciwpyłkowy i sprawdzić czy wąż się nie odpiął, wystarczy odgiąć plastik pod szyba i powinieneś widzieć. Ja u siebie mam w 3 miejscach taśma izolacyjną oklejone bo mi te jeba*e węże się odpinają...
exodus
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 25 lis 2011, 20:31
Auto: 1M
Model: 1,9 TDI ASV
Skąd?: Iwonicz

[1M] Spryskiwacze

Post autor: exodus »

Ten filtr przeciwpyłkowy jest po lewej stronie (patrząc sprzed samochodu) podszybia i żeby "odgiąć ten plastik" trzeba wyjąć dwie plastikowe zatyczki? Raczej stamtąd się nie dostanę, no chyba, że węża się da wyciągnąć.
kuba88w
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 10 sty 2011, 16:40
Auto: Lexus IS 200
Model: 2.0 R6
Skąd?: Ustrzyki Dln.

[1M] Spryskiwacze

Post autor: kuba88w »

exodus, tak w tym miejscu. Wyjmij osłonę filtra razem z filtrem żebyś miał lepszy dostęp, zdejmij też gumową uszczelkę przy podszybiu. Powinieneś się dostać ja tak robiłem.
ODPOWIEDZ