Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: peter174 »

ASV i ASZ to dwa rozne sliniki o roznych mocach i mające inne zestawy hamulcow ... tak wiec to nie jest pomyłka w pisowni
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Pinio Gdynia
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 14 sie 2009, 17:56

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: Pinio Gdynia »

ja własnie wymieniłem hamulce:)
Przód :
Tarcze ATE PowerDisc + klocki zimmerman
Tył: narazie tylko klocki Zimmerman
Płyn Ferodo.
A tak nawiasem Panowie, czy orientujecie się dlaczego do silnika 1.8 180KM np. tarcze są tańsze niż do 2.3? Przeciez tk jest wiecej mocy i logicznie patrzac jezdzi szybciej:>
taki piękny dźwięk, nie potrzebna Ci muzyka...
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: maniekmc »

Są trzy rozmiary tarcz 280mn, 288mn i 312mn, i cena może zależeć od średnicy tych tarcz no i pewnie od firmy, która je zrobiła
[center]Obrazek[/center]
graz1974

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: graz1974 »

A jakie są wymiary tarcz i klocków do Seata Toledo 1,6 1997 r 74 kW?
adi-wawa

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: adi-wawa »

ja zmienialem cale hamulce pare dni temy. przod lukas tarcze plus klocki oraz tyl caly bosch tarcze i klocki -komplet 470zl toledo 1.9 110km 2001r
ciapus4
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 06 sty 2010, 07:30

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: ciapus4 »

Podepnę się pod temat, w tylnym kole z pod śruby gdzie znajduje się przewód hamulcowy zauważyłem wyciek z pod podkładki aluminiowej wymieniłem je na miedziane nic nie leci dolałem 300 ml płynu hamulcowego, płyn nie zleciał cały w zbiorniku było go sporo, ale teraz przy włączonym silniku pedał wpada prawie do końca w podłogę, co zrobić, żeby był "twardy pedał" trzeba odpowietrzać dodam, że wyciek nie był duży, jak trzeba odpowietrzać to proszę o instrukcje. :roll:
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: maniekmc »

Odpowietrzenie instrukcja:
Bierzesz kolegę i wsadzasz go do samochodu, Ty podchodzisz do pierwszego z kół i odkręcasz delikatnie odpowietrznik (oczywiście wcześniej należy odkręcić nakrętkę na zbiorniczku od płynu hamulcowego), wtedy prosisz kolegę o to żeby ten naciskał na pedał hamulca,aż do momentu kiedy płyn Ci będzie pod ciśnieniem uciekał, wtedy dokręcasz odpowietrznik i już masz jedno kółko z głowy, zanim dojdziesz do drugiego należy w zbiorniczku uzupełnić płyn hamulcowy ponad max, aby miało co uciekać przez kolejne koło- powtórz tą czynność jeszcze 3 razy i gotowe :D
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
kajtek110
Forumowicz
Posty: 180
Rejestracja: 20 mar 2010, 17:28

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: kajtek110 »

najlepiej nałożyć sobie (na odpowietrznik)przezroczysty wężyk i wtedy widzisz czy ci idą bąbelki z powietrzem,jak przestaną iść to wtedy koło odpowietrzone ;-)
ciapus4
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 06 sty 2010, 07:30

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: ciapus4 »

ok, w niedziele zabiorę się za robotę, i dam znać jak poszło :lol:

[ Dodano: 2010-05-24, 07:57 ]
Witam, i dziękuje za wszystkie podpowiedzi, w niedziele wsadziłem juniora do auta i ten wachlował pedałem hamulca, wszystko poszło łatwo, hamulce brzytwa.
:lol: :lol: :lol:

pozdro
Awatar użytkownika
voyager2550
Forumowicz
Posty: 241
Rejestracja: 06 kwie 2010, 15:19

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: voyager2550 »

Będę zabierał się za wymianę tarcz i klocków z tyłu. Jakich szukać, pełnych czy wentylowanych ? Kolejne pytanie: z tyłu są czujniki zużycia klocków ? Szukam i szukam i nie mogę znaleźć wentylowanych z czujnikami .... :-)
ODPOWIEDZ