Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Brak świateł na tylnej klapie

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
serek
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 11 wrz 2011, 09:22

[1M] Brak świateł na tylnej klapie

Post autor: serek »

serek pisze:witam mam problem ze oswietleniem tylnej klapy nic nie dziala swiatla cofania przeciwmgielne podswietlenie tablicy i podgrzewanie szyby moze mi ktos pomudz wymienilem czujnik do swiatel cofania i kostke ze stykami na klapie pomocy


Witam. Mam problem z oświetleniem tylnej klapy. Nic nie działa (światła cofania, przeciwmgielne, podświetlenie tablicy i podgrzewanie szyby). Może mi ktoś pomóc ? Wymieniłem czujnik do świateł cofania i kostkę ze stykami na klapie... Pomocy!

Edit by Sony

Następnym razem nie będę tak miły i nie poprawię Twojej pisowni, aby była zrozumiała! Twój post trafi do galerii analfabetów TCP, a Ty dostaniesz zwyczajnie ostrzeżenie. Który post jest czytelniejszy oceń sam.

Na forum piszemy pełnymi zdaniami, używamy polskich znaków oraz INTERPUNKCJI!
Ponadto każdy temat w opisie ma zawierać informację jakiej wersji modelowej Toledo problem dotyczy!


[ Dodano: 2012-02-26, 09:41 ]
spoko dostosuje się do tej pisowni. tylko doradźcie coś w sprawie tej klapy
Ostatnio zmieniony 25 lut 2012, 23:48 przez serek, łącznie zmieniany 1 raz.
serek
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

[1M] Brak świateł na tylnej klapie

Post autor: bartek »

No to "klapa" :-P Sprawdź przewody między nadwoziem, a klapą (taka gumowa rurka) bardzo często się tam przełamują.
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
serek
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 11 wrz 2011, 09:22

[1M] Brak świateł na tylnej klapie

Post autor: serek »

też sprawdzałem a może to być wina zlej kolejności powpinanych kabli na kostce na klapie
serek
Awatar użytkownika
piotrek148
Forumowicz
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2011, 21:25
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 tdi AHF
Skąd?: Nowa Sól

[1M] Brak świateł na tylnej klapie

Post autor: piotrek148 »

Witam.
Od niedawna mam podobny problem w swoim 1M.
Nie pali sie światło wsteczne, środkowy stop i podświetlenie tablicy rejestcyjnej. Jak na zapłonie wrzucam wsteczny to zapala się kontrolka od tylnego przeciwmgielnego.
Problem tkwi w przewodach idących do klapy bagażnika, gdyż już wcześniej tak miałem ale mała manipulacja kablem chwilowo ( do ponownego otwarcia bagażnika ) rozwiązywała problem.

Czas to zrobić raz a dobrze.

Tylko nie wiem jak dokładnie zdiagnozować miejsce przerwania przewodów bo może to być na odcinku kilku/kilkunastu centymetrów w okolicy zgięcia a nie chciałbym ciąć przewodu (izolacji) w ciemno.
Zależy mi żeby zrobić to jak najmniej inwazyjnie (jeśli chodzi o kable).

Pomóżcie Koledzy ;)
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Brak świateł na tylnej klapie

Post autor: vwir »

Ja w 1M kumpla diagnozowałem dośc brutalnie: próbowałem pociagać za przewody. Pourywane były w tej gumowej osłonie widocznej po otwarciu bagażnika.W tych, ktore były urwane pourywana była też izolacja i przewód się ładnie wyciągał.
Możesz to też robić inaczej - znajdź schemat elektryki i dojdziesz po kolorach kabli. Możesz też wbijać igłę przez izolację przewodów i podłączać miernik - dojdziesz do tego, jaki kolor do czego. Jak widać - możliwosci masz sporo ;)
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3131
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Brak świateł na tylnej klapie

Post autor: DzieX »

Przecież i tak raczej wszystkie są na wykończeniu.. Niektóre już pękły inne pękną lada chwila. Wymień kompletną wiązkę jeden po drugim na tym odcinku i będziesz miał spokój na nast. 10 lat.
Awatar użytkownika
piotrek148
Forumowicz
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2011, 21:25
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 tdi AHF
Skąd?: Nowa Sól

[1M] Brak świateł na tylnej klapie

Post autor: piotrek148 »

DzieX pisze:Przecież i tak raczej wszystkie są na wykończeniu.. Niektóre już pękły inne pękną lada chwila. Wymień kompletną wiązkę jeden po drugim na tym odcinku i będziesz miał spokój na nast. 10 lat.


Tak właśnie zrobię, to chyba najprostsze i najlepsze rozwiazanie.
Dzięki Koledzy za pomoc

[ Dodano: 2012-04-28, 15:14 ]
Zabrałem sie za wymianę wiązki idącej do klapy bagażnika.
Z 8 przewodów wiązki zostały mi do wymiany 3 lub 4 -w tym jeden gruby brązowy i 2 lub 3 cieńkie.
Gdy każdy kolejny wymieniłem to sprawdzałem (a raczej próbowałem sprawdzić ) od czego każdy był. I światło cofania, przeciwmieglne i podświetlenie tablicy rej jak nie świeciło tak nie świeci.
Dodam że jak wbijam wsteczny bieg to na desce zapala się kontrolka przeciwmgielnego tylnego. A jak nacisnę pedał hamulca to włącza się wyświetlacz parktronika ( ale to mi sie już robiło przed wymianą kabli dlatego sie zabrałem za wymiane )

Koledzy o co kaman ?
Pawka666
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 26 lip 2012, 00:00
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Trójmiasto, Grudziądz

[1M] Brak świateł na tylnej klapie

Post autor: Pawka666 »

Mam ten sam problem przebicie na kablu i razem z kierunkami palą mi się przeciwmgłowe, a przy próbie ich odpalenia pali bezpiecznik, więc moje pytanie brzmi w którym miejscu w błotniku są kostki żeby wyjąć całą wiązkę która idzie do klapy? Trzeba ściągać obicie bagażnika, czy można do nich dojść przez tą klapkę od lampy?

pozdrawiam
...do zobaczenia na drodze...
Bombka89

[1M] Brak świateł na tylnej klapie

Post autor: Bombka89 »

witam mam taki problem w seacie toledo II 2000r przy włączeniu świateł mijania zapala mi się dodatkowo kontrolka świateł przeciwmgielnych dodam że po podciągnięciu pokrętła światła nie świecą wcale sprawdziłem bezpiecznik i ok żarówki też dodatkowo jak wciskam hamulec na wyłączonym silniku zapala mi się (lekko) kontrolka świateł mijania a po otwarciu bagażnika zapalają się kontrolki od świateł mijania i światła przeciwmieglnego plus podświetla się panel radia do tego do tej pory otwierałem i zamykałem auto przez bagażnik a teraz centralny nie działa jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Brak świateł na tylnej klapie

Post autor: Sony »

Bombka89, WTF :shock: Widzę konkretnie Ci elektryka wariuje w aucie. Podpinałeś auto pod VAG i robiłeś test zegarów ? Grupę 46 na VAG pasowałoby też zerknąć skoro centralny wariuje.
ODPOWIEDZ