Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Alternator / Regulator napięcia

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

[1M] Alternator / Regulator napięcia

Post autor: Tomas »

Moim zdaniem skoro ten przewód się tak nagrzewa, że aż topi plastik i rozładowuje się akumulator, to gdzies tam musisz mieć jakieś zwarcie. No a ten przewód i bezpiecznik jest właśnie od alternatora więc może w alternatorze trzeba szukać przyczyny.
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
graffity1
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 06 wrz 2010, 10:23

[1M] Alternator / Regulator napięcia

Post autor: graffity1 »

Wczoraj założyłem drugi akumulator i ten problem zniknął...chociaż nie do końca bo po odpaleniu auta przewód w tym miejscu dalej się nagrzewa ale tylko przez chwilę i później jest ok... a na starym aku cały czas się kopci. Byłem u elektryka sprawdził mi ładowanie i wszystko wydaje się w porządku. Powiedział żebym wymienił ten przewód od alternatora bo przez to że tak się grzał nie spełnia tak swojego zadania jak powinien i dlatego może trochę sie na początku grzać. Co koledzy o tym sądzicie??
graffity1
Awatar użytkownika
adrian2901
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 26 paź 2011, 18:45
Auto: seat toledo 1m
Model: 1.9TDI AHF
Skąd?: Rzeszów

Alternator 90A w aucie a według kodów wyposażenia 120A?

Post autor: adrian2901 »

Witajcie!
Przeglądałem sobie kody wyposażenia i kod alternatora jest : 8GL: alternator 120A, a w aucie siedzi alternator HELLA CA1446IR według kodu 90A. Zastanawia mnie to, ponieważ ten alternator mam zamiar wymienić, ponieważ ma przebicia w środku i dlatego mrugają mi wszystkie światła i mam do wymiany sprzęgiełko jednokierunkowe, więc kupie używany. I myślałem, że mam kupić 90A tak jak tamten a tu taki zonk i według kodów wyposażenia wychodzi 120A? Więc w końcu jaki mam kupić? Poradzcie coś?
"Tylko ciężko pracując, można mieć to co się chce"
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Alternator / Regulator napięcia

Post autor: szymekgd »

Oryginalnie (?) montowali boscha lub valeo, wiec moze juz byl wymieniany? Jezeli masz dodatkowy podgrzewacz plynu to ori powinien byc 120A, cena za uzywki jest podobna, a wiecej mocy nie zaszkodzi, przy zakupie zwroc uwage na sprzegielko, wymiana to droga zabawa, warto tez brac boscha.
Awatar użytkownika
adrian2901
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 26 paź 2011, 18:45
Auto: seat toledo 1m
Model: 1.9TDI AHF
Skąd?: Rzeszów

[1M] Alternator / Regulator napięcia

Post autor: adrian2901 »

Obrazek

To małe zdjęcie ze strzałką już nie z mojego alternatora, ale tył wygląda tak samo tylko właśnie w tym miejscu gdzie strzałka pisze BOSCH a tak to tak jak wyżej HELLA itp...

Czyli nic się nie stanie jak wsadzę według kodów wyposażenia alternator 120A? Ale po co ktoś wsadził 90A jak ma być 120A? Może dlatego go szlag trafił i ma te przebicia w środku czy coś tam?

A podgrzewacza płynu chyba nie mam, jak to sprawdzić?
"Tylko ciężko pracując, można mieć to co się chce"
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Alternator / Regulator napięcia

Post autor: szymekgd »

Pewnie ktos wsadzil to co znalazl w "garazu", przed wlozeniem sprawdz/wymien szczotki (10zl) i ew. lozysko. (tez grosze)
Awatar użytkownika
adrian2901
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 26 paź 2011, 18:45
Auto: seat toledo 1m
Model: 1.9TDI AHF
Skąd?: Rzeszów

[1M] Alternator / Regulator napięcia

Post autor: adrian2901 »

Sprzęgiełko sprawdzę według zaleceń na forum, wymienie to co mowisz. Kod wyposażenia na pewno nie może się mylić? Czyli jak teraz jest ta 90A i wsadze te 120A nic się nie stanie?
"Tylko ciężko pracując, można mieć to co się chce"
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Alternator / Regulator napięcia

Post autor: szymekgd »

Nie.
Awatar użytkownika
adrian2901
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 26 paź 2011, 18:45
Auto: seat toledo 1m
Model: 1.9TDI AHF
Skąd?: Rzeszów

[1M] Alternator / Regulator napięcia

Post autor: adrian2901 »

A jak sprawdzić czy mam ten podgrzewacz płynu?
I czy w takim wypadku jak założe ten ori alternator 120A a mam aku 72Ah bedzie w porządku z doładowywaniem?
"Tylko ciężko pracując, można mieć to co się chce"
GangstaMarc

[1M] Alternator / Regulator napięcia

Post autor: GangstaMarc »

Podnieść maskę i sprawdzić czy widzisz takie coś :D
Obrazek
ODPOWIEDZ