Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Przegub

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
mario100
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 12 lis 2009, 23:31

[1M] Przegub

Post autor: mario100 »

Mechanik powiedział że wszystko w porządku.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Przegub

Post autor: vwir »

Stawiam na przeguby wewnetrzne. To dosc latwo sprawdzic. Podnosisz jedno przednie kolo, podstawiasz jakis drewniany klocek przed tylne kola (zeby auto nie odjechalo) odpalasz i "jedziesz". Obraca sie tylko to kolo ktore jest w powietrzu. Jesli czuc drgania to wlasnie ten przegub jest padniety. Jesli nie to probujesz druga strone. W czasie takiej 'jazdy' mozna delikatnie uzywac hamulca, ale bardzo z czuciem, bo jak przesadzisz to auto spadnie z podnosnika i faktycznie pojedzie ;)
mario100
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 12 lis 2009, 23:31

[1M] Przegub

Post autor: mario100 »

Orientujecie się ile taki przegub kosztuje i czy samemu się go wymieni ?
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Przegub

Post autor: vwir »

Wymienialem w ibizie (w tolku jeszcze nie mialem 'przyjemnosci'). Generalnie musisz miec kanal i troche czasu. Klucz jaki byl potrzebny to jakis imbus, teraz juz nie pamietam rozmiaru. Wiem, ze z jednej strony przegub niebardzo mial ochote wyjsc i musialem jakims kawalkiem preta przesunac silnik odrobine w bok.
mario100
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 12 lis 2009, 23:31

[1M] Przegub

Post autor: mario100 »

Właśnie byłem na podnośniku , uniesione całe auto rozpędziłem go do 140 km/h i zero drgań czyli twoje podejrzenie na przeguby wewnętrzne vwir jest niesłuszne.Może jeszcze jakieś pomysły?
Dodam że to jest coś takiego jakby każda nierówność drogi była przenoszona na kierownice i jest to drganie kierownicy góra dół oczywiście nie jest to bardzo duże drganie.
borys90

problem z przegubem? skrzynia? pomóżcie

Post autor: borys90 »

Witam wszystkich, jestem nowy na forum i już mam problem z autem. Kupiłem kilka tyg temu toledo 2 silnik 1.6 na gazie. Ale do sedna, do wymiany był przegub zewnętrzny lewy (trzeszczał itp) przegub nowy, auto złożone jazda próbna i... no właśnie, po wymianie jest jeszcze gorzej, przy przyspieszaniu cos zaczyna chuczec, przy gwałtownym hamowaniu cos bije tak jakby o podłoge. Dzieje sie to nie zależnie od prędkośći, wszystko słychac po lewej stronie z przodu, poduszki wyglądają na sprawne, jeszcze nie wytłuczone. Boje sie ze to moze byc koniec skrzyni biegów ale prosze o opinie ekspertów ;) gdzies wyczytałem ze moze to byc przegub wewnetrzny. Tak wiec prosze o pomoc
Awatar użytkownika
Centek15
Forumowicz
Posty: 670
Rejestracja: 30 paź 2011, 16:55
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 2.0 16V ABF
Skąd?: Ruda Śląska

[1M] Przegub

Post autor: Centek15 »

Przegub wewnętrzny (od strony skrzyni) daje takie uczucia jak opisałeś. Zewnętrzny tylko słychać jak huczy i klekocze na zakrętach ale wewnętrzny czuć w aucie, zależy jeszcze JAK mocno jest uszkodzony. Przerabiałem to 2 miechy temu, ale w toledo 1L, jednak zasada działania jest taka sama :)
U mnie wystarczyło go nasmarować smarem do przegubów i założyć nową gumę i na razie jest spokój.

PS: a pogorszyć się mogło od tego, że podczas wymiany przegubu zewnętrznego, naruszyłeś lekko ten wewnętrzny i jet gorzej :)
Pewien co do tego nie jestem, ale miałem identyczne objawy których się pozbyłem :)
Był: 1L 2.0 8v 2E 115KM 1992r
/viewtopic.php?t=6298
Jest: 1L 2.0 16v ABF 159KM 1995r :)
/viewtopic.php?t=7999
Obrazek Obrazek
borys90

[1M] Przegub

Post autor: borys90 »

Dzięki kolego jutro sie za niego zabiore i opisze czy pomogło. Jeszcze jedno pytanie czy idzie jakos sprawdzic ten przegub wewnętrzny jak go bede miał na wierzchu?
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[1M] Przegub

Post autor: remiq »

będziesz wyciągał i tak całą półoś, bo inaczej go nie ściągniesz, więc będziesz go mógł obejrzeć, czy nie są bieżnie wytarte, czy kamienie są całe (pierścienie na filmiku z linku niżej)

tutaj ma pobieżnie jak wygląda i jak działa
http://www.youtube.com/watch?v=aC8LFI8APTo
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
borys90

[1M] Przegub

Post autor: borys90 »

Wymieniłem ten przegub i ucichło, zostaje jeszcze ta nieszczesna skrzynia do regeneracji i chyba bedzie wszystko tak jak ma byc (chucza łożyska układu różnicowego :573: ). Hehe jeszcze jedno pytanie, wymieniłem przegub wczoraj, dzisiaj zaglądając czy wszystko sie trzyma zauważyłem że dwie z sześciu śrub maja urwane łby, śruby oczywiscie nowe, za mocno raczej nie dociągałem i mam metlik czy cos jest nie tak ze zrywa sruby czy poprostu były słabsze??? zawadzic nie miały o co zeby urwało im łby. Jak by ktoś coś wiedział to prosze o info
ODPOWIEDZ