[1M] Brak podświetlenia deski rozdzielczej

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
ODPOWIEDZ
DjThomas
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 20 lis 2012, 16:04

[1M] Brak podświetlenia deski rozdzielczej

Post autor: DjThomas »

Witam wszystkich. od niedawna jestem właścicielem seata toledo II 1.6 SR i mam problem z którym nie umiem sobie poradzić. Mianowicie nie działa mi podświetlenie zegarów,pokręteł od klimatyzacji oraz podświetlenie elektrycznych szyb. na dodatek od niedawna mam też problem z kontrolkami od paliwa ( nie pokazuje prawidłowego poziomu paliwa.tzn. gdy jadę po prostej równej drodze pokazuje ok a gdy jestem na zakręcie pokazuje rezerwę i piszczy po czym znów pokazuje dużo i tak w kółko..) oraz temperatury ( również nie pokazuje prawidłowo.tzn raz pokazuje 90stopni a za chwile 20 stopni). nie działa mi również prędkościomierz i licznik km. obrotomierz oraz inne kontrolki świecą prawidłowo.. jaka może być przyczyna tych problemów?? miał może ktoś podobny problem ?? bardzo proszę o jakieś porady.
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Brak podświetlenia deski rozdzielczej

Post autor: kornat »

DjThomas, na początek wyciągnij włącznik świateł i sprawdź jak siedzą piny w kostce. Możesz je trochę pozaginać i wtedy sprawdź. Aha tak dla jasności włącznik świateł ma dwie kostki (włącznik i regulacja jasności) sprawdź obie.
DjThomas
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 20 lis 2012, 16:04

i to może pomóc ?

Post autor: DjThomas »

i to moze pomóc ? dodam tylko że bezpieczniki sprawdzałem :) dziekuję za odp sprawdzę. a mogą być jakieś inne przyczyny ? na komputerze (vag) pokazywało mi blad czujnika temperatury oraz blad predkosciomierza wiec to chyba tez ten czujnik..

[ Dodano: 2012-11-20, 19:51 ]
kornat dzieki wielkie okazalo sie ze to to :) jednakże podpiąłem kable na "krótko" i wszystko działa :) tzn podświetlenie :)
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Brak podświetlenia deski rozdzielczej

Post autor: kornat »

Błąd czujnika G62, G2 czy może G17?
DjThomas
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 20 lis 2012, 16:04

[1M] Brak podświetlenia deski rozdzielczej

Post autor: DjThomas »

kornat, błąd czujnika G62 ,orientujesz się może kolego ile taki czujnik może kosztować i ile może kosztować czujnik od prędkościomierza ?
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Brak podświetlenia deski rozdzielczej

Post autor: kornat »

G62 jest to czujnik temp. silnika. Ten czujnik będzie kosztował różne może kosztować, zależy gdzie kupisz. Ale w 100zł się zmieścisz. Nr czujnika 059 919 501 A http://skodaczesci.pl/oferta/czesc.php?id=1424
Co do czujnika prędkościomierza to będzie droższa zabawka bo ok 200zł ale na początek proponuję ściągnąć wtyczkę i psiknąć jakiś środkiem do instalacji. Ten czujnik znajduje się na skrzyni biegów a wygląda tak
http://skodaczesci.pl/oferta/czesc.php?id=337
lub
http://skodaczesci.pl/oferta/czesc.php?id=175
DjThomas
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 20 lis 2012, 16:04

[1M] Brak podświetlenia deski rozdzielczej

Post autor: DjThomas »

dzięki kolego :) a ten czujnik od prędkościomierza to mam psiknąć na tą wtyczkę tak ? no to w sumie juz mam wszystko :)

[ Dodano: 2012-11-21, 11:00 ]
Fajnie że można liczyć na pomoc tu :) tyle szukałem,tylu elektromechaników pytałem i nic.. wymienić zegary.. kornat, piwko dla kolegi :)
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Brak podświetlenia deski rozdzielczej

Post autor: vwir »

Zanim wymienisz czujnik prędkościomierza to sprawdź bezpieczniki. Spotkałem się z tym, że było zwarcie w wiązce przy tylnej klapie i wywalało bezpiecznik odpowiedzialny między innymi za prędkościomierz...
DjThomas
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 20 lis 2012, 16:04

[1M] Brak podświetlenia deski rozdzielczej

Post autor: DjThomas »

vwir, BEZPIECZNIKI sprawdzałem wszystkie i są ok .. więc to nie będzie wina bezpieczników :/
ODPOWIEDZ