Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Zablokowane drzwi

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Zablokowane Drzwi

Post autor: Sony »

Radziu, w garażu miałeś ciepło, a na dworze jest chłodniej, więc teoretycznie by się zgadzało.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3128
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Re: Zablokowane Drzwi

Post autor: DzieX »

Radziu pisze:czytalem, ze mozna przy zamknietych drzwiach zdjac/odgiac tapicerke i pozniej otworzyc drzwi. ale zakladajac, ze uda mi sie odgiac kawalek od gory (dol jest przykrecony), to co trzeba zrobic, zeby drzwi puscily?


Góry to raczej nie ruszaj bo jest zahaczone rantem o drzwi. Dół można odkręcić i boczek zdjąć.
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4498
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Zablokowane Drzwi

Post autor: Roxon40 »

Dołu nie odkręci bo drzwi ma zablokowane. Może jedynie rączkę odkręcić i próbować targać boczek. Jak uda ci się uchylić jakoś boczek to zostaje odpięcie linki od klamki i próbować nią szarpać i liczyć że zamek się otworzy. Możesz też naprzemiennie szarpać linką i klamką z drugiej strony.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3128
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Zablokowane Drzwi

Post autor: DzieX »

Nie no można podejść torxem i odkręcić te dwie śruby na dole.
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4498
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Zablokowane Drzwi

Post autor: Roxon40 »

W takim razie muszę się temu przyjrzeć też, bo jak patrzyłem na drzwi to jakoś nie bardzo widziałem tam dojście torxem.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 750
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Gorzów / Szczecin

Zablokowane Drzwi

Post autor: Radziu »

wczoraj wieczorem byłem w garażu i rzeczywiście nie da się dojść do torxów. Nawet milimetra ich nie widać. Chyba, że trzeba zdjąć plastiki z progów, ale one idą w górę i nie wiem czy jest możliwe ich zdjęcie przy zamkniętych drzwiach i czy to coś da, jesli chodzi o dojście do śrub?
pingpong
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 12 sie 2008, 13:49
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Konin

Zablokowane Drzwi

Post autor: pingpong »

Też kiedyś zablokowały się drzwi kierowcy. Udało mi się wtedy zdjąć tapicerkę i odblokować zamek. Nie jest łatwo, ale jest to możliwe.
pingpong
Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 750
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Gorzów / Szczecin

Zablokowane Drzwi

Post autor: Radziu »

drzwi udało się otworzyć przez dziurę po odkręconej śrubie, którą widać, gdy otworzy się tylne drzwi.
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

Zablokowane Drzwi

Post autor: Szymek08 »

A jest na to inny sposób - przetestowałem na sobie kiedy mi się drzwi zablokowały. Odchylamy klamkę zewnętrzną i cieniutkim śrubokrętem wypinamy tą linkę od zamka jest ciężko ale da się to zrobić. Potem od środka bez problemu otwieramy auto.
Awatar użytkownika
jocker0705
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 01 lut 2015, 19:36
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Lublin

[1M] Jak otworzyć zamknięte drzwi. Pilne :/

Post autor: jocker0705 »

Witam. Wiem ze były podobne wątki na forum ale nie znalazłem nigdzie takiego problemu jak mój, wiec jeśli administrator uzna ze spamuje prosz eo przeniesienie do odpowiedniego działu.
Otóz tak z mrozami pojawiły sie problemy natury elektrycznej. z pilota otwiera i zamyka mi tylko tylne drzwi, od kierowcy musze zamykac recznie przez tył i tak samo otwierac za klamkę od srodka.
Z pewnoscia zamek odmowil posłuszenstwa wiec czeka mnie wymiana i od kierowcy i od pasazera. Tylko wlasnie przechodzac do sedna problemu. Od pasazera z przodu w zaden sposob nie moge otworzyc drzwi. zamknalem samochod z pilota gdy zaczely sie mrozy i skobel ten w drzwiach od zamykania poszedl w dół i teraz nawet ciagnac za klamke strasznie ciezko idzie do gory ze poprostu nie da sie otworzyc drzwi. Powiedzcie probowac na siłe? ale wiem ze cos wtedy ustąpi i sie urwie albo peknie :/ nie chciałbym więcej popsuc niz do tej pory? a nie rozbiere drzwi jak ich nie otworze :/ jakies porady?
ODPOWIEDZ