Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Zablokowane drzwi

Tematy ogólno-techniczne
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: Szymek08 »

Kolego nie pozostaje Ci nic innego jak ściągnąć boczek na zamkniętych drzwiach (nie jest to łatwe ale do zrobienia - mi się udało i nic nie połamałem). Potem demontaż wszystkiego i masz zamek ;-) dasz radę. Powodzenia
ODI
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: 07 cze 2011, 20:33
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Jaworzno/Kraków

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: ODI »

Zgłupiałem totalnie.
Wychodzę z pracy ciągnę za klamkę - drzwi otwarte :shock: :shock: :shock:
Teraz objaw jest taki że po otwarciu z pilota centralnego rygle idą do góry. Ciągnę za klamkę - za 1 razem nic, za drugim razem otwierają się bez problemu :shock: :shock: :shock:
Co może być przyczyną takiego zachowania :?: :?:
Raczej nic nie zamarzło - bo wtedy rano nie otwierałyby się te 2 cm. Różnica temperatur też nie była jakaś duża: -3.5 rano -1.5 po wyjściu z pracy.

Kurcze najgorsze są takie usterki i awarie, które naprawiają się same... :-|
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: vwir »

Rozbierałeś jakoś niedawno drzwi? Tam jest taka linka do klamki zewnętrznej i jeśli za mocno ją naciągnąłeś to mogą się dziać takie rzeczy. Tak czy inaczej ja bym ją poluzował i zobaczył, czy usterka minie. To w końcu tylko jedna śrubka, której nawet do końca nie wykręcasz.
ODI
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: 07 cze 2011, 20:33
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Jaworzno/Kraków

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: ODI »

Drzwi nie rozbierałem, korzystając z okazji że są otwarte odkręciłem dolne torxy na wszelki wypadek i póki co czekam do wiosny, bo niestety nie mam garażu żeby zabierać się za to w zimie.
Awatar użytkownika
Dawid1992P
Forumowicz
Posty: 383
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:28

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: Dawid1992P »

ODI pisze:Zgłupiałem totalnie.
Wychodzę z pracy ciągnę za klamkę - drzwi otwarte :shock: :shock: :shock:
Teraz objaw jest taki że po otwarciu z pilota centralnego rygle idą do góry. Ciągnę za klamkę - za 1 razem nic, za drugim razem otwierają się bez problemu :shock: :shock: :shock:
Co może być przyczyną takiego zachowania :?: :?:
Raczej nic nie zamarzło - bo wtedy rano nie otwierałyby się te 2 cm. Różnica temperatur też nie była jakaś duża: -3.5 rano -1.5 po wyjściu z pracy.

Kurcze najgorsze są takie usterki i awarie, które naprawiają się same... :-|

Nie odblokowywuja sie do konca napsikaj tam wd40 :P powinno pomoc :) tez mialem ten problem
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: spec »

vwir, dobrze mówi, sprawdź napięcie linki - to 30 sekund roboty, popuść o jeden ząbek i sprawdzisz czy jest poprawa.
Daleko klamkę musisz ciągnąć żeby otworzyć drzwi? Może masz za luźno linkę.

Rygiel idzie od razu do góry po otwarciu z pilota czy może na dwa razy, zamyka się też dobrze, cały rygiel się chowa?
krzysiek51xe

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: krzysiek51xe »

Ja też mam ten sam problem kupiłem zamek z golfa iv i tam jest ta linka od zamykania zewnętrznego krótsza ale założyłem i zamknąłem drzwi kluczykiem a teraz i za chiny nie mogę otworzyć.Co mam zrobić ?
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: Kitaj »

Spróbuj otworzyć od środka :) Pewnie za bardzo naciągnełeś linke
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
krzysiek51xe

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: krzysiek51xe »

Od srodka też nie idzie a ta linka od golf iv jest właśnie troszku krótsza a jak bym ją spuścił to by pomogło?
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: Szymek08 »

chłopaki ja też miałem takie zdarzenie - 2 razy :-( . Nie dało się ani z zewnątrz ani od środka otworzyć Tolka. Raz rwałem boczek od środka i to jest masakra ale udało się bez popsucia czego kolwiek. Drugi raz pomyślałem i wziąłem malutki śrubokręcik odchyliłem zewnętrzną klamkę tak jakbym otwierał samochód i tym śrubokręcikiem wypiołem powoli ten bolec na lince stalowej przy klamce i Tolka bez problemu otworzyłem od środka. Potem to już sama zabawa, wykręcenie śrubki z boku drzwi - która trzyma wkładkę zamka, wyciągnięcie wkładki no i ponowne zaczepienie tej linki. Ale zaczepiając tą linkę nie naciągajcie jej za mocno bo sytuacja się powtórzy. Powodzenia kolego krzysiek51xe,
Ostatnio zmieniony 09 lip 2014, 10:58 przez Szymek08, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ