Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Zablokowane drzwi

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: Kitaj »

No jak jest linka za krótka to na bank nie otworzysz... Właśnie problem zablokowanych drzwi występuje jak za bardzo naciągniesz linkę, a jak ty chcesz ją odpiąć skoro do odpęcia trzeba wyciągnąć bębenek który jest zablokowany śrubą która jest w środku drzwi? :P
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: Szymek08 »

udało mi się wcisnąć śrubokręt między klamkę a bębenek - po wcześniejszym chwyceniu klamki i pociągnięciu tak jakbym otwierał drzwi
krzysiek51xe

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: krzysiek51xe »

Dzięki dzięki ja też już właśnie się z tym uporałem podobnie jak ty, odczepiłem tą linkę od klamki i otworzyłem, ale jak to się mówi "jak się człowiek śpieszy to się diabeł cieszy" poskładałem wszystko do kupy założyłem boczek i już miałem wkładać wkładkę bo ją specjalnie nie wkładałem wcześnie na wszelki wypadek i przy wkładaniu wypchnąłem ten okrągły kołnierz, który ją blokuje po wkręceniu ,no myślałem że mnie tam sz*** na miejscu trafi bo siedzę już przy tym drugi dzień :-( :-D A i na przyszłość można zakładać bez problemu zamek z anglika spokojnie pasuje wszystko,ja swój kupiłem za 50zł z golfa iv :-D
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: Kitaj »

krzysiek51xe pisze:i przy wkładaniu wypchnąłem ten okrągły kołnierz, który ją blokuje po wkręceniu


Tak się będzie działo jak nie będziesz miał wykręconej do końca tej śruby która go blokuje bądź jak juz będziesz miał tą śrubę wykręconą to nie można ciągnąć za klamkę bo wtedy klamka może wypchnąć ten pierscień ;-)
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
krzysiek51xe

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: krzysiek51xe »

Przekonałem się o tym na własnej skórze gdy już miałem wszystko poskładanie :-P także nie inni nie popełnią tego błędu bo kosztuje rozbieranie drzwi :-D
ArekRMI

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: ArekRMI »

Ja również mam problem z tylnymi lewymi drzwiami. W sobotę po otworzeniu samochodu z pilota wszystkie drzwi otworzyły się normalnie tylko te jedne nie, ani od środka ani z zewnątrz nie dało się otworzyć. Po kilku próbach zamykania to z pilota to z kluczyka w koncu puściło. Teraz jest taki problem, że nie chcą się zamknąć... Jaka może być tego przyczyna?
krzysiek51xe

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: krzysiek51xe »

Możliwe,że zacina ci się mechanizm zamka bo raczej linki z jednej i drugiej klamki nie pospadały,albo za bardzo naciągnięta klamka zewnętrzna
ArekRMI

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: ArekRMI »

Wcześniej nie było z tym problemu. Zauważyłem również, że nie miga dioda po zamknięciu samochodu.

[ Dodano: 2014-07-10, 23:10 ]
krzysiek51xe, Czy to może być wina mikrostyku lub tych zimnych lutów?
krzysiek51xe

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: krzysiek51xe »

A świeci ci lampka i oświetlenie wnętrza po otworzeniu drzwi jak tak to mikrostyk można wykluczyć,co do diody to myślę,że wina nie leży po stronie zamka(proszę o wypowiedzenie się bardziej doświadczonych kolegów),moim zdaniem zacina Ci się mechanizm,podłącz Vaga sprawdź błędy w module komfortu może coś będzie.
ArekRMI

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: ArekRMI »

Lampka w drzwiach swieci, oświetlenie wnętrza również i dźwiek nie wyłączenia świateł też działa.
ODPOWIEDZ