Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Zablokowane drzwi

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
szymlis
Forumowicz
Posty: 289
Rejestracja: 29 mar 2014, 15:12
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.6i oraz 2.0 16V
Skąd?: Radom

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: szymlis »

Od jakiegoś czasu w moim tolku nie otwieraja sie lewe tylne drzwi. Dzyndzelka od otwierania zamka nie da się ani wcisnąć ani wyciągnąć. Ogólnie nie jest on oryginalny i nie wiem w jakiej jest pozycji. Przymierzam się do montażu centralnego i nie mam kompletnie pomysłu jak zdjąć boczek w 1L bez otwierania drzwi. Jakieś rady?
Awatar użytkownika
Dawid1992P
Forumowicz
Posty: 383
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:28

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: Dawid1992P »

Nie wiem jak w 1l ale w 1m sa na zatrzaski i jak odchylisz boczek to masz szanse pociagnac reka za dzwignie zeby sie drzwi otwarły.
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: irocket »

U mnie w 1L z tyłu drzwi są chyba przykręcone jakby z przodu (koło zawiasów) i z tyłu (od zamka), na dole z tego, co mi się wydaje, wchodzą w takie jakby łapki (o ile mi się pomieszało z tym z przodu)
Obrazek
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: szymekgd »

Tyl i przod jest identycznie mocowany.
Michal
Bartosz_n
Forumowicz
Posty: 728
Rejestracja: 13 wrz 2011, 16:32
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9.TDI
Skąd?: Warszawa

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: Bartosz_n »

szymlis, przy zamkniętych drzwiach nie ma mowy o odkręceniu śrub mocujących boczek . Są 4 śruby z boku drzwi ( po 2 na stronie ) .
Jedynie co uda Ci się odkręcic to te , które znajdują się przy poręczy od spodu oraz mocujące boczek do blachy .
Dodatkowo boczek opiera się na takich gumowych ,, klipsach " od dołu , by można było wyjąć boczek trzeba go podnieś do góry a to będą uniemożliwiały wspomniane na początku wkręty z boku drzwi .
Próbuj może się uda ;-)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: szymekgd »

U mnie od czasu do czasu córka "popsuje" drzwi szarpiąc za klamkę przed odryglowaniem zamka przez centrala - klamka się blokuje i wtedy na czuja kilkukrotnie ciągnę za klamkę zewn., wewn. oraz rygielek - wiem,że Twój nie działa i następuje cudowna naprawa ;)
Pewnie jakieś cięgno się blokuje i trzeba boczek zdjąć, ale czasu brak...
Michal
Awatar użytkownika
szymlis
Forumowicz
Posty: 289
Rejestracja: 29 mar 2014, 15:12
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.6i oraz 2.0 16V
Skąd?: Radom

[1M] Zablokowane drzwi

Post autor: szymlis »

Drzwi otwarte. Przeraził mnie fachowiec któremu zajęło to mniej niż 10 sekund xD Złamał się plastik łączący cięgno z zamkiem. Szczegóły i zdjęcia w temacie mojego tolka, co by spamu nie robić.
Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 750
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Gorzów / Szczecin

Zablokowane Drzwi

Post autor: Radziu »

Panowie, odświeze temat. jak uporalem sie z jednym problemem, to drugi :/

drzwi kierowcy sie nie otwieraja. rygiel idzie do gory, ale klamka ani wew. ani zew. nie otwiera drzwi.

czytalem, ze mozna przy zamknietych drzwiach zdjac/odgiac tapicerke i pozniej otworzyc drzwi. ale zakladajac, ze uda mi sie odgiac kawalek od gory (dol jest przykrecony), to co trzeba zrobic, zeby drzwi puscily?

czy taki objaw daje np. uszkodzona linka? czy zdechl zamek?
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Zablokowane Drzwi

Post autor: vwir »

Za mocno naciągnąłeś linkę do klamki zewnętrznej. Spróbuj dać auto w ciepłe miejsce i licz na to, że wtedy linka rozszerzy się na tyle, że zwolni zamek.
Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 750
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Gorzów / Szczecin

Zablokowane Drzwi

Post autor: Radziu »

wlasnie to mi sie stalo po tym, gdy kilka dni auto stalo pod domem, tak garazuje w garazu.
ODPOWIEDZ