Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

... zderzenia / uszkodzenia / inne ...

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

... zderzenia / uszkodzenia / inne ...

Post autor: Sony »

Witam wszystkich. Postanowiłem założyć temacik tyczący się problemów związanych z jakimiś stłuczkami, zaliczeniem jakiegoś dzwona or something... Zdaję sobie sprawę, że cosik z podobnych tematów może i by się znalazło na forum, jednak żaden nie uogólnia sprawy...

Zapraszam do opisywania wszelkich sytuacji związanych z oszpeceniem naszych pięknych aut ;) Mi się akurat ostatnio zdarzyła takowa przygoda, niestety :(

Musiało to być przypuszczam na parkingu jak autko zostawiłem, jednak nie wiem kiedy to się stało, gdzie i kto jest sprawcą... najprawdopodobniej patrząc z mojego punktu widzenia ktoś cofał swoją strychniną i mi autko przyhaczył, a później w długą... Jakbym takiego kierowcę złapał to bym normalnie wiadomo co z czego powyrywał... Po prostu się wkurzyłem jak to odkryłem, a co najfajniejsze nie było nic widać, dopóki autka mi się wczoraj przecierać nie zachciało ;] Przecieram, przecieram, nagle patrzę ZONK!
Rozpisałem się, a nawet nie napisałem co jest grane. Otóż ktoś mi zaorał tylne nadkole po lewej stronie i kawałek drzwi...

Poniżej zamieszczam kilka fotek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak myślicie na ile mi mogą z AC wycenić szkodę ?

W renomowanym zakładzie (blacharstwo, lakiernictwo etc.) krzyknęli 1200 za profesjonalne zrobienie. Oczywiście z góry mówię, że nie zamierzam robić tego profesjonalnie :P Może ktoś z Was miał podobne przygody do mojej. Oczywiście warto dodać, że srebrny lakier jest wyjątkowo wredny do lakierowania :-D

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Dyzio
Forumowicz
Posty: 195
Rejestracja: 27 gru 2008, 19:10
Kontakt:

... zderzenia / uszkodzenia / inne ...

Post autor: Dyzio »

Sony, tam na górze spróbuj te rysy przepolerowac (Pasta Tempo ale lepsza by była jakaś gruboziarnista) częsc rys możliwe ze zejdzie moze wtedy podjedz do zakładu i spytaj :)
Bóg dał nam nogi, abyśmy doszli tam, gdzie nie dojedziemy na glebie :]
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

... zderzenia / uszkodzenia / inne ...

Post autor: Sony »

Dyzio ja nie planuję lakierować całych drzwi i całego nadkola... Nie opyla mi się. Akurat plus jest taki, że to uszkodzenie jest w mniej widocznym miejscu. Zrobię sobie fragment tylko nowego lakieru, chociaż wiem, że w tych nowszych lakierach się tak nie robi, bo mimo wszystko będzie różnica. Mam jednak takiego kumpla mechaoptyka co się tym zajmuje, tak więc coś poradzi, a lakier tak dobierze, że z odległości 10cm to może coś dojrzysz :-D Gadałem już z nim. Ciekaw jestem tylko jaka wycena będzie z AC ;)
SMILE
Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: 25 maja 2008, 16:54
Kontakt:

... zderzenia / uszkodzenia / inne ...

Post autor: SMILE »

ja przypieprzylem tylem w hustawke dla dzieci(dzieci na hustawce nie bylo) lakier troszke pękł jakby kot pazurami przejechał. (może kot siedział na huśtawce) wtejemniczeni wiedzia jak to było :D :D :D
Awatar użytkownika
maciejek
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 31 sty 2009, 15:51

... zderzenia / uszkodzenia / inne ...

Post autor: maciejek »

Pewnie dostaniesz propozycję z ubezpieczalni w granicach 600-800PLN, zauważ że również ucierpiała listwa (do wymiany) ;-) . Jestem tylko ciekaw czy utną Ci amortyzację części (pewnie tak )
0 694 679 252 Maciek.
http://vagtech.otwarte24.pl
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

... zderzenia / uszkodzenia / inne ...

Post autor: Sony »

No również zauważyłem listwę... Wiem jedno! Nie popuszczę im :D Będę się kłócił :) Toż to trzeba malować całe drzwi, nadkole caluśkie wraz z listwą nad drzwiami biegnącą do przedniej szyby :DDD Jak już zgłaszać to ich chociaż wydoić trzeba :) No z amortyzacją części też zobaczymy jak będzie :-/ Dzisiaj ma dzwonić rzeczoznawca w sprawie umówienia się... Mam nadzieję, że słowni są :P
Awatar użytkownika
Dorsik
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 25 maja 2008, 15:15
Kontakt:

... zderzenia / uszkodzenia / inne ...

Post autor: Dorsik »

A gdzie masz wykupione AC?
Live to drive, drive to die
www.seat-team.pl
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

... zderzenia / uszkodzenia / inne ...

Post autor: Sony »

PZM :) Polski Związek Motoryzacyjny... Dzwonił rzeczoznawca. jutro koło 11-12 ma u mnie być...
Awatar użytkownika
Dorsik
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 25 maja 2008, 15:15
Kontakt:

... zderzenia / uszkodzenia / inne ...

Post autor: Dorsik »

No to nie pomogę, na szczęście nie miałam jeszcze z nimi do czynienia :lol:
Live to drive, drive to die
www.seat-team.pl
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

... zderzenia / uszkodzenia / inne ...

Post autor: Sony »

"Na szczęście" :D ? Akurat mój chrzestny miał już z nimi do czynienia i wszystko bezproblemowo poszło, więc jestem dobrej myśli :D Z tym, że on z OC akurat bo sprawcę miał...
ODPOWIEDZ