Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Podszybie - pytania/problemy

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
futrosky
Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: 08 lip 2013, 19:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Dąbrowa Górnicza

[1M] Podszybie - pytania/problemy

Post autor: futrosky »

Witam. Mam problem ponieważ od strony kierowcy podszybie mi odeszło od szyby ( około 10 cm ) Jest duży problem ponieważ po deszczu strona kierowcy pływa ;( Co zrobić żeby to naprawić ? Chciałem klejem do szyb przykleić podszybie do szyby ale ojciec mówił że nie klejem bo jak by coś się stało ( np zatkały kanaliki ) to trzeba rwać całe podszybie. To czym innym ? Klej będzie dobry ?

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 13 lut 2014, 10:08 przez futrosky, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
leeon
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 29 lip 2010, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Rzeszów

[1M] Podszybie - pytania/problemy

Post autor: leeon »

Podszybie montowane jest na wcisk w takim "rowku" pod szybą. Mocowanie jest uszkodzone? Należy tylko umiejętnie wcisnąć ;)
Awatar użytkownika
futrosky
Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: 08 lip 2013, 19:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Dąbrowa Górnicza

[1M] Podszybie - pytania/problemy

Post autor: futrosky »

czyli one nie jest przyklejone tylko na zatrzaskach ? nie da rady wcisnąć. Po wciśnięciu zaraz spowrotem wyskakuje. Ten deszcz a potem mrozy zrobiły tą robotę.
eR
Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce

[1M] Podszybie - pytania/problemy

Post autor: eR »

Ktoś tu kiedyś na forum pisał, że kleił na jakąś masę uszczelniającą co potem bez problemu w razie czego można było usunąć bez śladu. Nie mogę tego teraz jakoś znaleźć.
Mi też podszybie lekko odstaje też gdzieś tak na długości ok. 10 cm. Czas i warunki atmosferyczne zrobiły swoje i tyle.
Mimo, że to odstaje to i tak i nic Ci nie powinno w aucie "pływać". Maskownica podszybia i tak nie jest szczelna i pod nią woda zawsze będzie. Może przez puszkę elek. po stronie kierowcy Ci się woda dostaje ?
Awatar użytkownika
leeon
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 29 lip 2010, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Rzeszów

[1M] Podszybie - pytania/problemy

Post autor: leeon »

eR pisze:Mi też podszybie lekko odstaje też gdzieś tak na długości ok. 10 cm. Czas i warunki atmosferyczne zrobiły swoje i tyle.
Mimo, że to odstaje to i tak i nic Ci nie powinno w aucie "pływać". Maskownica podszybia i tak nie jest szczelna i pod nią woda zawsze będzie. Może przez puszkę elek. po stronie kierowcy Ci się woda dostaje ?


Podzielam Twoje zdanie ;)

futrosky pisze:czyli one nie jest przyklejone tylko na zatrzaskach ? nie da rady wcisnąć. Po wciśnięciu zaraz spowrotem wyskakuje.

Postaraj się ładnie to wskoczy :D
Awatar użytkownika
futrosky
Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: 08 lip 2013, 19:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Dąbrowa Górnicza

[1M] Podszybie - pytania/problemy

Post autor: futrosky »

nie, nie. Woda leci za pedałami. Widać zdecydowanie jak za pedałami powstają krople i spływają w dół. Dodam że to się zaczeło od czasu kiedy właśnie odchodziło podszybie.
Hmm, a może kanalik się zatkał ?

PS. Próbowałem już na prawdę wcisnąć bardzo mocno ale nic z tego. Jutro jeszcze spróbuje.
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

[1M] Podszybie - pytania/problemy

Post autor: haszczu »

futrosky, Przerabiałem problem wody. Rozbebeszyłem caluteńki środek żeby wszystkie przecieki wychwycić.
Woda nad pedałami wlewa się przez skrzyneczkę w podszybiu przez którą idą kable.
U mnie (anglik) podczas przekładki ktoś niestarannie zmienił stronami skrzyneczkę z wlotem powietrza do kabiny. Lało się też w silnik nawiewu.
A co do wciskania podszybia to uważaj bo mi tak szyba w piękny sposób strzeliła
Awatar użytkownika
futrosky
Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: 08 lip 2013, 19:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Dąbrowa Górnicza

[1M] Podszybie - pytania/problemy

Post autor: futrosky »

haszczu, czyli muszę rozebrać tapicerkę spod kierownicy i tam jest ta skrzyneczka tak ?

a co z tym podszybiem zrobić ? Za cholere nie chce wskoczyć w zatrzaski. Tzn wskakuje ale jak puszcze to wyskoczy.
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

[1M] Podszybie - pytania/problemy

Post autor: haszczu »

futrosky, jak tylko zdejmiesz podszybie to od strony kierowcy jest skrzyneczka. Dla upewnienia się rozbierz tapicerkę pod kierownicą, poproś kogos by lał wodą po niej i dookoła niej a Ty od środka obserwuj czy napewno tamtędy się leje.

Co do wyskakującego podszybia to przedmuchaj szczelinę w którą wskakuje podszybie, dokładnie przetrzyj w plastiku ten zatrzask i zobacz czy nie jest wyrobiony
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
Bob_slej
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 04 kwie 2015, 12:49
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa /Ciechanów

Podszybie - oszedł weżyk od spryskiwaczy

Post autor: Bob_slej »

Hej,

Małe pytanko czy muszę demontować całe podszybie jak poszedł mi wężyk od spryskiwaczy ?

Sytuacja wyglada tak, że zamiast 4 strumieni na spryskiwaczach mam 5. Idealnie pomiędzy jednym a drugim spryskiwaczem leje mi sie na szybę dodatkowy strumień.

Może jest jakaś inna możliwość ?

Pozdrawiam
Robert
ODPOWIEDZ